kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бастауыш сыныпты? саба? жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бастауыш сыныптар саба? жоспарлары (2 сынып) Атам?ра баспасы 2010

Комплект поурочного планирования для 2-го класса на год, издательство «Атам?ра баспасы 2010″

на казахском языке

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бастауыш сыныпты? саба? жоспары »


Бастауыш сынып күнделікті сабақ жоспары

Математика

Сабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау.

Сабақтың мақсаты: Есептер шығару арқылы көбейту және бөлу кестесін пысықтау. Оқушылардың ақыл - ойын, байқағыштық қабілеттерін, есте сақтауын, математикалық тілін, логикалық ойлауын дамыту. Оқушыларды жылдам есептеуге және әдептілікке, ұқыптылыққа, таза, сауатты жазуға тәрбиелеу.

Әдіс – тәсілдері: Сұрақ – жауап, түсіндіру, салыстыру, практикалық, талдау, практикалық.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ Көрнекілігі: суреттер, кестелер.

Сабақ барысы

Ұйымдастыру кезеңі

- Амандасу, сабаққа қатысымын тексеру; - Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

«Кім жылдам?» ойыны. №1.

480 * 2 = 960 ---------- 55 * 2 = 110

120 * 2 = 240 ---------- 340 * 2 = 680

45 * 2 = 90 ------------- 320 * 2 = 640

18 * 3 = 54 ------------- 300 * 3 = 900

105 * 3 = 315 --------- 320 * 3 = 960

24 * 3 = 72 ------------ 50 * 3 = 150

50 * 4 = 200 ----------- 25 * 4 = 100

250 * 4 = 1000 ------- 120 * 4 = 480

60 * 4 = 240 ----------- 31 * 4 =124


Оқулықпен жұмыс. № 2.

101 * 4 =( 100 + 1 ) * 4 = 100 * 4 + 1 * 4 = 400 + 4 = 404

202 * 3 =( 200 + 2 ) * 3 = 200 * 3 + 2 * 3= 600 + 6 = 606

303 * 2 =( 300 + 3 ) * 2 = 300 * 2 + 3 * 2 = 600 + 6 = 606

103 * 2 =( 100 + 3 ) * 3 = 100 * 2 + 3 * 2 = 200 + 6 = 206

201 * 3 =( 200 + 1 ) * 3 = 200 * 3 + 1 * 3= 600 + 3 = 603

302* 2 =( 300 + 2 ) * 2 = 300 * 2 + 2 * 2 = 600 + 4 = 604

906: 3 =( 900 + 6 ): 3 = 900: 3 + 6: 3 = 300 + 2 = 302

804: 4 =( 800 + 4 ): 4 = 800: 4 + 4: 4 = 200 + 1 = 201

408: 2 =( 400 + 8 ): 2 = 400: 2 + 8: 2 = 200 + 4 = 204

808: 4 =( 800 + 8 ): 4 = 800: 4 + 8: 4 = 200 + 2 = 202

402: 2 =( 400 + 2 ): 2 = 400: 2 + 2: 2 = 200 + 1 = 201

603: 3 =( 600 + 3 ): 3 = 600: 3 + 3: 3 = 200 + 1 = 201


№3. Сатып алынды – 200 шар -------------------- Ш: (200 – 12 * 6 ): 4 = (200 – 72 ): 4 =

Қызыл – 12 – ден 6 бума --------------------- = 128: 4 = 32

Көгілдер - 4 бума ----------------------- Ж: Әр бумада 32 көгілдір шар

Әр бумада -? к


№4. 4 стакан йогурт – 100 тг -------------- Ш: 100: 4 = 25 -------------- 350: 10 = 35

1 қорапта – 10 пакет - 350 тг -------------- 25 * 3 = 75 -------------------- 35 * 2 = 70

1, 3 стакан йогурт -? тг --------------------- Ж. 1 стакан йогурт – 25 тг, 1 пакет шырын – 35 тг

1, 2 пакет шырын -? тг --------------------- 3 стакан йогурт – 75 тг, 2 пакет шырын – 70 тг


