Тақырыбы:Аңдар
Мектебі:Көкжайық орта мектебі
Күні,айы:
Мұғалімнің аты-жөні:Жумагулова Ф.К.
1 сынып
Сабаққа қатысқан оқушылар саны:
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:
Оқу бағдарламасына сәкес оқу мақсаты
1.2.2.1.Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен ойын білдіру.
1.2.6.1.Тыңдаған,оқыған материал туралы өзінің қарапайым пайымдамасын(ұнамайды,ұнамайды) жасау.
1.3.3.1.Мәтіннің жанрын(өлең,ертегі,жұмбақ,әңгіме және т.б) ажырату.
1.3.4.1.Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапйым сұрақтар қою.
1.4.1.1.Суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу постерлер жасау.
Сабақ мақсаты
Барлық оқушылар:Аңдарды атай алады
Оқушылардың басым бөлігі:Өзінің суреті бойынша ақпарат бере алады.Қандай аң салғанын,оның санын айта алады.Тақырып көлемінде өзара сұрақ-жауапқа қатыса алады.
Кейбір оқушылар:Басқа аң атауларын біледі,олардың атауларын біледі,олардың атауларын өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері
Жоспарланған жұмыс Ресурстар
Сабақтың басы
Сабақтың басталуына жақсы ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру
Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Өткен сабақты тесеру
Үй жануарларын аташы?
Үйде қандай жануарлар бар?
Қызығушылықты ояту
Үй жануарының суретін сал.
(МК,Ұ)Оқулықтағы 1-тапсырмада оқушылардың назарын суретке аударып,сурет бойынша аң атауларымен таныстырамын.Жаңа сөздерді тыңдау,қайталау,сұрақ қоя білу жұмыстарын жүргізу.
(Ж) 2-тапсырмада оқушыларды жұппен жұмыс істетемін.Берілген сөйлесу үлгісі бойынша өздерінің қандай сурет салатындары туралы сөйлесеміз..Мысалы:
-Мен сурет саламын.
-Сен не саласың?
-Мен қоян саламын.
-Сен неше қоян саласың?
Мен екі қоян саламын. МК,Ұ) 3-тапсырмада оқушылар 10-ға дейінгі сандарды үйретеді. Оқушылармен сандар бойынша түрлі ойындар ұйымдастыруга болады. Мысалы, кезекпен 1-ден жиырмаға дейін санау, карточкадағы сандарды ретімен қойып шығып айту,қосу амалы арқылы есеп шығару т.с.с.
(МК,Ұ) 4-тапсырмада оқушылараңдар туралы тақпақрен танысады. Тақпақты тыңдау, хормен, жеке-жеке қайталау жұмыстары жүргізіледі.
Оқулық.Аудиодиск:
4.2.1.
4.2.2.
4.2.3.
4.2.4.
(ОТ) Оқушыларға ақ қағазға тақпақта кездесетін аңдадың суреті салдыртқызамын.Суреттегі аңдардың санын әр бала өзі шешеді.Әр оқушыға өз суретерін көрсетіп тақпақты айтқызамын.
(МК,Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындату арқылы оқушылар оқулықтан алған білімдерін бекіте түседі.
(Ө)Оқушыларға аңдардың суреттерін тарата отырып алған білімдерін бекіту.
№1 жұмыс дәптері.
Қосымша тапсырма
Дескриптор:
- кейіпкердің көңіл күйін сипаттайды;
- мәтінге қатысты өз пікірін білдіреді;
өзінің ойын дәлелдейді
- .
Сабақтың соңы
(Қ) Сабақты қорытындылай отырып не қызық,әрі жеңіл екенін,қалай жұмыс істегені туралы пікірлерін білу.
Қосымша ақпарат
Қорытындылау
Төмендегі бөлікті сабағыңым туралы өз ойымды қолданамын.
1.Сабақтың барысына өзгерту енгіздіңіз бе?Неге?
2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі н»рсе не?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?
