kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Күнделікті сабақ жоспары сауат ашу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қызылорда  облысы

                                                                                  Жаңақорған  ауданы

                                                                               №240 Ғ.Мұратбаев орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі  Абаханова Алия

Сауат ашу     1сынып

 Күні:7.ІІІ.2017

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ойын ережесін құра аламын  Щ щ  дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.9.1.Әріптерді тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.                                                                         1.2.4.1.Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы  мағыналы,мәндес,көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату.                                                                                                  

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Щ щ   дыбысына қатысты  сөздерді буындап, тұтас оқи алады.

Көбі:Тыңдау арқылы және суреттің көмегімен мәтінді баяндайды.

Кейбірі: Көркемсөз тіркестерін орынды қолданып, ойын жүйелі  жеткізе алады.

Жетістік критерийлері

 Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Музыка,математика  сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба, таныстырылым.

Тілдік  мақсаттар

Оқушылар:

 Щ  дыбысына қатысты сөздерді атайды,буынға бөліп оқиды.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

 Ащы-тұщы т.б

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

3 минут

 – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

Шаттық шебері

Сабақтың ортасы

30 минут

 Сұрақ-жауап

-Кане,балалар өткен сабақта қандай дыбысты өттік?

-Щ қандай дыбыс? Неліктен ?

-Щ дыбысына қатысты қандай сөздерді білесіңдер?

Сюжетті суретпен жұмыс

 Сурет бойынша көргендерін әңгімелету.

Сөздерге дыбыстық талдау жүргізу.

 «Ащы,тұщы,щетка,плащ»сөзіне дыбыстық талдау жасату.                                                                                                         Щи – көкөністер қосылған орыс халқының тағамы.                                              Борщ – орамжапырақ, дәрумендер қосылып жасалатын сорпа.                          Ащы – жуа ащы, бұрыш ащы.     Дәмді білдіреді.                                               Тұщы – ішетін суымыз тұщы.                                                                                    Өзен суы тұщы, ал теңіз, мұхит суы ащы болады.                                                      Осы біздің Маңғыстауда Каспий теңізі бар. Каспий теңізінің суы ащы.    Ал Балқаш көлінің суы – тұщы, жартылай тұщы.                             Каспий теңізінің, Балқаш көлінің суретін көрсету.

 Электронды оқулық

Тыңдалым,айтылым.

Сиқырлы кітаппен жұмыс

Щ дыбысы көбінесе орыс тілінен енген сөздерде кездеседі.

№1 Оқылым

   Мәтінмен жұмыс

Мәтінді оқу.Мазмұнын айту. Осы біздің Маңғыстауда Каспий теңізі бар. Каспий теңізінің суы ащы. Ал Балқаш көлінің суы – тұщы, жартылай тұщы.                                                                                      Каспий теңізінің, Балқаш көлінің суретін көрсету.                                    Топпен жұмыс   №3 Кел,ойнайық.

Ащы

Тұщы

Бұрыш

Су

№4 Мұғалімнің көмегімен «Күн мен түн» ойынының ережесін құрастыр.

«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалау  

№3 Дәптермен жұмыс

Берілген тапсырманы орындауы.                                                              Ш, щ әрпін ажырата білу мақсатында берілген сөздермен жұмыс. Оқушылар ш, щ   әріптерінің тиістісін қойып, жазады.Қай .  ы,     тұ .  ы,   і .  ік,    а .  ы.

оқулықпен жұмыс

Оқулық,

дәптерлер.

Сергіту сәті

2 минут

Щётка, щётка, щёткалар,
Неше түрлі щётка бар:
Бірі тісті жуады,
Бірі шаңды қуады.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Қызықты тапсырма

5 минут

 Жеке жұмыс

Жеке жұмыс

Сабақтың соңы

2 минут

-Бүгін қандай әріппен таныстық?                                                                         - Щ – қандай дыбыс?

Рефлексия

Кеменің суреттері

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.




 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Күнделікті сабақ жоспары сауат ашу»

Қызылорда облысы

Жаңақорған ауданы

240 Ғ.Мұратбаев орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Абаханова Алия


Сауат ашу 1сынып

Күні:7.ІІІ.2017

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ойын ережесін құра аламын Щ щ дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.9.1.Әріптерді тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.4.1.Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы,мәндес,көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Щ щ дыбысына қатысты сөздерді буындап, тұтас оқи алады.

Көбі:Тыңдау арқылы және суреттің көмегімен мәтінді баяндайды.

Кейбірі: Көркемсөз тіркестерін орынды қолданып, ойын жүйелі жеткізе алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Музыка ,математика сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Щ дыбысына қатысты сөздерді атайды,буынға бөліп оқиды.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Ащы-тұщы т.б

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

3 минут

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!


Шаттық шебері




Сабақтың ортасы

30 минут



Сұрақ-жауап

-Кане,балалар өткен сабақта қандай дыбысты өттік?

-Щ қандай дыбыс? Неліктен ?

-Щ дыбысына қатысты қандай сөздерді білесіңдер?

Сюжетті суретпен жұмыс

Сурет бойынша көргендерін әңгімелету.

Сөздерге дыбыстық талдау жүргізу.

«Ащы,тұщы,щетка,плащ»сөзіне дыбыстық талдау жасату. Щи – көкөністер қосылған орыс халқының тағамы. Борщ – орамжапырақ, дәрумендер қосылып жасалатын сорпа. Ащы – жуа ащы, бұрыш ащы. Дәмді білдіреді. Тұщы – ішетін суымыз тұщы. Өзен суы тұщы, ал теңіз, мұхит суы ащы болады. Осы біздің Маңғыстауда Каспий теңізі бар. Каспий теңізінің суы ащы. Ал Балқаш көлінің суы – тұщы, жартылай тұщы. Каспий теңізінің, Балқаш көлінің суретін көрсету.

Электронды оқулық

Тыңдалым,айтылым.

Сиқырлы кітаппен жұмыс

Щ дыбысы көбінесе орыс тілінен енген сөздерде кездеседі.

1 Оқылым

Мәтінмен жұмыс

Мәтінді оқу.Мазмұнын айту. Осы біздің Маңғыстауда Каспий теңізі бар. Каспий теңізінің суы ащы. Ал Балқаш көлінің суы – тұщы, жартылай тұщы. Каспий теңізінің, Балқаш көлінің суретін көрсету. Топпен жұмыс №3 Кел,ойнайық.

Ащы

Тұщы

Бұрыш

Су







№4 Мұғалімнің көмегімен «Күн мен түн» ойынының ережесін құрастыр.

«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалау  

№3 Дәптермен жұмыс

Берілген тапсырманы орындауы. Ш, щ әрпін ажырата білу мақсатында берілген сөздермен жұмыс. Оқушылар ш, щ әріптерінің тиістісін қойып, жазады.Қай ...  ы,     тұ ...  ы,   і ...  ік,    а ..  ы.


оқулықпен жұмыс







Оқулық,



























дәптерлер.


Сергіту сәті

2 минут

Щётка, щётка, щёткалар,
Неше түрлі щётка бар:
Бірі тісті жуады,
Бірі шаңды қуады.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Қызықты тапсырма

5 минут

Жеке жұмыс



Жеке жұмыс

Сабақтың соңы

2 минут


-Бүгін қандай әріппен таныстық? - Щ – қандай дыбыс?

Рефлексия


Кеменің суреттері

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)






Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Күнделікті сабақ жоспары сауат ашу

Автор: Абаханова Алия

Дата: 23.04.2017

Номер свидетельства: 411127