№6. 297 + 607 = 904

400 – 81 = 319

67 + 448 + 50 = 565

190 + 379 = 569

903 – 67 = 836

13 + 539 + 67 =619

№7. Р (АBСD) = 3 см + 3 см + 3 см + 3 см = 12 см

Р (АBСD) = 3 см * 4 = 12 см

Р (АBСD) = (3 см + 3 см)* 2 = 6 см * 2= 12 см

S (АBСD) = 3 см * 3 см = 9 см

Р (EFGH) = 8 см + 2 см + 8 см + 2 см = 20 см

Р (EFGH) = 8 см * 2 + 2 см * 2 = 16 см + 4 см = 20 см

Р (EFGH) = (8 см + 2 см)* 2 = 10 см * 2= 20 см

S(EFGH) = 8 см * 2 см = 16 см

№8. 46 * 9 = 46 * 10 – 46 = 460 – 46 = 414

50 * 19 = 50 * 20 – 50 = 1000 – 50 = 950

20 * 19 = 20 * 20 – 19 = 400 – 20 = 380

23 * 9 = 23 * 10 – 23 = 230 – 23 = 207


Үй тапсырмасы. № 5.

Бөлінгіш ----------------- 80 -------- 92 ------ 35 ------- 27 ------- 18 --------- 31

Бөлгіш ------------------- 7 ---------- 9 -------- 4 --------- 5 --------- 4 ---------- 3

Бөліндінің мәні ------- 11 -------- 10 ------- 8 --------- 5 --------- 4 ---------- 10

Қалдық ------------------ 3 ---------- 2 -------- 3 ---------- 2 --------- 2 ---------- 1

Бағалау


Мерзімі: 01. 03. 2013 жыл.

Пәні: Дүниетану

Сабақтың тақырыбы: Ұстаз.

Сабақтың мақсаты: Ұстаз туралы түсінік беру. Тақырып мазмұнының өз сөзімен жүйелі баяндауға дағдыландыру. Оқушылардың ақыл - ойын, байқағыштық қабілеттерін, есте сақтауын, қиялын, тіл байлығын, сөздік қорын дамыту. Оқушыларды отбасын құрмет тұтуға, қамқорлық жасауға, әдептілікке, ұқыптылыққа, жаман қасиеттерден аулақ болуға тәрбиелеу.

Әдіс – тәсілдері: Хабарлау, сұрақ – жауап, түсіндіру, салыстыру, әңгімелеу баяндау, талдау.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ Көрнекілігі: Суреттер, мәтелдер.

Сабақ барысы

Ұйымдастыру кезеңі

- оқушылардың назарларын сабаққа аудару.

Үй жұмысын сұрау.

«Мектеп. Мектептегі білім күні» тақырыбы бойынша түсініктерін сұрау.

Үй жұмысын бекіту.

1. Білім күні бірінші сынып оқушыларын мектепке кім ертіп кіреді?

2. Мұғалім балаларға не туралы айтады?

3. Оқушылар не туралы әңгімелейді?

4. Өз мектебің туралы айт. Ол қандай?

5. Сенің мектебіңде қандай кабинеттер бар?

Ребус шешу. Жауабы: Ұстаз


Жаңа сабақты түсіндіру.

Барлық үлкендер өзінің ең алғашқы ұстазын есте тұтады. Мектепке барған бірінші күнін ұмытпайды. Әр адам қай партада отырғанын, сабақта қалай жауап бергенін, кіммен достасып, кіммен ренжіскенін де есінде сақтайды. Кез келген адам алғашқы ұстазына алғысын білдіреді. Өйткені ұстаз сені қолыңнан жетектеп, білім әлеміне алып барады. Ол оқуға, жазуға, есептеуге үйретеді.

Мұғалім сенің оқудағы жетістіктеріңе қуанып, сәтсіздіктеріңе қамығады. Егер сен сабақта жақсы жауап берсең, қуанып, жақсы баға қояды. Егер сен сабаққа дайындалмай келсең, ол қынжылады, жіберген кемшілігіңді жөндеуге көмектеседі.

Мұғалім – қашанда көмектесуге дайын тұратын және дұрыс жол сілтейтін досың. Ол өзінің оқушыларына қамқорлық жасайды. Оны түсінетін оқушылар жақсы оқуға, себепсіз сабақ жібермеуге тырысады. Олар мұғаліммен ақылдасып отырады, ашық пікірлеседі, оның жұмысына жәрдемдеседі.

