kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Білімді тиянақтау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Білімді тиянақтау

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік: Оқушылардың алған білім білік дағдыларын пысықтау.

2. Дамытушылық : Есеп шығару, өрнек құру, шамалар амалдарды орындау, теңдеу шешу жолдарын меңгеруді жалғастыруда шапшандыққа, жылдам есептеуге төселу.

3. Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, алғырлыққа, тапқырлыққа және жарысу арқылы тез дұрыс есептеуге баулу.

Сабақтың түрі: топпен жұмыс, аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: оқулық, интерактивтік тақта.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Білімді тиянақтау»



Сабақтың тақырыбы: Білімді тиянақтау

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік: Оқушылардың алған білім білік дағдыларын пысықтау.

2. Дамытушылық : Есеп шығару, өрнек құру, шамалар амалдарды орындау, теңдеу шешу жолдарын меңгеруді жалғастыруда шапшандыққа, жылдам есептеуге төселу.

3. Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, алғырлыққа, тапқырлыққа және жарысу арқылы тез дұрыс есептеуге баулу.

Сабақтың түрі: топпен жұмыс, аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: оқулық, интерактивтік тақта.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеу, сабаққа әзірлеу, зейіндерін сабаққа аудару.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 227 бет №9

28500-74∙25=26650

394+2000:8=644

8670-(8820+4528):47=8386

(5394+6290):(101-78) =508

19776:309 ∙207=13248

326∙250:125=652

ІІІ. Жаңа сабақ. Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Бүгінгі сабақтың ашық сабақ екендігін, қонақтар келіп отырғандығын ескерту.

-«Келгенше қонақ ұялады, келген соң үй иесі ұялады»-демекші ұятқа қалмауға тырысайық. Біз бүгін үш топқа бөлініп жарысамыз. І топ –«Алғырлар» тобы, ІІ топ – «Тапқырлар» тобы, ІІІ топ – «Ойшылдар» тобы. Топ басшыларын сайлау.

«Ақыл азбайды, білім тозбайды» - демекші білімді болу үшін бүгінгі сабағымызда жарысамыз. Қазақ халқы ежелден бәйгені жарыс арқылы жеңіп алған . Бұрын жаяу жарыс, өгіз жарыс, тай, құнан жарыспен жеңіп алса, біз бүгін ХХІ ғасырда ғылым мен техниканың дамыған заманында білімімізбен жарысамыз. Сонымен қай топ тапсырманы бұрын және дұрыс орындаса, сол топтың жанына 5 ұпай қойылады.

Қайырлы күн достым

Қайырлы күн болсын

Осы күн сендерге

Сәттілікке толсын

Біздің алар бағамыз

Кіл бестіктер болсын!



Слайдтағы ұранды оқу.

Біздер тату баламыз

Өсіп алға барамыз

Есептерді шығарып,

Біз білімді боламыз!

Сайыс - жарыстың І кезеңі «Бәйге»

1 есеп: Жолды жөндеу жұмысына 96 т топырақ жеткізу үшін жүк машинасымен 12 рет немесе қуатты үлкен машинамен 6 рет қатынау керек. Топырақ тасуға осы машиналардың екі түрі де жіберілсе, жұмысты орындау үшін олар бірге неше рет қатынаса жеткілікті?

Шарты:

Жүк машинасы – 12 рет ? рет қатынайды

Үлкен машина – 6 рет 96т

Шешуі:

96:12=8(т ж.м.)

96:6 =16(т ү.м.)

96:(16+8) =4 (рет қатынайды)

Жауабы: екеуі бірге 4 рет қатынайды.

2есеп: Ара қашықтығы 237 км екі қаладан бір мезгілде бір-біріне қарама-қарсы велосипедші мен мотоциклші шықты. Олар 3 сағаттан кейін кездесті. Велосипедшінің жылдамдығы 19 км/сағ. Мотоциклшінің жылдамдығын тап.

Шарты:


V

t

S









Велосипедші

19 км/сағ

3 сағ

? км








237 км

Мотоциклші

? км/сағ

3 сағ

? км



Шешуі:

237-19∙3=180 (км жүрген жолы)

180:3=60 (км/сағ жылдамдығы)

Жауабы: Мотоциклшнің жылдамдығы 60 км/сағ.

3есеп: Арасы 105 км екі қаладан бір мезгілде бір-біріне қарама-қарсы бағытта екі велосипедші шықты. Олардың бірі 12 км/сағ, ал екіншісі 15 км/сағ жылдамдықпен жүрді. 3 сағаттан соң олардың ара қашықтығы қандай болады?

Шарты:

12 км/сағ 15 км/сағ

105 км



Шешуі:

(15+12)∙3=81 км

105-81=24 км

Жауабы: 3 сағаттан соң олардың арақашықтығы 24 км болды.

Жарыстың ІІ кезеңі «Көкпар» бәріне ортақ тапсырма. Қай топ бірінші дұрыс орындаса ұпай саны сол топқа есептелінеді.

5 есеп: Тік төртбұрыштың ұзындығы 20 см, ені 15 см. Ауданы оның ауданымен бірдей, ал ені 3 см қысқа тік төртбұрыштың ұзындығын тап.

Тік төртбұрыштың:

Ұзындығы-20 см

Ұзындығы-? см

Ені-15 см

Ені-12 см

Ауданы-300 см2

Ауданы-300 см2


300 : 12 = 25 см (ұзындығы)


Жауабы: Тік төртбұрыштың ұзындығы 25 см.

ІV. Сергіту сәті. Сөз жұмбақ шешу: «Наурыз»


Н






А







У






Р






Ы






З





1. Ең кіші натурал санды ата.

2. Барлық қабырғасы тең геометриялық фигура.

3. 24 сағат неге тең?

4. Екі түзудің қиылысынан не пайда болады?

5. Ұзындықтықты қандай құралменөлшейміз?

6. Қандай арифметикалық амалды білесіңдер?

Жарыстың ІІІ кезеңі «Теңге ілу»

6. Сәйкес келетін санды таңдап ал «Кім жылдам?»

36 м ∙ = 9 км

кг ∙ 250 = 6т

60 дм : 25 = см

18 км : = 72 м

кг : 150 = 18 кг

т : 250 = кг


7. Бөлуді орында және көбейту арқылы тексер:

20301 : 67 = 33

71400 : 17 = 4200

49320 : 15 = 3288


8. Теңдеулерді шеш:

х + 90 = 860 ∙ 400

42600 : х = 15

900 : х = 180 : 4


9. Амалдарды орында:

34∙ (120-3920:70) =2176

(110-3420:90) ∙25=1800

15260:70∙ 60-775=12305




V. Қорытынды.

-Сонымен балалар бүгін біз сендермен нені өттік?

-Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

VІ. Бағалау. Жеңген топтың ұпайын мадақтау, марапаттау.

VІІ. Үйге тапсырма: 227 бет, №4,10




































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Білімді тиянақтау

Автор: Козбагарова Гулшат Омурзаковна

Дата: 09.02.2018

Номер свидетельства: 455923
