kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Өсімдіктердің тіршілігіне не қажет?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жаратылыстану пәніне арналған тақырып. Өсімдіктерге не қажет? Не үшін?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Өсімдіктердің тіршілігіне не қажет?»

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: Жаратылыстану


Мектеп: № 11 МФММ

ҰМЖ бөлімі: 2

Күні:

Мұғалім: Ізтлеуова К.Н.

Сынып:1 «В»


Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Өсімдіктердің тіршілігіне не қажет?

Осы сабаққа қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.2.1.4 өсімдіктердің тіршілігіне қажетті жағдайларды зерттеу;

1.2.1.5 мәдени өсімдіктерге күтім жасау жолдарын сипаттау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Өсімдіктердің тіршілігіне қажетті жағдайларды біледі


Көптеген оқушылар:

Өсімдік түрлерін ажырата алады.

Кейбір оқушылар:

Өсімдіктерге күтім жасауда алған білімдерін өмірде қолдана алады.

Бағалау критерийлері

  • Өсімдікке өсу үшін не қажет екенін түсінеді.

  • Өсімдіктердің түрлі өсу жағдайларына түрлі зерттеулер жүргізе алады.

  • Мәдени өсімдіктерге күтім жасай біледі.

Тілдік мақсат

Жылыжай

Алаңқай

Жазық

Шөл

Құндылықтарды дамыту

7. Мәңгілік ел. Бұл – біздің болашақ ұрпақ үшін. Қазақстан халқының амандығы мен гүлденуі үшін жасаған саналы таңдауымыз.

Пән аралық байланыс

Бейнелеу, сауат ашу , дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Слайд, бейнебаян,

Бастапқы білім

Өсімдіктерді біледі.

Сабақ барысы

Сабақтын жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс –әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы


5 мин









(Ұ) Психологиялық ахуал:

«Жүректен жүрекке» шеңберге жиналып, бір –біріне жылы лебіз, тілек айту


(Т) Топқа бөлу.

Өсімдік бөліктерінің суреттері арқылы топқа бөлу

«Тамыр» тобы

«Сабақ» тобы

«Жапырақ» тобы

Өздеріңе қажетті суреттерді таңдап алып топқа бөлінеді.




Тамыр, сабақ, жапырақ

суреттері


Сабақтың ортасы

30 мин

































«Мозайка» әдісі арқылы өсімдік бөліктерін құрастыру.

Бағдар тұсына өсімдіктердің бөліктерінің атауын жазу.


(Қ.Б ) Смайлик

Қызығушылықты ояту

(Ұ)«Ойлан, ізден, тап!» әдісі арқылы өсімдіктер өсу үшін қандай жағдайлар қажет екенін тап

өсімдік





Дескриптор: өсімдіктер өсу үшін қандай жағдайлар қажет екенін біледі.

(Қ.Б ) Смайлик

Жаңа сабақты ашу. «Көрші топқа әңгімелеп бер» әдісі

О қулықпен жұмыс













(Қ.Б ) Смайлик



«Кубизм» әдісін пайдалану ашық және жабық сұрақтар беріледі.

  1. Бөлме өсімдіктері қандай өсімдік түріне жатады?

  2. Бөлме өсімдіктерін қалай күту керек?

  3. Қандай құралдарды қолдануға болады?

Дескриптор :

Бөлме өсімдіктері мәдени өсімдіктер түріне жататынын ажырата алады.

Бөлме өсімдіктеріне қалай күтім жасау керек екенін түсінеді.

Бөлме өсімдіктеріне күтім жасау үшін қандай құралдарды қолдануға болатынын біледі.

(Қ.Б ) Смайлик

«Зерттейік» әдісі

Әр түрлі жағдайларда бөлме өсімдіктерін зерттеу.

Т ексер: Сыныбымызда бөлме өсімдіктерінің өсуіне қажетті жағдай бар ма?









Дескриптор :

1 – суретте жарық жоқ екенін анықтады.

2 – суретте өсімдіктердің сусыз тіршілік ете алмайтынын білді.

3 – суретте өсімдікке қажетті барлық жағдай бар екенін түсінді.


Сергіту сәті: «Көңілді күн»


Саралау «АВС» әдісі

А: Өсімдіктердің құрылымын ата:

В: Өсімдік түрлерін ажыратады.

С: Өсімдіктердің адамдарға және жануарларға тигізер пайдасын айт.









Сызба
















Суреттер
















сұрақтар
























Суреттер

Сабақтың соңы

5 мин





Кері байланыс :Бүгінгі сабақтан алған білімдерін «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар өз деңгейін стикерге жазып жапсырды.



С тикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

«АВС» әдісі

А: Өсімдіктердің құрылымын ата:

В: Өсімдік түрлерін ажыратады.

  • С: Өсімдіктердің адамдарға және жануарларға тигізер пайдасын айт.

Түрлі смайликтер




-Оқу құралдарын пайдалану кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау.

-Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады.

Сабақ бойынша рефлексия

- Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

- Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Өсімдіктердің тіршілігіне не қажет?

Автор: Изтлеуова Кунсулу Ниязбайкызы

Дата: 20.12.2020

Номер свидетельства: 567831
