Пән: қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Менің мектебім. | Мектеп: Новый орта мектебі |
Күні: 08.11.18ж | Мұғалімнің аты-жөні: Қасымхан Л.М. |
Сынып: 2 « В » | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақ тақырыбы | Мен мектебім мен сыныптастарымды жақсы көремін. Мәтіннің құрылымдық бөліктері. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер құрастыру 2.3.1.1 – мұғалім көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады.Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. Көптеген оқушылар: сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табады. Кейбір оқушылар: мұғалім көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады |
Жетістік критерийлері | Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды, |
Тілдік мақсаттар | мәтін, тақырып, негізгі ой |
Құндылықтарды дарыту | Адамгершілік құндылықтармен қатар,мектепке,мұғалімдерге құрмет көрсету қасиеттері дамиды. |
Пәнаралық байланыстар | АКТ , әдебиеттік оқу |
АКТ қолдану дағдылары | Акт пәнімен байланыс |
Бастапқы білім | Мәтін туралы біледі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | Қызығушылығынояту. Оқушылар өлеңді айтып,амандасудың түрлерін айтады. Мейірімді жүрекпен, Ақпейілді тілекпен. Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық! – Қайырлы таң! Қайырлы күн! Сәлем ... | |
Сабақтың ортасы | Үйде орындаған жұмыстарын ұжым ішінде талдауға мүмкіндік туғызу (Ұ) « Қабырғаға оқу » Мәтінді мәнерлеп оқып, мазмұнына талдау жасау,мәтін екендігін дәлелдеу. Мәтіндегі негізгі ойды анықтау, ат қою. Оқулықта берілген жаңа ақпаратты оқу, түсіндіру жұмыстарын жүзеге асыру. Мәтіннің басын,негізгі бөлігін және соңын тауып,суретте көрсетілген бөлікті көшіру. (Т) Мәтінмен жұмыс ауызша талдау. |
|
|
Сабақтың соңы | (Т/Ө) 12-жаттығу. Мәтін тақырыбына сай келмейтін бөлікті алып тастап,мәтінді құру. | дәптер |
Сабақ бойынша рефлексия | Кері байланыс |
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?Топтық жұмыс Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?Жеке оқушымен жұмыс жүргізу. |