kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қазақ тілі пәнінің қысқа мерзімді жоспары. "Дене мүшелері"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзім жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

 3 – модуль. Адамның дене мүшелері

Мектеп:  Ә. Молдағұлова атындағы №173 орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні:  Есекеева  Мадина

 Күні:  13.10.2016 ж.

Сынып: 2 з

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

5 – сабақ.  Дене мүшелері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Т    1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің

мағынасын түсіну

О  1.3.2.1 Мəтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және мағынасын түсінеді. Қарапайым тілмен  жазады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Таныс сөздерді мағынасын түсініп, қажетті сөздермен тіркестендіре алады. Қарапайым, түсінікті тілмен  жазады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Таныс сөздермен қарапайым сөйлемдер құрастыра алады.

Тілдік мақсаттар

Барлық оқушылар орындай алады:

Дене мүшелерінің суретін көрсетіп таныстыра алады. Суреттерге қарап сөйлемдер құрайды.

Сұраққа жауап бере алады

Пәнге тән лексика мен терминология:  бас, шаш, көздер, мұрын, ауыз, құлақ, қол, саусақтар, аяқ, табан

Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Жай сөйлем арқылы дене мүшелерін сипаттау үлгісін көрсету;

Талқылауға арналған сұрақтар.

Дене мүшелері дегеніміз не?

Дене мүшелеріне не жатады?

Не себепті. деп ойласыз?

Неге дене мүшелері деп бөлінеді?

 Ишара: Мадақтау, керемет, жарайсың, бармақ, смайлик

Алдыңғы оқу

Тазалық – саулық кепілі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру. Сыныпқа жағымды ахуал туғызу.

Оқушылар шаттық шеңберіне тұрып, бір – біріне ізгі тілектер айтады.

Үстел үстіне екі түрлі кәмпиттер қойылады. Оқушылар өз қалауларынша таңдап, сол бойынша екі топқа бөлінеді.

Сабақтың ортасы

15 минут

3 минут

     7 минут

(МК)  Мәтінмен жұмыс.

Адамның дене мүшелері

Бас, мойын, қол, аяқ, тізе, шынтақ, саусақ, кеуде, иық - адамның дене мүшелері. Мұны адамның қаңқасы дейді.  Адамның бас мүшесінде шаш, бет, көз, құлақ, мұрын, ауыз, маңдай, шеке, иек, қас, ерін, тіс, тіл, аңдай, т.б. мүшелер орналасқан. Адамдар баспен ойлайды, көзбен көреді, мұрынмен дем алады, құлақпен естиді, ауызбен тамақтанады, тілмен

сөйлейді, тіспен тамақ шайнайды, аяқпен жүреді, қолмен ұстайды.

    Бұлардан басқа көзбен көруге болмайтын ағзалар да бар. Олар:

асқазан, бауыр, бүйрек, жүрек, өкпе, тамақ, іш.  Дене мүшелерін таза ұстау керек. Беті-қолды сабынмен жуып, тісті тіс щёткасымен тазалап отыру керек. Шашты шампуньмен жиі жуып, құлақтың ішін сабынды сумен жуып тұру керек. Денсаулықтың кепілі - тазалық.

СЕРГІТУ СӘТІ.

Аяқпенен топ – топ – топ,

Алақанмен хлоп – хлоп – хлоп.

Бір оңға, бір солға,

Айналайық кел мұнда.

Қолымызды бір сілтеп,

Басымызды шайқайық.

Бір оңға, бір солға

Ойнайықшы кел мұнда.

Секіреміз жоғары,

Қиын емес секіру.

Бір оңға, бір солға

Секірейік кел мұнда.

Бір оңға, бір солға

Секірейік кел мұнда.

