kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"?ыс" ашы? саба?

Нажмите, чтобы узнать подробности

1. Білімділігі: Абай ??нанбаевты? ?мірімен таныстыра отырып, ?ле?ні? негізгі идеясын ашу. О?ушыны? о?у да?дысын ?алыптастыру, о?ушы?а ?ысты? ?ата? к?ріністерін т?сіндіру;

2. Дамытушылы?ы: О?ушыларды? байланыныстырып с?йлеу да?дысын жетілдіру,елестету  есте са?тау,?з бетінше ж?мыс жасау ?абілетін, с?здік ?орын, м?нерлеп о?ыту да?дысын дамыту;

3. Т?рбиелілік: ?р маусым ерекшелігін бай?ата отырып, таби?ат с?лулы?ын тану?а ж?не с?лулы??а т?рбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"?ыс" ашы? саба?»

Қ.Топаев атындағы орта мектебі Ашық сабақ Тақырыбы: Қыс 3 сынып  Өткізген: Махатова Ақбөпе Құттықожақызы

Қ.Топаев атындағы орта мектебі

Ашық сабақ

Тақырыбы: Қыс

3 сынып

Өткізген: Махатова Ақбөпе

Құттықожақызы

Сабақтың мақсаты: 1.Білімділігі: Абай Құнанбаевтың өмірімен таныстыра отырып, өлеңнің негізгі идеясын ашу. Оқушының оқу дағдысын қалыптастыру, оқушыға қыстың қатаң көріністерін түсіндіру; 2. Дамытушылығы: Оқушылардың байланыныстырып сөйлеу дағдысын жетілдіру,елестету есте сақтау ,өз бетінше жұмыс жасау қабілетін , сөздік қорын , мәнерлеп оқыту дағдысын дамыту; 3. Тәрбиелілік: Әр маусым ерекшелігін байқата отырып, табиғат сұлулығын тануға және сұлулыққа тәрбиелеу;

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділігі: Абай Құнанбаевтың өмірімен таныстыра отырып, өлеңнің негізгі идеясын ашу. Оқушының оқу дағдысын қалыптастыру, оқушыға қыстың қатаң көріністерін түсіндіру;

2. Дамытушылығы: Оқушылардың байланыныстырып сөйлеу дағдысын жетілдіру,елестету есте сақтау ,өз бетінше жұмыс жасау қабілетін , сөздік қорын , мәнерлеп оқыту дағдысын дамыту;

3. Тәрбиелілік: Әр маусым ерекшелігін байқата отырып, табиғат сұлулығын тануға және сұлулыққа тәрбиелеу;

Ұйымдастыру кезеңі:

Ұйымдастыру кезеңі:

  • Психологиялық дайындық :
  • Табиғатым тамаша ,
  • Көз тоймайды қараса.
  • Табиғатты қорғаймыз,
  • Жаман бала болмаймыз.
  • Сыныпты 4 топқа бөлу.
  • / Табиғат белгілері арқылы/
1.Білім “Үзінді ”ойыны

1.Білім “Үзінді ”ойыны

  • 1. Осы бөлімнен оқыған мәтіндер арқылы халқымыздың басынан қандай кезеңдерді өткізген?
  • 2.Қаракерей Қабанбай шұбырынды болған жұрттың басын қосты. Қай мәтінде?
  • 3. Алғашқы қазақ жасағын құрған кім?
  • 4. Ақжолтай Ағыбай батыр мәтінінің авторы кім?
  • 5. Исатай мен Махамбет бастаған топ Жәңгір ханның әскерін тас-талқан етіп жеңді.
  • 6. Езілген қазақ елінің
  • Бағы үшін туған ер
  • 7. Қара судан басқа түк татпағанына бүгін үшінші күн.
  • 8. Азаттық жолында мәтінінің басты кейіпкері кім?
  • 9. Ол кезе С.Сейфуллиннің есімін атауға жұрттың қорқатын кезі еді.
  • 10. Аңсап көкті жасынан
  • Еркін қаққан қанатын өлеңін әрі қарай жалғастыр.
  • 11. Бауыржан туралы деректі әңгімені кім жазған?
  • 12. Берлинді әр үй ,әр баспалдақ үшін қатты шайқас,қантөгіс ұрыс жүріп жатыр.
  • 13. Қазақ елі өзінің тәуелсіздігін алды. Көк жүзімен астасқан қасиетті көк туымыз асқақ желбіреп тұр.
2. Түсіну

2. Түсіну

  • Жұмбақтар жасыру арқылы жаңа сабақты ашу
  • 1.Қыста барда ,жазда жоқ
  • 2. Құлағы мен көзі жоқ,
  • Жоқ тіпті қол мен аяғы.
  • Бір ғажап өнерпаз,
  • Мәнерлеп ою ояды.
  • 3. Көлге жапқан қақпақ
  • Сіресіп тұр қатты-ақ.
  • 4.Қанаты жоқ ұшады,
  • Аяғы жоқ жел еді.
  • Аузы жоқ ұлиды.
1. Қазір қандай мезгіл? 2. Бір жылда неше мезгіл бар? 3. Қыста қандай өзгерістер болады? 4.Қыс айларын ата? 5. Қыс мезгілі несімен қызық?
  • 1. Қазір қандай мезгіл?
  • 2. Бір жылда неше мезгіл бар?
  • 3. Қыста қандай өзгерістер болады?
  • 4.Қыс айларын ата?
  • 5. Қыс мезгілі несімен қызық?

