К?ні: 02.12.2014 ж.
Та?ырыбы: 7 саныны? ??рамы
Ма?саты:
- Білімділігі: 7 саныны? ??рамымен таныстыру, о?ан байланысты
мысалдарды шы?ару?а ?йрету.
- Сандарды есептеуде ?зара амалдарды ?олдана отырып,
ойлау ?абілеттерін дамыту. Пікір алмасуына жа?дай жасау. ?лтты?
д?ниетаныммен байланыстыра отырып, ой - ?рісін дамыту.
- Т?рбиелігі: Саба? ?стіндегі ?рекеттерді орындай отырып, ??ыптылы? пен
?дептілікке т?рбиелеу, ?йымшыл болу?а ?йрету. ?згені? ойымен келісе
білуге, сыпайы бола білуге т?рбиелеу.
Саба? т?рі: Жарыс саба?
Саба?ты? ?дісі: С?ра? – жауап, топтастыру, топты? ж?мыс.
Саба?ты?
к?рнекілігі: 7 цифры, шырша а?аштары мен ойыншы?тар. Топ белгілері,
интерактивті та?та.
П?наралы?
байланыс: Ана тілі, ?н, д?ниетану.
Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? "7 саны" »
«Мемлекеттік тілде оқытатын Заречный орта мектебі» КММ
Ашық сабақ
Тақырыбы: 7 санының құрамы
Пәні: Математика
Сыныбы: 1 «Ә» сынып
Сынып жетекшісі: Жапарова Аксымбат Молдатайқызы
2014 – 2015 оқу жылы
Күні: 02.12.2014 ж.
Тақырыбы: 7 санының құрамы
Мақсаты:
Білімділігі: 7 санының құрамымен таныстыру, оған байланысты
мысалдарды шығаруға үйрету.
2. Дамытушылығы: Сандарды есептеуде өзара амалдарды қолдана отырып,
ойлау қабілеттерін дамыту. Пікір алмасуына жағдай жасау. Ұлттық
дүниетаныммен байланыстыра отырып, ой - өрісін дамыту.
Тәрбиелігі: Сабақ үстіндегі әрекеттерді орындай отырып, ұқыптылық пен
әдептілікке тәрбиелеу, ұйымшыл болуға үйрету. Өзгенің ойымен келісе
білуге, сыпайы бола білуге тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Жарыс сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ – жауап, топтастыру, топтық жұмыс.
Сабақтың
көрнекілігі: 7 цифры, шырша ағаштары мен ойыншықтар. Топ белгілері,
интерактивті тақта.
Пәнаралық
байланыс: Ана тілі, ән, дүниетану.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Пихологиялық дайындық
«Шаттық шеңбері»
Біздің топта ұл-қыздар, Тату-тәтті ойнаймыз. Сыйластықпен өмір сүріп, Тек жақсылық ойлаймыз. Амансың ба, алтын күн!
Амансың ба, көк аспан! Амансың ба, достарым! Сендерді көріп қуанам!
ІІ. Кіріспе бөлім:
Ой қозғау. Тақпақ арқылы:
Неше күн бар білгенге.
Неше зат бар сөмкеде:
Қарындаш, пенал, оқулық,
Өшіргіш берер тазалық,
Қаламсап керек жазуға,
Дәптер менен әліппе
Үйретер бізді әріпке.
Бәрін қайта санап шық,
Саусақ бүгіп санап шық.
ІІІ. Негізгі бөлім:
Мағынаны тану
– Біз бүгінгі сабақта 7 санының құрамын анықтауға үйренеміз
Таныстырылым. Слайдтар арқылы
«Қар, аяз, боран» ойыны
1 айналым. Құлыптың тапсырмасы:
Оқулықпен және дәптермен жұмыс жасау.
Дәптермен жұмыс:
6 және 7 цифрларының салынуы.
Оқулықтағы 1 ші тапсырма. Мәні 7 болатын теңдіктер құрастыру. (Ауызша)
Оқулықта 2 ші тапсырада теңсіздіктер құрастыру берілген. Дәптерге есеп шығару.
Оқулықта 3 ші тапсырмадағы суретпен жұмыс. Теңдіктер құрастыру. (Ауызша).
Дәптердегі 3 ші тапсырма. Теңдіктер жазу.
Дәптердегі 4 ші тапсырма. Қарындашпен бояу.
Оқулықтағы 5 тапсырманы дәптерге орындау.
Сергіту сәті.
2 айналым. Сандықтың тапсырмасы:
Топтық жұмыс
1 тапсырма 7 белгі 5 тапсырма 7 қазына
2 тапсырма 7 ғалам 6 тапсырма 7 ата
3 тапсырма 7 жоқ 7 тапсырма 7 күн
4 тапсырма 7 жетекші
Сергіту сәті
3 айналым. «Кім жүйрік ?» ойыны.
Топтар арасындағы жарыс.
Тышқанның ребусы.
Қыздардың жұмбағы.
4 айналым. «Ойыншықтарды ілейік»
Топпен жұмыс.
IV. Қорытынды бөлім:
Рефлексия.
Үйге тапсырма беру. №4 есеп 68 бет
Бағалау. Орын беру. Алқа тағу.