1. Сөздікпен жұмыс. 
Дене мүшелері- части тела

Бас-голова

Мойын-шея

Қол-рука

Аяқ-нога

Тізе-колена

Шынтақ-локоть

Саусақ-палец

Қарын-пуза

Иық-плечи

Қаңқа-скелет

Шаш-волосы

Ауыз-рот

Көз-глаза

Құлақ-уши

Шеке-виски

Маңдай-лоб

Иек-подбородок

Қас-брови

Ерін-губы

Тіс-зубы

Тіл-язык

Таңдай -небо

1 тапсырма. Досыңа тапсырма бер, орындат.
Оң қолыңа қалам ал. Сол қолыңа кітап ал.

Оң қолыңа дәптер ал. Сол қолыңа өшіргіш ал.

Оң жаққа қаламды қой. Сол жаққа сызғышты қой.

Оң көзіңді көрсет. Сол көзіңді көрсет.

2 тапсырма. Өзіңді тексер. Аударып жаз.

Это твоя голова. Это твои волосы. Это твои глаза. Это твои уши. Это твой рот. Это твой  нос.

Бұл сенің басың. Бұл сенің шашың. Бұл сенің көздерің. Бұл сенің құлағың. Бұл сенің аузың. Бұл сенің мұрның.

3 тапсырма. Сөйлеп үйрен.

Мынау менің – басым, шашым, көзім, құлағым, аузым, мұрным

Сабақтың соңы

3 минут

4 тапсырма. Торкөздегі сөздердің аудармасын айт.

голова

волосы

правый

левый

глаза

рот

рука

нога

Үй тапсырмасы: 5 тапсырма. Сергітуді жаттап ал.

Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ
Құндылықтар-мен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар тақырыпқа қатысты сөздерді орынды қолдана отырып, өздігінен қарапайым сөйлемдер құрап жаза алады.

Жай сөйлем арқылы дене мүшелерін сипаттау үлгісін көрсетті.

Дене мүшелерінің атауын білді.

Бейнелеу өнері, сауат ашу сабағы

Үй жануарларына қамқоршы болуға үйрету.




 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қазақ тілі пәнінің қысқа мерзімді жоспары. "Дене мүшелері"»

Қысқа мерзім жоспары



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3 – модуль. Адамның дене мүшелері

Мектеп: Ә. Молдағұлова атындағы №173 орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні: Есекеева Мадина

Күні: 13.10.2016 ж.

Сынып: 2 з

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

5 – сабақ. Дене мүшелері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Т 1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің

мағынасын түсіну

О 1.3.2.1 Мəтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және мағынасын түсінеді. Қарапайым тілмен жазады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Таныс сөздерді мағынасын түсініп, қажетті сөздермен тіркестендіре алады. Қарапайым, түсінікті тілмен жазады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Таныс сөздермен қарапайым сөйлемдер құрастыра алады.

Тілдік мақсаттар

Барлық оқушылар орындай алады:

Дене мүшелерінің суретін көрсетіп таныстыра алады. Суреттерге қарап сөйлемдер құрайды.

Сұраққа жауап бере алады

Пәнге тән лексика мен терминология: бас, шаш, көздер, мұрын, ауыз, құлақ, қол, саусақтар, аяқ, табан

Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Жай сөйлем арқылы дене мүшелерін сипаттау үлгісін көрсету;

Талқылауға арналған сұрақтар.

Дене мүшелері дегеніміз не?

Дене мүшелеріне не жатады?

Не себепті... деп ойласыз?

Неге дене мүшелері деп бөлінеді?

Ишара: Мадақтау, керемет, жарайсың, бармақ, смайлик

Алдыңғы оқу

Тазалық – саулық кепілі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин


Ұйымдастыру. Сыныпқа жағымды ахуал туғызу.

Оқушылар шаттық шеңберіне тұрып, бір – біріне ізгі тілектер айтады.

Үстел үстіне екі түрлі кәмпиттер қойылады. Оқушылар өз қалауларынша таңдап, сол бойынша екі топқа бөлінеді.


Сабақтың ортасы

15 минут





















3 минут

















7 минут











(МК) Мәтінмен жұмыс.