1:
2:
Тақырыбы:Аңдар
Мектебі:Көкжайық орта мектебі
Күні,айы:
Мұғалімнің аты-жөні:Жумагулова Ф.К.
1 сынып
Сабаққа қатысқан оқушылар саны:
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:
Оқу бағдарламасына сәкес оқу мақсаты
1.2.2.1.Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен ойын білдіру.
1.2.6.1.Тыңдаған,оқыған материал туралы өзінің қарапайым пайымдамасын(ұнамайды,ұнамайды) жасау.
1.3.3.1.Мәтіннің жанрын(өлең,ертегі,жұмбақ,әңгіме және т.б) ажырату.
1.3.4.1.Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапйым сұрақтар қою.
1.4.1.1.Суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу постерлер жасау.
Сабақ мақсаты
Барлық оқушылар:Аңдарды атай алады
Оқушылардың басым бөлігі:Өзінің суреті бойынша ақпарат бере алады.Қандай аң салғанын,оның санын айта алады.Тақырып көлемінде өзара сұрақ-жауапқа қатыса алады.
Кейбір оқушылар:Басқа аң атауларын біледі,олардың атауларын біледі,олардың атауларын өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері
Жоспарланған жұмыс Ресурстар
Сабақтың басы
Сабақтың басталуына жақсы ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру
Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Өткен сабақты тесеру
Үй жануарларын аташы?
Үйде қандай жануарлар бар?
Қызығушылықты ояту
Үй жануарының суретін сал.
(МК,Ұ)Оқулықтағы 1-тапсырмада оқушылардың назарын суретке аударып,сурет бойынша аң атауларымен таныстырамын.Жаңа сөздерді тыңдау,қайталау,сұрақ қоя білу жұмыстарын жүргізу.
(Ж) 2-тапсырмада оқушыларды жұппен жұмыс істетемін.Берілген сөйлесу үлгісі бойынша өздерінің қандай сурет салатындары туралы сөйлесеміз..Мысалы:
-Мен сурет саламын.
-Сен не саласың?
-Мен қоян саламын.
-Сен неше қоян саласың?
Мен екі қоян саламын. МК,Ұ) 3-тапсырмада оқушылар 10-ға дейінгі сандарды үйретеді. Оқушылармен сандар бойынша түрлі ойындар ұйымдастыруга болады. Мысалы, кезекпен 1-ден жиырмаға дейін санау, карточкадағы сандарды ретімен қойып шығып айту,қосу амалы арқылы есеп шығару т.с.с.
(МК,Ұ) 4-тапсырмада оқушылараңдар туралы тақпақрен танысады. Тақпақты тыңдау, хормен, жеке-жеке қайталау жұмыстары жүргізіледі.
Оқулық.Аудиодиск:
4.2.1.
4.2.2.
4.2.3.
4.2.4.
(ОТ) Оқушыларға ақ қағазға тақпақта кездесетін аңдадың суреті салдыртқызамын.Суреттегі аңдардың санын әр бала өзі шешеді.Әр оқушыға өз суретерін көрсетіп тақпақты айтқызамын.
(МК,Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындату арқылы оқушылар оқулықтан алған білімдерін бекіте түседі.
(Ө)Оқушыларға аңдардың суреттерін тарата отырып алған білімдерін бекіту.
№1 жұмыс дәптері.
Қосымша тапсырма
Дескриптор:
- кейіпкердің көңіл күйін сипаттайды;
- мәтінге қатысты өз пікірін білдіреді;
өзінің ойын дәлелдейді
- .
Сабақтың соңы
(Қ) Сабақты қорытындылай отырып не қызық,әрі жеңіл екенін,қалай жұмыс істегені туралы пікірлерін білу.
Қосымша ақпарат
Қорытындылау
Төмендегі бөлікті сабағыңым туралы өз ойымды қолданамын.
1.Сабақтың барысына өзгерту енгіздіңіз бе?Неге?
2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі н»рсе не?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?
1:
2: