kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Күнделікті сабақ жоспары математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қызылорда облысы

Жаңақорған ауданы

Талап бекеті

№254 негізгі мектептің

бастауыш сынып мұғалімі

Ақтаева Айгүл Сағынбайқызы

Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 14.02.2017ж.

Сынып: 1

Пәні: математика

Мектеп:  №254 негізгі мектеп

Пән мұғалімі:   А. Ақтаева

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Әріпті өрнек 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.1 санды өрнектерді (қосынды, айырма ) құрастыру, жазу, оқу және ажырату

1.5.2.2  «+», «-», «=»  таңбасын қолдану

1.5.2.4 қосу мен азайту амалдарының компоненттерін атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Әріпті өрнектер туралы білетін болады, әріпті өрнектерді құру және жазу дағдылары  қалыптасады

Көбі: әріпті өрнектердегі латын әріптері транскрипциясының кестесі бойынша: а — [а], b — [бэ], с — [ц], d — [дэ], x — [икс], y — [игрек]; әріптердің аталуы жайлы түсінеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Күнделікті сабақ жоспары математика»

Қызылорда облысы

Жаңақорған ауданы

Талап бекеті

254 негізгі мектептің

бастауыш сынып мұғалімі

Ақтаева Айгүл Сағынбайқызы

Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 14.02.2017ж.

Сынып: 1

Пәні: математика

Мектеп: №254 негізгі мектеп

Пән мұғалімі: А. Ақтаева

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Әріпті өрнек

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.1 санды өрнектерді (қосынды, айырма ) құрастыру, жазу, оқу және ажырату

1.5.2.2 «+», «-», «=» таңбасын қолдану

1.5.2.4 қосу мен азайту амалдарының компоненттерін атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Әріпті өрнектер туралы білетін болады, әріпті өрнектерді құру және жазу дағдылары қалыптасады

Көбі: әріпті өрнектердегі латын әріптері транскрипциясының кестесі бойынша: а — [а], b — [бэ], с — [ц], d — [дэ], x — [икс], y — [игрек]; әріптердің аталуы жайлы түсінеді.

Кейбірі: санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма) әр түрлі жолмен оқи алады.

Бағалау критерийлері

Санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма) құрастырады, жазады, ажыратады.

«+», «-», «=» таңбасын дұрыс қолданады

Қосу мен азайту амалдарының компоненттерінің атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолданады

Құндылықтарды дарыту

Өзгенің пікірімен санасу, ынтымақтастықта болу,бір-бірін құрметтеу, білім алуға дайын болу.

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу 1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.1.5.1 түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолдана білу

АКТ қолдану дағдылары

Жаңа сабақты ашу мен сабақ ортасы кезіндегі таныстырылымдар, суретпен жұмыс.

Тілдік мақсаттар

Әріпті өрнек

Алдыңғы оқу

Санды өрнек туралы түсініктері бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут









Психологиялық ахуал:

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Олай болса бір-бірімізге ыстық лебіз арнайық!

Ол үшін кеспе қағаздарда жазылған әріптерден басталатын тілек айтамыз. Мысалы. а – арманың орындалсын. Б, с, д, х, т.б. Енді осы әріптердің алфавиттегі реті бойынша топтағы орындарға жайғасамыз.

Тақырыпты табу:

Кеспе қағаздарда берілген сандар мен амалдардан өрнек құрастырамыз және аталуын айтамыз. 4+5 – санды өрнек, ал енді 4 санын әріппен алмастырайық, не өзгерді? а +5, бұл қалай аталуы мүмкін? а – әріп,олай болса, бұл әріпті өрнек деп аталады. Тақырыппен және оның мақсатымен таныстыру.

Әріптер жазылған

кеспе қағаздар








3-слайд

Сабақтың ортасы

25 минут












Топтық жұмыс:

  1. Анықтама шығару.

  1. Қай жолмен жүрген дұрыс: санды өрнек пен әріпті өрнекті ажырату.

Жұптық жұмыс:

Әріпті өрнектерді оқы:

Тапсырма жазылған А-4 парағы













Парақшалар




таныстырылым


Сергіту сәті

2 минут

«Ойлан, тап!» ойыны

  1. Қосу амалы арқылы санды өрнек құр.

  2. Азайту амалы арқылы санды өрнек құр.

  3. Қосу амалы арқылы әріпті қрнек құр.

  4. Азайту амалы арқылы әріпті өрнек

Сергіту сәтіне арналған жинақ

5 минут

Дәптермен жұмыс:

Барлық әріпті өрнектерді қоршап сыз.

Қандай өрнектер қалды?Олар қалай аталады? Олардың мәндерін тап.

20 – 7 = 13 100 – 40 = 60 40 + 30 = 70

Әріпті өрнек құр

8 + а 8 - b 50 - b


Сабақтың соңы

3 минут


Рефлексия.


Кеме, қайық суреті

Саралау – Сіз оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

5 минут

  • Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары

Бөлімше 2.1 «Санды және әріпті өрнектер»

Оқу мақсаты: 1.2.1.1 Санды және әріпті өрнектерді (қосынды,

айырма)/ теңдік, теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу.

Ойлау дағдыларының деңгейі: Қолдану

Бағалау критерийі: Білім алушы

· Қосынды және айырма түрінде берілген санды және әріпті өрнектер мен теңдіктерді ажыратады.

· Қосу мен азайту амалдарына санды және әріпті өрнектер құрастырады, түрлі тәсілдермен оқиды.

Тапсырма:Аңдарға өз үйін табуға көмектесіңіз. Өрнектерді оқыңыз.

Дескриптор: Білім алушы

- санды өрнекті анықтайды және дұрыс оқиды;

- әріпті өрнекті анықтайды және дұрыс оқиды;

- теңдікті анықтайды және дұрыс оқиды.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Топтық, жұптық жұмыстарда қолдау көрсетіп, бағыт беріп отыру.

Қабілеті жоғары оқушылардың тапсырмаларды дәлелмен, ойын ашық жеткізе білуі.


  • Топтық жұмыс

  • Жұптық жұмыс

  • Жеке жұмыс

  • «Ойды аяқта...» тәсілі арқылы бағалау

  • Қалыптастырушы бағалау


Сергіту жаттығулары

Саусақ қимылдарын жасау.

Қауіпсіздік ережесін құру.
































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Күнделікті сабақ жоспары математика

Автор: Ақтаева Айгүл Сағынбайқызы

Дата: 23.04.2017

Номер свидетельства: 411125
