kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Краткосрочное планирование для начальных классов

Нажмите, чтобы узнать подробности

для учителей казахской начальной школы по обновленной программе

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Краткосрочное планирование для начальных классов»

ОҚО Сайрам ауданы Көлкент ауылы

65 Ә.Мұзрапов атындағы ж.о.м

бастауыш сынып мұғалімі

Нишанкулова Мохигул Саттархановна


Қысқа мерзімді жоспар

Пән:сауат ашу

Сынып:1

Мектеп: №65А.Музрапов атындағы жом

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні : Нишанкулова Мохигул


Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Мектебіме саяхат. Нн

Дыбысы мен әрпі

Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты

1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі

кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)

қолдану.


Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады:әріпті таниды, жазады,дыбыс түрлерін біледі,түсінеді.

Көптеген оқушылар орындай алады:сөздерді буындап оқиды ,жазады,сөздегі дыбыстарды анықтай алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:сөздерден сөйлем құрайды,каллиграфиялық талаптарға сай жаза алады.

Бағалау критерилері

Ойлау дағдыларының

деңгейі:

Білу,түсіну,қолдану


Буындап немесе тұтас сөздермен оқиды,түсініп оқиді.

Әріпті,сөздерді сауатты жазады.

Сөздерден сөйлем құрастырады.

Тілдік мақсат


Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері:

Неліктен дыбыстар дауысты және дауыссыз болып бөлінеді?

Н дыбысынан сөздер айтып,олардан сөйлем құрастырыңыз.

Нан дастарқанға қалай келеді?

Нанның қандай қасиеттері бар?

Құндылықтарды дарыту


Мәңгілік Ел, бұл – Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы.

Елдің барлық табыстары мен жетістіктері – барша қазақстандықтардың күн сайынғы қажырлы еңбегінің нәтижесі.

Біз елдің әрбір азаматының жасампаздық әлеуетін жүзеге асыру үшін жағдай жасай отырып, еңбексүйгіштік және жауапкершілік, Еңбек Адамына құрмет сынды құндылықтарымызды нығайтамыз.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Мектепке барар жолда қауіпсіздік ережесін сақтайды.

Жедел іс-қимыл әрекеттенүде,АКТ қолдану кезінде денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау ережелерін ескерту.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану-бидайдың өніп шығуы туралы түсінік беріледі.

Көркем еңбек- тапсырмаға сай постер жасайды.

АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

Интербелсенді тақтада түсіп қалған әріптерді орныны қойып жазады.

Алдыңғы меңгерілген білім


Нн дыбысы мен әрпін біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

3мин


Ынтымақтастыру атмосферасын қалыптастырамын.


Шаттық шеңбер құра отырып оқушылар өзінің сүйікті тағамдарының аттарын атайды.

-Балалар,ас атасы..............

Нан деп айта отырып,мұғалім сабақ тақырыбын ашып алады және оқу мақсатын айтып өтеді.

Оқушылардың белсенділіктерін ескере отырып, «Капитан » әдісі арқылы 4 топқа біріктіремін.

1-топ:Көктем

2-топ:Жаз

3-топ:Күз

4-топ:Қыс



Мезгілдер бейнеленген сүреттер

Сабақ ортасы

5мин





5мин



5мин








8мин







10мин








Тақырыпты ашу:

Аудио үнтаспа арқылы мәтін тыңдалады ,мазмұны бойынша "Миға шабуыл"әдісі арқылы диалог ұйымдастырылады.

-Дүниедегі ең жақын адам кім?

-Ең қажетті ас қалай аталады? сұрақтары төңірегінде жұмыс жүреді.

Оқушыларға күлше тарату арқылы бағалап барылады.

(М К)Н дыбысының айтылуын үйренеді ,дауысты және дауыссызға ажыратады.

Оқулықпен жұмыс.(Оқылым )Белсенді оқу.

НА АНА НАН НАР сөздерін оқиді.

1-тапсырма.( Ж) : «Тапсырма тәсілі»

Оқушылардың айтылым, тыңдалым дағдыларын қалыптастыру мақсатында "Орнын тап"әдісі арқылы интербелсенді тақтамен жұмыс жүреді.

