kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ауа райы деген не?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқушыларға жыл мезгілдерін ажыратып, ауа райының түрлері мен құбылыстарын үйренеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ауа райы деген не?»

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Пән

Дүниетану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

Елімнің табиғаты

Күні:

Қатысқандар: 4

Қатыспағандар:0

Мектеп:

Павлодар ауданы Черноярка ОЖББМ

Мұғалімнің аты-жөні: 

Талғатбек Нұрсәуле

Сабақ тақырыбы:

Ауа райы деген не?

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты:

1.2.2.1 Ауа райының адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтау.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Ауа райының адамға қалай әсер ететінін біледі.

Көптеген оқушылар: Ауа райының түрлері мен құбылмалы болатынын айтады. Кейбір оқушылар: Жыл мезгілдерін топтап, ондағы іс –әрекеттерді ажыратып, сипаттап айтып береді.

Бағалау критерийлері:

  • Ауа райының адамға тигізер әсері туралы әңгімелейді.

  • Адамның көңіл күйіне әсерін айтады.

  • Ауа райына байланысты адамдардың іс –әрекеттерін сипаттайды.

Тілдік мақсат


Сөз тіркестері мен түйінді сөздер: Жыл мезгілдері, ауа-райы, маусымдық киім.

Терминология:

Ауа-райы - погода-weather Жауын – дождь - rain Бұлт – облоко - cloud Қар – снег - snow Тілдік дағдылар: *Қазір қай мезгіл? *Ауа райы қалай өзгереді? *Саған қай мезгіл ұнайды?

Құндылықтарды дарыту

Еңбекті бағалауға және ынтымақта өмір сүруге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу, сауат ашу, жаратылыстану

АКТ қолдану дағдылары

№1 слайд

Бастапқы білім

Ауа райы мен жыл мезгілдері туралы түсініктері бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы




































Сабақтың ортасы









Саралау әдісі.












































Сабақтың соңы


Ұйымдастыру оқушыларды түгелдеу назарын сабаққа аудару.

Психологиялық ахуал.

Ширату жаттығуы. Шаттық шеңберде тұрып айтады. «Қай кезде не істейсің?» ойыны. ҚЫС, КӨКТЕМ, ЖАЗ, КҮЗ дегенде сол жыл мезгіліне байланысты қимылдар жасайды.

- Бүгін ауа райы қандай?

- Ауа райы сенің көңіл-күйіңе әсер етеді ма?

Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі.

Қиынды қағаздағы жыл мезгілдері арқылы топқа бөлінеді.

1-топ: «Қыс»

2-топ: «Көктем»

3-топ: «Жаз»

4-топ: «Күз»

№ 1 тапсырма: (Ұ) «Миға шабуыл» стратегиясы

Ашық сұрақтар пайдалану тәсілі.

  • Мына белгілерден нені байқадыңдар?

  • Бұл құбылыстар қай кездерде болады?

  • Адам ауа райына қатысты қандай іс-әрекеттер жасайды? Дескриптор.

*Суреттегі белгілерден ауа райындағы құбылыстарды айтады.

*Ауа райының жыл мезгіліне сәйкес өзгеретінін анықтайды.

*Адамдардың әр жыл мезгілінде айналысатын іс-әрекеттерін айтады.

Қ.Б. «Талдау» әдісі.

2 тапсырма(Т) «Өрмекші» әдісі.

Постер құрау.

Әр топқа тапсырма.

1.Жыл мезгіліне қатысты суреттерді постерге құрастырыңыз.

2.Құрастырған суреттер бойынша жыл мезгілдерін сипаттаңыз және әңгімелеңіз.


Қыс тобы: Ауа райын жыл мезгілдеріне сәйкес жіктейді.

Көктем тобы: Жыл мезгілдеріне байланысты еңбек түрлерін сипаттап әңгімелейді.

Жаз тобы: Әр жыл мезгілдерін тән белгілерді ажыратып айтады.

Күз тобы: Балалардың көңіл күйін дәлдеп анықтайды.

Дескриптор.

- Ауа райын жыл мезгілдеріне сәйкес құрастырады.

- Құрастырған суреттер бойынша бір-біріне сипаттайды және әңгімелейді.

Қ.Б. «Бағдаршам» әдісі

3 тапсырма: (Т)

«Фотосуреттер» әдісі

(ойнап отырып ойлау әдісі )


  • Әр топ өз мезгілдеріне байланысты қыздар мен ұлдарды киіндір.

  • Маусымдық киімдерді анықта.

  • Қыз бен ұлдың көңіл күйін анықта.

Дескриптор.

* Мезгілге сәйкес киіндіреді.

* Маусымдық киімдерді анықтайды.

* Көңіл күйлерін ажыратады.

Қ.Б. Жетістік баспалдағы.

4 тапсырма: (Т) «Төрт сөйлем» әдісі.

Топтар өздерінің жыл мезгілдерін төрт сөйлеммен сипаттайды.

Дескриптор.

* Жыл мезгілдеріне сай сөйлемдерді ажыратады.

Қ.Б. «Желкен» әдісі

Мезгілдер суреттері










kapillkaurokov.ru








http://josparik.kz























ust.kz/world/








Infourok.ru




















multiurok.ru














Саралау – Балаларға қалай көмектесесіз?

Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

АКТ
Құндылықтар

* «Миға шабул» тәсілі

* «Өрмекші» әдісі.

* «Фотосуреттер» әдісі.

* «Төрт сөйлем» әдісі

«Талдау әдісі» әдісі

«Бағдаршам» әдісі

«Желкен» әдісі

«Жетістік баспалдағы» әдісі

АКТ – ні қолдану кезінде қауіпсіздік ережелерді сақтау.

Топта жұмыс істеу ережесіне бағыну.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ауа райы деген не?

Автор: Талғатбек Нұрсәуле

Дата: 13.10.2019

Номер свидетельства: 522484
