Сабақтың тақырыбы: Білімді тиянақтау. (1 слайд)
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік:
* В.Н.Зайцев технологиясының элементтерін пайдалана отырып, алған білімін тиянақтай түсу.Сорбонканы пайдалану арқылы ауызша көбейту,бөлу кестесін пысықтау.
*Құрылымы күрделірек теңдеулер шешу дағдыларын жетілдіру.
*Фигураның көлемін,тіктөртбұрыштың ауданын табу, шаршының периметрін есептеп табу тәсілдерін тиянақтау.
2.Дамытушылық:
*Оқушының ойлау қабілетін,есте сақтауын дамыта түсу.
*Жылдам есептеуге,өздігінен жұмыс істеу дағдыларын жетілдіру.
*Оқушыларға білім негіздерін өмірде пайдаланудың маңызын түсіне білуді сезіндіру.
3.Тәрбиелік:
*Оқушыларды ұқыптылыққа,бірлікке, достыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:
*Өздік жұмысына арналған үлестірмелі карточкалар
*Сорбонкалар
*Оқулық
*Қызыл,сары дөңгелекшелер,ақ жетондар
*Слайд тапсырмалары.
Сабақтың түрі: ойын сабағы.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап,жеке,ұжымдық жұмыстар.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
II. Психологиялық дайындық.
Есептеуді білмейтін адам,
Түк сезбейтін надан.
III. 5 минут ызыңдап оқу.
IV. Көркем жазу минуты. 33 саны.
-Осы сан туралы не айта аласыңдар?(Екі таңбалы сан,тақ сан,32 санынан кейінгі,34 санының алдындағы сан, бұл санда 3 бірлік,3 ондық бар,екі цифрды қоссақ 6 шығады)
V. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау . (№ 2-слайд)
VI. Артикуляциялық жаттығулар жасату.»Май шамды өшіру».(№ 3 слайд)(1 үлкен майшамды 1рет,1 үлкен майшамды үзіп-үзіп 3-рет, (№4-слайд) кішкентай майшамдарды бірнеше рет деміміз жеткенше үзіп-үзіп өшіру).
VII.Үй тапсырмасын тексеру. №2-тапсырма (1,2 – баған) 72-бет. (Дұрыс жауап берген оқушы жетон алады)
VIII. «Абай бол!» ойыны.(Сорбонканы қолданып,2-минут ауызша көбейту,бөлу кестесін еске түсіру) (№ 5-слайд)
3*4 9*5 7*3 7*7 6*8
5*6 6*7 35: 5 5*4 63:9
(Оқушылардан тізбектей отырып, слайдты көрсете отырып, мәнін сұрау.Кім дұрыс жауап берсе,сол жетон алады)
IX. Математикалық диктант «Есіңе сақта!» (№ 6-слайд)
а) Балалар дәптерге мәндерін жазады.
630: 10 67*1
40*7 935: 1
30*10 45: 45
0*340 0: 9
ә) Өзара тексеру. (№ 7-слайд) (Дәптерлерін ауыстырады.Бір бала мәнін оқиды,қалған балалар тексереді.Барлығын дұрыс шығарған бала орнынан тұрып,өзіне жетон алады)
X. «Зерек бол!» ойыны.Оқулықпен жұмыс.№5-тапсырма.72-бет.Сөзді есепті шығару. (№ 8-слайд) (Тақтаға шыққан оқушы дұрыс шығарса,жетон алады)
XI. Cергіту сәті.
Оң қанатым -әкем де,
Сол қанатым-анашым.
Қос қанатың болғанда
Табар өмір жарасын.
XII. «Кел,ойланып,шешейік!» Тақтамен жұмыс.Деңгейлік тапсырма.Құрылымы күрделі теңдеулерді шешу. (№ 9-слайд )
*1-деңгей: 54+с=963: 3
*2-деңгей: а-46=389-294
*3-деңгей: 897-х= 70*3
(Дұрыс шығарған оқушы жетон алады)
XIII. «Кім тапқыр?» ойыны.а)Көрсетілген өлшем бірліктерін ауызша өрнектеп айтады. (№ 10-слайд)
900 кг=.ц 67 дм=.см 120 мин=.сағ
5ц 4кг=.кг 857 см=.м.дм.см 2 тәул.=.сағ
6 ғ. =.жыл
(Дұрыс жауап берген оқушы жетон алады)
ә) Артикуляциялық жаттығу жасату «Гүлдің хош иісі» (№ 11-слайд)
XIV.»Кім жылдам?» а) Геометриялық тапсырма. Тақтада орындалады. (№ 12-слайд)
1-қатар:Ұзындығы 11 см, ені 6 см, биіктігі 4 см қораптың көлемін тап.
2-қатар: Қабырғасы 5 см болатын шаршының периметрін тап.
3-қатар: Ұзындығы 8 см, ені 2 см болатын тіктөртбұрыштың ауданын есептеп тап.