Адамның дене мүшелері

Бас, мойын, қол, аяқ, тізе, шынтақ, саусақ, кеуде, иық - адамның дене мүшелері . Мұны адамның қаңқасы дейді.  Адамның бас мүшесінде шаш, бет, көз, құлақ, мұрын, ауыз, маңдай, шеке, иек, қас, ерін, тіс, тіл, аңдай, т.б. мүшелер орналасқан. Адамдар баспен ойлайды, көзбен көреді, мұрынмен дем алады, құлақпен естиді, ауызбен тамақтанады, тілмен

сөйлейді, тіспен тамақ шайнайды, аяқпен жүреді, қолмен ұстайды.

    Бұлардан басқа көзбен көруге болмайтын ағзалар да бар. Олар:

асқазан, бауыр, бүйрек, жүрек, өкпе, тамақ, іш.  Дене мүшелерін таза ұстау керек. Беті-қолды сабынмен жуып, тісті тіс щёткасымен тазалап отыру керек. Шашты шампуньмен жиі жуып, құлақтың ішін сабынды сумен жуып тұру керек. Денсаулықтың кепілі - тазалық.


СЕРГІТУ СӘТІ.

Аяқпенен топ – топ – топ,

Алақанмен хлоп – хлоп – хлоп.

Бір оңға, бір солға,

Айналайық кел мұнда.

Қолымызды бір сілтеп,

Басымызды шайқайық.

Бір оңға, бір солға

Ойнайықшы кел мұнда.

Секіреміз жоғары,

Қиын емес секіру.

Бір оңға, бір солға

Секірейік кел мұнда.

Бір оңға, бір солға

Секірейік кел мұнда.


1. Сөздікпен жұмыс. 
Дене мүшелері- части тела

Бас-голова

Мойын-шея

Қол-рука

Аяқ-нога

Тізе-колена

Шынтақ-локоть

Саусақ-палец

Қарын-пуза

Иық-плечи

Қаңқа-скелет

Шаш-волосы

Ауыз-рот

Көз-глаза

Құлақ-уши

Шеке-виски

Маңдай-лоб

Иек-подбородок

Қас-брови

Ерін-губы

Тіс-зубы

Тіл-язык

Таңдай -небо





1 тапсырма. Досыңа тапсырма бер, орындат.
Оң қолыңа қалам ал. Сол қолыңа кітап ал.

Оң қолыңа дәптер ал. Сол қолыңа өшіргіш ал.

Оң жаққа қаламды қой. Сол жаққа сызғышты қой.

Оң көзіңді көрсет. Сол көзіңді көрсет.


2 тапсырма. Өзіңді тексер. Аударып жаз.

Это твоя голова. Это твои волосы. Это твои глаза. Это твои уши. Это твой рот. Это твой нос.

Бұл сенің басың. Бұл сенің шашың. Бұл сенің көздерің. Бұл сенің құлағың. Бұл сенің аузың. Бұл сенің мұрның.


3 тапсырма. Сөйлеп үйрен.

Мынау менің – басым, шашым, көзім, құлағым, аузым, мұрным




Сабақтың соңы

3 минут


4 тапсырма. Торкөздегі сөздердің аудармасын айт.


голова

волосы

правый

левый












глаза

рот

рука

нога
















Үй тапсырмасы: 5 тапсырма. Сергітуді жаттап ал.



Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ
Құндылықтар-мен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар тақырыпқа қатысты сөздерді орынды қолдана отырып, өздігінен қарапайым сөйлемдер құрап жаза алады.



Жай сөйлем арқылы дене мүшелерін сипаттау үлгісін көрсетті.

Дене мүшелерінің атауын білді.

Бейнелеу өнері, сауат ашу сабағы

Үй жануарларына қамқоршы болуға үйрету.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қазақ тілі пәнінің қысқа мерзімді жоспары. "Дене мүшелері"

Автор: Есекеева Мадина Конакбаевна

Дата: 29.01.2017

Номер свидетельства: 385306
