kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

А. Асылбеков «Түлкі мен Тиін» /мысал/

Нажмите, чтобы узнать подробности

2 сыгыпқа арналға әдебиеттік оқу пәнінен сабақ жоспары.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«А. Асылбеков «Түлкі мен Тиін» /мысал/»

Пән: Әдебиеттік оқу

Мектеп: Бауыржан Момышұлы

Күні: 20.04

Мұғалімнің аты-жөні: Оразаева Гүлзат Оралжанқызы

Сынып: 2

Қатысқандар саны: 14

Қатыспағандар саны:0

Бөлім

Қоршаған орта


  • 85 сабақтың тақырыбы

А. Асылбеков «Түлкі мен Тиін» /мысал/

Оқыту мақсаттары

2.2.6.1. Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау.

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың бәрі: мысал жанрының басты белгілерін біледі.

Оқушылардың көпшілігі: мысалға сүйеніп сурет бойынша диалог құрастырады.

Кейбір оқушылар: мысал кейіпкерлерін сипаттайды, іс-әрекетіне баға береді.

Дескриптор

Жұмбақты шеше алады.

«Күн шұғыласына» түлкі мен тиін туралы не білетінін жазады

Мысалды түсініп оқи алады.

Кестені мысал бойынша толтыра біледі.

Кейіпкерлер аарасында диалог құрастыра алады.

Құндылық

табиғатқа құндылық қатынасқа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, ғаламтор, мультимедиялық оқу құралы

Алдыңғы білім

Сүп-сүйкімді лағым /Еліктің лағы/

Уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут







Қызығушылықты ояту:

Сыныпты қалыпқа келтіру.

Топқа бөлу

Үй жұмысын сұрау.

Ой сергек: қарамен жазылған сөздерге мән бере жаттап, қайталап айту:

Ағаш басында тиiн

Тауып қуыс иiн,

Жасап алып иін Елубай

Иiн – ағаштың, бұтақтың иiлген жерi.




Сабақтың ортасы

30–35 минут











Мағынаны ажырату

Ой қозғау


1.Аңның аты – ...

Жүрген жері күлкі,

Тақырыпты болжау

Тұжырым.

Автор туралы мәлімет:

А. Асылбеков (1. 5. 1938 ж. т., Жамбыл облысы Талас ауданына қарасты Үшарал а.) – ақын. Мектепте мұғалім, облыстық газетте, республикалық қазақ радиосында әдеби қызметкер, редакторлық жұмыстар атқарған. Балаларға арнап жазған 300-ден астам шығармалары бар.

Сабақтың мақсатымен таныстырып, күтілетін

нәтижені оқушылармен бірлесе анықтау.




Тірек сызба




Мультимедиялық оқу құралы



Оқылым.

А. Асылбековтің «Түлкі мен Тиін» мысалы.

Мысалды рөлге бөліп, мәнерлеп оқу.

Қиыр – алыс.

Маң – өте жақын жер.

Жайрады – сұлап жатты, өліп жатты.

Топтық жұмыс.

6-тапсырмадағы кесте толтырылады: мәтін неге мысалға жатады деп ойлайсың? Мысалдағы кейіпкерлерді ата. Түлкінің 3–4 айласын ата. Тиіннің жалғыз айласы қандай? Мысалдағы қорытынды ой айтылған жолдарды тап.

Дескриптор:

Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетіне баға бере алады.

Бағалау. ЖК бойынша.

Жұптық жұмыс.

Оқулықтағы суретке зер сал. Мысалға сүйеніп, кейіпкерлер арасында диалог құрастыр.

Бағалау. Қол соғу арқылы мадақталады.

Ой толғау.

Мысалдан қандай қорытынды шығардың?






«Бармақ»әдісі


«Мадақтау»

Сабақтың соңы

5 минут

Үйге: мысалды мәнерлеп оқу.

Рефлексия. Екі кейіпкердің іс-әрекетіне баға беру.

«Кемені» бояу арқылы

Қосымша мағлұматтар

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

А, А + ойын анық, түсінікті жеткізе алу.

Жетістік критерийлері арқылы,

қол соғу арқылы.

Құндылықтарды дарыту:

ынтымақтастық,

құрмет.

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі.

АКТ-ны қолдану дағдылары: осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі.

Тәрбиелік мәні: табиғатқа құндылық қатынасқа тәрбиелеу.

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?





Бүгін 20 сәуір 2018 жылдың сәрсенбі күні түскі 14.45-те екінші 2 «А» сыныбында әдебиеттік оқу пәнінен IV тоқсан «Қоршаған орта» бөлімі бойынша А.Асылбековтың «Түлкі мен Тиін» мысал тақырыбында ашық сабақ өткіздім.

Оқыту мақсаттары: 2.2.6.1. Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау

Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары арқылы сабағымды жүзеге асырдым деп ойлаймын. Бүгін оқушылар:

жұмбақты шешуді, «Күн шұғыласына» түлкі мен тиін туралы не білетінін жазуды, мысалды түсініп оқуды,

кестені мысал бойынша толтыруды, кейіпкерлер аарасында диалог құрастыруды үйренді.Сыныптағы ахуал, оқушылардыңқарым-қатынасыжоғары деңгейде болды.

Жоспарлаған уақытымды ұтымды пайдаландым деп ойлаймын.



Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты):

  1. Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттай алуы

  2. Мінез-құлқы мен іс-әрекетіне баға бере алуы


Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты):

1. Сынып реттілігін қадағалау

2. Мысалға сүйеніп, кейіпкерлер арасында диалог құрастыру

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?

«Қалыптастырушы бағалау» тапсырмаларын беру




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
А. Асылбеков «Түлкі мен Тиін» /мысал/

Автор: Оразаева Гүлзат Оралжанқызы

Дата: 24.11.2018

Номер свидетельства: 487274