Оқулықпен жұмыс.

- Тақырыпты дауыстап, тізбектей оқу; - Өлеңді мәнерлеп оқу

Сабақты бекіту.

1. Неліктен барлық адамдар алғашқы ұстазын есінде сақтайды?

2. Өз мұғалімің саған несімен ұнайды?

Үйге тапсырма. 114 – 115 бет оқып, түсінік айту.

Бағалау.

Жүйрік екен аттары...... ------------- Білмей қалған жерлерің...... -------------- Айтқаныңа......

Аяңдамай желеді. -------------------- Мықтап ойға тоқиды. ---------------------- Көңіліміз толмады

«5» қоямын мен оған, ---------------- Бүгін «4» - ке оқыса, ---------------------- Сабаққа дайындалмай келіпті,

1 – орында келеді. ------------------- Ертең «5» - ке оқиды. --------------------- Онысы дұрыс болмады


Мерзімі: 01. 03. 2013 жыл.

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Ә. Ысқабай «Көктем қандай көрікті!»

Сабақтың мақсаты: Мәтінмен таныстыру, мәтін мазмұны туралы түсінік беру. Мәтінді саналы түсініп, мәнерлеп оқып, мазмұнын өз сөзімен жүйелі баяндауға дағдыландыру. Оқушылардың ақыл - ойын, байқағыштық қабілеттерін, есте сақтауын, қиялын, тіл байлығын, сөздік қорын дамыту. Оқушыларды әдептілікке, ұқыптылыққа, жаман қасиеттерден аулақ болуға тәрбиелеу.

Әдіс – тәсілдері: Хабарлау, сұрақ – жауап, түсіндіру, салыстыру, әңгімелеу баяндау, талдау.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ Көрнекілігі: көктем мезгілінің суреті


Сабақ барысы

Ұйымдастыру кезеңі

- оқушылардың назарларын сабаққа аудару.

Үй тапсырмасын сұрау.

Абай Құнанбайұлының «Жазғытұры» өлеңін жатқа сұрау. Салып келген суреттерін көрме жасау арқылы бағалау.


Үй тапсырмасын бекіту.

1. Өлеңде көктемдегі адамдардың тіршілігі қалай суреттелген?

2. Өлеңді оқығанда көз алдыңа қандай табиғат бейнесі келеді?

Ребус шешу. Жауабы: Көктем

Жаңа сабақты түсіндіру. Оқулықпен, мәтінмен мен жұмыс.

1. Мұғалімнің мәтінді түсіндіре отырып, мәнерлеп оқып беруі.

2. Оқушылардың іштей оқуы.

3. Дауыстап тізбектеп оқу.

Сөздікпен жұмыс.

Қасат қар – тығыздалып қалған қатқыл қар.

Үйге тапсырма.

74 бет, өлеңді жаттау.

Тапсырмамен жұмыс.

Мәтінді бөлімдерге бөліп, жоспар құру.

І. Көктемнің келуі.

ІІ. Даланың құлпыруы.

ІІІ. Ауыл балаларының қуанышы.

ІV. Алтынайдың мақтанышы.

V. Сайранның реніші.

VІІ. Достарының сыйлығы.


Сабақты бекіту.

1. Көктем мезгілі саған неліктен ұнайды?

2. Сайран сияқты көктемді ұнатпайтын достарыңа не айтар едің?

Бағалау.

Жүйрік екен аттары......

Аяңдамай желеді.

«5» қоямын мен оған,

1 – орында келеді.


Білмей қалған жерлерің......

Мықтап ойға тоқиды.

Бүгін «4» - ке оқыса,

Ертең «5» - ке оқиды.


Айтқаныңа......

Көңіліміз толмады

Сабаққа дайындалмай келіпті,

Онысы дұрыс болмады.

Кері қайту

Материал рейтингісі:


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Бастауыш сыныпты? саба? жоспары

Автор: Жан?алиева Лазат Майрамовна

Дата: 07.01.2015

Номер свидетельства: 151084