ҚЫС

Абай Құнанбаев туралы не білеміз?

Абай Құнанбаев туралы не білеміз?

АБАЙ Сазгер Ұлы ақын Шешен Тәрбиеші Аудармашы Ойшыл Ағартушы Абай ақын: Ғылым таппай мақтан ба, Интернатта оқып жүр, Әсемпаз болма әрнеге, Жасымда ғылым бар деп есекермедім. Табиғат суретшісі: Қан сонарда ,Қыс, Жаз,Күз,Жазғұтұрым Абай аудармашы: Шегіртке мен құмырсқа, Қарға мен түлкі Абай сазгер: Көзімнің қарасы,Желсіз түнде жарық ай,Сегіз аяқ,Бойы бұлғаң т.б Абай данышпан: 500-ге тарта өлеңдері,45 қара сөзі бар.

АБАЙ

Сазгер

Ұлы ақын

Шешен

Тәрбиеші

Аудармашы

Ойшыл

Ағартушы

Абай ақын: Ғылым таппай мақтан ба, Интернатта оқып жүр, Әсемпаз болма әрнеге, Жасымда ғылым бар деп есекермедім.

Табиғат суретшісі: Қан сонарда ,Қыс, Жаз,Күз,Жазғұтұрым

Абай аудармашы: Шегіртке мен құмырсқа, Қарға мен түлкі

Абай сазгер: Көзімнің қарасы,Желсіз түнде жарық ай,Сегіз аяқ,Бойы бұлғаң т.б

Абай данышпан: 500-ге тарта өлеңдері,45 қара сөзі бар.

Жаңа сабақ: Қыс

Жаңа сабақ: Қыс

  • Бұл өлең 1888 жылы жазылған.
  • Ақ киімді ,денелі, ақ сақалды,
  • Соқыр, мылқау танымас тірі жанды.
  • Үсті-басы ақ қырау ,түсі суық,
  • Басқан жері сықырлап келіп қалды.
  • Бұлттай қасы жауып екі көзін,
  • Басын сіліксе ,қар жауып мазаңды алды.
  • Борандай бұрқ-сарқ етіп долданғанда,
  • Алты қанат ақ орда үй шайқалды.
  • Әуес көріп жүгірген жас балалар
  • Беті –қолы домбығып үсік шалды.
  • Шидем мен тон қабаттап киген малшы,
  • Бет қарауға шыдамай, теріс айналды.
3.Қолдану Оқу жұмыстарын жүргізу Сөздік жұмыс: Шидем – қой жүнінен тоқылған сырт киім. 1 топқа: Ақын қысты кімге теңеген?, Өлеңдегі шалдың мінезі қандай? 2 топқа: Шалдың киімдері қандай?, Соқыр мылау деген себебі не? 3 топқа : Киім деп отырған не?, Түр түсі қандай, түсі суық дегенді қалай түсінесің? 4 топқа : Ақын суреттеп отырған шалды кімге ұқсатуға болады?, Ақын балалар мен малшыны қалай суреттеген?

3.Қолдану

  • Оқу жұмыстарын жүргізу
  • Сөздік жұмыс: Шидем – қой жүнінен тоқылған сырт киім.
  • 1 топқа: Ақын қысты кімге теңеген?, Өлеңдегі шалдың мінезі қандай?
  • 2 топқа: Шалдың киімдері қандай?, Соқыр мылау деген себебі не?
  • 3 топқа : Киім деп отырған не?, Түр түсі қандай, түсі суық дегенді қалай түсінесің?
  • 4 топқа : Ақын суреттеп отырған шалды кімге ұқсатуға болады?, Ақын балалар мен малшыны қалай суреттеген?

Сергіту сәті

Сергіту сәті

  • Ән:”Желсіз түнде жарық ай”
4. Талдау

4. Талдау

  • Дәптермен жұмыс
  • Адам кейпінде қыстың суретін бейнелеп тұрған сөздерді тауып жаз.
Суретпен жұмыс: Мына суретте Абайдың “Қыс” өлеңіне ұқсастық бар ма?

Суретпен жұмыс: Мына суретте Абайдың “Қыс” өлеңіне ұқсастық бар ма?

5.Жинақтау / Дана-Үкі стратегиясы/

5.Жинақтау / Дана-Үкі стратегиясы/

  • Постермен жұмыс
  • 1 топқа: Қыс мезгіліне байланысты мақал-мәтелдер айту
  • 2 топқа : Қыс туралы шағын эссе жазу
  • 3 топқа : Бес жолды өлең құрастыру
  • 4 топқа: Қыс мезгілін бейнелеп сурет салу.
6.Бағалау

6.Бағалау

  • Оқушыларды өз –өздерін бағалату
  • Сабақтан алған әсерлерін стикер арқылы жазу.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
"?ыс" ашы? саба?

Автор: Махатова Акбопе Куттыгожиновна

Дата: 09.04.2016

Номер свидетельства: 316805