Оқушылар түсіп қалған әріптерді орныны қою арқылы сөздерді толықтырады және оқып үйренеді.

Дескриптор:

-әріптерді дұрыс айта алады.

-әріптерді орнына дұрыс қоя алады

- сөздерді оқиді.

Қ.Б: оқушыларды алға ілгерлету мақсатында «Үш шапалақ» әдісі арқылы бағалаймын.

2-тапсырма.(Т): «Қарқында » тәсіл

Оқушылардың білім білік дағдысын қалыптастыру және қарқынын анықтау мақсатында "Кластер"әдісі арқылы нанның дастарқанға қалай келетіні туралы постер жасау.

( Айтылым ,тыңдалым)

Дескриптор:

-постер жасайды.

-Нанны қайдан келіп шығатынын анықтайды.

-жұмысты талқылайды.

Қ. Б. Білім алушыларды жоғарыға көтеру мақсатында «жұлдызша жинау» әдісі арқылы бағалаймын.

Оқушылар жұмысын қорытындылап, пікірлерін толықтырамын.

Сергіту сәті."Досыңды тап"ойынын ойнау арқылы ойларын жинақтап аламын.

Дәптермен жұмыс.(Жазылым )

(МК).Оқушыларға Нн әрпінің жазылуы туралы толық түсінік бере отырып ,ауада жазу жаттығуларын өткіземін.

"Генетікалық әдіс" арқылы жүзеге асады.

Оқушылар берілген көрсетпеге сүйене отырып,жұмыс дәптерлеріне жаза бастайды.

3-тапсырма."Диалог және қолдау"тәсіл.

«Серпілген сауал» әдісі арқылы оқушылардың сөздік қорын молайту және шапшаңдыққа, білгендерін емін-еркін айтуға үйрету.

Дескриптор:

-Нн әрпінен сөздер таба алады

-Жылдамдыққы үйренеді

-Білгендерді емін-еркін айта алады.

Қ.Б. Білім алушыларды алға ынталандыру мақсатында «Басбармақ» әдісі арқылы бағалаймын.


Аудио үнтаспа







Күлшелер





интер.тақта










«Үш шапалақ» әдісі




постер


күлшелер

Бидай масағы,ұн,нан





«Жұлдызша жинау» әдісі бағалау парағы.






Жұмыс дәптерлері





Күлшелер









«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау

Сабақтың соңы

4мин

"Өрмекші торы" әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын.

Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтады. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалайды және ұсыныстарын береді.

Б ұл сабақта оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінеді деп ойлаймын.


ж іп

Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?




Саралауға арналған тапсырма

ша-на нан пар-та қо-ша-қан

А деңгейдегі оқушылар:сөздерді оқиды,сөздердің мағынасын түсіндіреді,сөйлем құрастырады.

В деңгейдегі оқушылар:сөздерге буындық талдау жасайды.

С деңгейдегі оқушылар: сөздерге дыбыстық талдау жасайды,буындарды оқиды,суреттермен сәйкестендіреді.

Бағалау кестесі.

Бағалау критерийлері

Тапсырма

дескриптор

ұпай

Оқушылар түсіп қалған әріптерді орныны қою арқылы сөздерді толықтырады және оқып үйренеді.

1

.( Ж)




"Орнын тап"







:-әріптерді дұрыс айта алады

-әріптерді орнына дұрыс қоя алады

- сөздерді оқиді.


«Үш шапалақ » әдісі

Нанның дастарқанға қалай келетіні туралы постер жасау.

2

.(Т):"Кластер"


-постер жасайды.

-нанны қайдан келіп шығатынын анықтайды

-жұмысты талқылайды.


«Жұлдызша жинау» әдісі

Оқушылардың сөздік қорын молайту және шапшаңдыққа үйрету

3

«Серпілген сауал» әдісі

-Нн әрпінен сөздер таба алады

-Жылдамдыққы үйренеді

-Білгендерді емін-еркін айта алады


«Басбармақ» әдісі


Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Краткосрочное планирование для начальных классов

Автор: Нишанкулова Мохигул Саттархановна

Дата: 15.10.2019

Номер свидетельства: 522732