(Дұрыс жауап берген оқушы жетон алады)
ә) 3 минутқа жылдам есептету.Тізбектей отырып оқушылардан мәнін сұрау.
(Дұрыс орындаған оқушы жетон алады)
XV. «Ойлан,тап» Логикалық есептер шығарту.
1.Екі адам 4 сағат жол жүрді.Олардың әрқайсысы қанша сағат жол жүрді?
Жауабы: 4 сағат.
2.Тауық екі аяқпен тұрғанда 5кг тартады.Бір аяқпен тұрғанда неше кг тартады?
Жауабы: 5 кг.
3.10 кг тас ауыр ма,10 кг мақта ауыр ма?
Жауабы: екеуі де бірдей.
XVI. Сабақты қорытындылау:
-Бүгінгі ойын сабағымыз аяқталды.
-Осы сабақта қандай тапсырмаларды орындадық?
Мұғалім:
Ғылымның сырын ұғына
Шығыңдар білім шыңына.
Ұқыптылық пен зеректік
Жеткізсін сендей өренді
Математика сырына –деп алғысымды білдіремін. (№ 13-слайд)
XVII. Үйге тапсырма: * * № 3(а), № 4 тапсырма-72-бет
* № 4-тапсырма 72-бет.( № 14-слайд)
XVIII. Бағалау:
Жинаған жетондарын оқушыларға санатып,бағалау.
( № 15-слайд)
Сабақтың тақырыбы: Білімді тиянақтау. (1 слайд)
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік:
* В.Н.Зайцев технологиясының элементтерін пайдалана отырып, алған білімін тиянақтай түсу.Сорбонканы пайдалану арқылы ауызша көбейту,бөлу кестесін пысықтау.
*Құрылымы күрделірек теңдеулер шешу дағдыларын жетілдіру.
*Фигураның көлемін,тіктөртбұрыштың ауданын табу, шаршының периметрін есептеп табу тәсілдерін тиянақтау.
2.Дамытушылық:
*Оқушының ойлау қабілетін,есте сақтауын дамыта түсу.
*Жылдам есептеуге,өздігінен жұмыс істеу дағдыларын жетілдіру.
*Оқушыларға білім негіздерін өмірде пайдаланудың маңызын түсіне білуді сезіндіру.
3.Тәрбиелік:
*Оқушыларды ұқыптылыққа,бірлікке, достыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:
*Өздік жұмысына арналған үлестірмелі карточкалар
*Сорбонкалар
*Оқулық
*Қызыл,сары дөңгелекшелер,ақ жетондар
*Слайд тапсырмалары.
Сабақтың түрі: ойын сабағы.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап,жеке,ұжымдық жұмыстар.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
II. Психологиялық дайындық.
Есептеуді білмейтін адам,
Түк сезбейтін надан.
III. 5 минут ызыңдап оқу.
IV. Көркем жазу минуты. 33 саны.
-Осы сан туралы не айта аласыңдар?(Екі таңбалы сан,тақ сан,32 санынан кейінгі,34 санының алдындағы сан, бұл санда 3 бірлік,3 ондық бар,екі цифрды қоссақ 6 шығады)
V. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау . (№ 2-слайд)
VI. Артикуляциялық жаттығулар жасату.»Май шамды өшіру».(№ 3 слайд)(1 үлкен майшамды 1рет,1 үлкен майшамды үзіп-үзіп 3-рет, (№4-слайд) кішкентай майшамдарды бірнеше рет деміміз жеткенше үзіп-үзіп өшіру).
VII.Үй тапсырмасын тексеру. №2-тапсырма (1,2 – баған) 72-бет. (Дұрыс жауап берген оқушы жетон алады)
VIII. «Абай бол!» ойыны.(Сорбонканы қолданып,2-минут ауызша көбейту,бөлу кестесін еске түсіру) (№ 5-слайд)
3*4 9*5 7*3 7*7 6*8
5*6 6*7 35: 5 5*4 63:9
(Оқушылардан тізбектей отырып, слайдты көрсете отырып, мәнін сұрау.Кім дұрыс жауап берсе,сол жетон алады)
IX. Математикалық диктант «Есіңе сақта!» (№ 6-слайд)
а) Балалар дәптерге мәндерін жазады.
630: 10 67*1
40*7 935: 1
30*10 45: 45
0*340 0: 9
ә) Өзара тексеру. (№ 7-слайд) (Дәптерлерін ауыстырады.Бір бала мәнін оқиды,қалған балалар тексереді.Барлығын дұрыс шығарған бала орнынан тұрып,өзіне жетон алады)
X. «Зерек бол!» ойыны.Оқулықпен жұмыс.№5-тапсырма.72-бет.Сөзді есепті шығару. (№ 8-слайд) (Тақтаға шыққан оқушы дұрыс шығарса,жетон алады)