Тақырыбы: Үстеу туралы түсінік.
Мақсаты: Үстеу туралы түсінік беру, ол іс-әрекеттің мезгілін, мекенін, сын-қимылын білдіретін сөз табы екенін түсіндіру.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
А) Түстер арқылы топтарға бөлу;
Ә) Топ басшыларын сайлау;
Б) Психологиялық әзірлік.
ІІ. Үй жұмысын тексеру (25-жаттығу);
Бағалау критерийі:
1) өлеңді мәнерлеп оқу;
2) жіктеу есімдіктерін тауып, қай септікте тұрғанын айту;
3) «Ас атасы – нан» тақырыбына әңгіме.
ІІІ. Болжау әдісі: Ребус шешу (үстеу).
Олай болса бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Үстеу» деп аталады.
ІҮ. Жаңа сабақ: Үстеу деген не екенін білу үшін әр топ алдына тор көздер қойдым. Оған тиісті әріптерді орналастырыңдар.
- «Төменде» «Ертең» «Жылдам»
- Қайда? Қашан? Қалай?
- Сөйлем құрау.
Ү. Оқулықпен жұмыс: Ереже.
ҮІ. Іске асыр әдісі: Дәптермен жұмыс.
А) Көркем жазу минуты;
Ә) Ойлан, жұптас, талқыла әдісі (жұптық жұмыс), 5-жаттығу.
Бағалау критерийі:
- Әдемі, көркем, қатесіз жазу;
- Үстеулерді табу;
- Жұмбақтың шешуі.
ҮІІ. Сергіту сәті.
ҮІІІ. Тақтамен жұмыс: 6-жаттығу.
Бағалау критерийі:
- Қатесіз жазу;
- Үстеулерді табу;
- Үстеулердің қай сөзбен баланысып тұрғанын сызбамен көрсету.
ІХ. «Кім жылдам?» әдісі: Шатасқан үстеулердің орнын тап (жабық хат ішіндегі үстеулерді өз орындарына салу).
Х. Бағалау: топ басшыларына сөз беру.
ХІ. Үй тапсырмасын беру: 185 бет 7-жаттығу.
ХІІ. Кері байланыс: Бағдаршам әдісі.
ХІІІ. Рефлексия.
Просмотр содержимого документа
«Қазақ тілі. Ашық сабақ "Үстеу"»
Тақырыбы: Үстеу туралы түсінік.
Мақсаты: Үстеу туралы түсінік беру, ол іс-әрекеттің мезгілін, мекенін, сын-қимылын білдіретін сөз табы екенін түсіндіру.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
А) Түстер арқылы топтарға бөлу;
Ә) Топ басшыларын сайлау;
Б) Психологиялық әзірлік.
ІІ. Үй жұмысын тексеру (25-жаттығу);
Бағалау критерийі:
1) өлеңді мәнерлеп оқу;
2) жіктеу есімдіктерін тауып, қай септікте тұрғанын айту;
3) «Ас атасы – нан» тақырыбына әңгіме.
ІІІ. Болжау әдісі: Ребус шешу (үстеу).
Олай болса бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Үстеу» деп аталады.
ІҮ. Жаңа сабақ: Үстеу деген не екенін білу үшін әр топ алдына тор көздер қойдым. Оған тиісті әріптерді орналастырыңдар.
«Төменде» «Ертең» «Жылдам»
Қайда? Қашан? Қалай?
Сөйлем құрау.
Ү. Оқулықпен жұмыс: Ереже.
ҮІ. Іске асыр әдісі: Дәптермен жұмыс.
А) Көркем жазу минуты;
Ә) Ойлан, жұптас, талқыла әдісі (жұптық жұмыс), 5-жаттығу.
Бағалау критерийі:
Әдемі, көркем, қатесіз жазу;
Үстеулерді табу;
Жұмбақтың шешуі.
ҮІІ. Сергіту сәті.
ҮІІІ. Тақтамен жұмыс: 6-жаттығу.
Бағалау критерийі:
Қатесіз жазу;
Үстеулерді табу;
Үстеулердің қай сөзбен баланысып тұрғанын сызбамен көрсету.
ІХ. «Кім жылдам?» әдісі: Шатасқан үстеулердің орнын тап (жабық хат ішіндегі үстеулерді өз орындарына салу).
Х. Бағалау: топ басшыларына сөз беру.
ХІ. Үй тапсырмасын беру: 185 бет 7-жаттығу.
ХІІ. Кері байланыс: Бағдаршам әдісі.
ХІІІ. Рефлексия.