kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дара және күрделі сын есім

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы

Дара және күрделі сын есім

12-16 жаттығу

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау        

2.2.5.1 - дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап,  берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу

Сабақтың барысы.

 

Сабақтыңкезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Басы

Жаңа топ құру

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Өз күлкіңмен бөліс!» жылулық шеңбер

Балалар шеңбер құрып тұрады,бір-біріне жылы сөздер айтып,әдемі күлкілерін сыйлайды.педагог үй жануарларын атап шығуды және неліктен үй жануарлары деп аталатынын естеріне түсіруін сұрайды.

Жұмыс ережесін келісу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
  • Уақытты үнемдейміз!
  • Нақты,дәл жауап береміз!
  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!
  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)

Тест.

Оқу мақсатын таныстыру

Күтілетін нәтижені анықтау

Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.

Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.

Сабақтың ортасы

Ширату тапсырмасы.

Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)

12. Сендер ғарыш алаңына бардыңдар. Ғарышқа ұшқалы жатқан

ғарышкермен кездестіңдер. Ғарышкерге қандай сұрақ қояр едіңдер?

Бірің – ғарышкер, бірің тілші болып, бір-біріңмен сұх-

баттас.

13. Мына күрделі сын есімдерді қатыстырып сөйлем құрап жаз.

Қызыл ала, қара көк, сары ала, көк ала.

• Жазған сөйлемдердегі сын есімдердің астын сыз. Дара, күрделі

екенін айт.

14. Жұмбақты көшіріп жаз, шешуін тап.

Өзі жап-жас, мұрты бар,

Ет пен сүтке ұмтылар.

Тастамайды жылы үйде

Түкті тонын шұп-шұбар.

Дескриптор:

Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады.
Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады

Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау

Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды.

Белсенді оқу тапсырмалары(ұжымда)

Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау

мм  
   
   
       
       
       

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау        

2.2.5.1 - дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап,  берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу

Сабақтың барысы.

 

Сабақтыңкезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Басы

Жаңа топ құру

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Өз күлкіңмен бөліс!» жылулық шеңбер

Балалар шеңбер құрып тұрады,бір-біріне жылы сөздер айтып,әдемі күлкілерін сыйлайды.педагог үй жануарларын атап шығуды және неліктен үй жануарлары деп аталатынын естеріне түсіруін сұрайды.

Жұмыс ережесін келісу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
  • Уақытты үнемдейміз!
  • Нақты,дәл жауап береміз!
  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!
  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)

Тест.

Оқу мақсатын таныстыру

Күтілетін нәтижені анықтау

Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.

Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.

Сабақтың ортасы

Ширату тапсырмасы.

Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)

12. Сендер ғарыш алаңына бардыңдар. Ғарышқа ұшқалы жатқан

ғарышкермен кездестіңдер. Ғарышкерге қандай сұрақ қояр едіңдер?

Бірің – ғарышкер, бірің тілші болып, бір-біріңмен сұх-

баттас.

13. Мына күрделі сын есімдерді қатыстырып сөйлем құрап жаз.

Қызыл ала, қара көк, сары ала, көк ала.

• Жазған сөйлемдердегі сын есімдердің астын сыз. Дара, күрделі

екенін айт.

14. Жұмбақты көшіріп жаз, шешуін тап.

Өзі жап-жас, мұрты бар,

Ет пен сүтке ұмтылар.

Тастамайды жылы үйде

Түкті тонын шұп-шұбар.

Дескриптор:

Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады.
Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады

Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау

Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды.

Белсенді оқу тапсырмалары(ұжымда)

Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дара және күрделі сын есім»

Педагогтің аты-жөні


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Дара және күрделі сын есім

12-16 жаттығу

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау

2.2.5.1 - дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу

Сабақтың барысы.


Сабақтыңкезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Жаңа топ құру

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Өз күлкіңмен бөліс!» жылулық шеңбер

Балалар шеңбер құрып тұрады,бір-біріне жылы сөздер айтып,әдемі күлкілерін сыйлайды.педагог үй жануарларын атап шығуды және неліктен үй жануарлары деп аталатынын естеріне түсіруін сұрайды.

Жұмыс ережесін келісу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақытты үнемдейміз!

  • Нақты,дәл жауап береміз!

  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)

Тест.

Оқу мақсатын таныстыру

Күтілетін нәтижені анықтау

Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.


Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.


ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.



Психологиялық ахуал.


Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары.

Сабақтың ортасы

Ширату тапсырмасы.

Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)

12. Сендер ғарыш алаңына бардыңдар. Ғарышқа ұшқалы жатқан

ғарышкермен кездестіңдер. Ғарышкерге қандай сұрақ қояр едіңдер?

Бірің – ғарышкер, бірің тілші болып, бір-біріңмен сұх-

баттас.

13. Мына күрделі сын есімдерді қатыстырып сөйлем құрап жаз.

Қызыл ала, қара көк, сары ала, көк ала.

• Жазған сөйлемдердегі сын есімдердің астын сыз. Дара, күрделі

екенін айт.

14. Жұмбақты көшіріп жаз, шешуін тап.

Өзі жап-жас, мұрты бар,

Ет пен сүтке ұмтылар.

Тастамайды жылы үйде

Түкті тонын шұп-шұбар.

Дескриптор:

Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады.
Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады

Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау

Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды.


Белсенді оқу тапсырмалары(ұжымда)


Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау







Форматив

ті бағалау.




ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.






Оқылым, жазылым тапсырмалары.

Соңы

Дәптермен жұмыс.

Талдау

«Ыстық орындық» орындық әдісі

(Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады.

Жаттығудың сипаттамасы:


Б ір оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей алады.

Ауызекі сөйлеу дегеніміз не?

Жазбаша сөйлеу ше?

Жаңа білім мен тәжірибені қолдану





Оқулықтағы қосымша тапсырмалар.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.


Топтық тапсырмалар.

Кері байланыс

«Рефлексия» кері байланыс.



Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді.

«Рефлексия»

Кері байланыс тақтайшасы.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Дара және күрделі сын есім

Автор: Төлепберген Зинагүл Жарылғасынқызы

Дата: 11.05.2021

Номер свидетельства: 580257
