САБАҚ: Менің өмірбаяным. Дауыссыз л мен р емлесі | Мектеп:Алтынсарин орта метебі |
Күні:15.10.19 2- сабақ | Мұғалімнің есімі: Қуанбаева Ж.У |
СЫНЫП: 2 | Қатысқандар саны: 8 | Қатыспағандар: 0 |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2. 4.1.4 дауыссыз л, р, ң дыбыстарының емлесін сақтап жазу |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар үшін: |
дауыссыз л, р дыбыстарының емлесін сақтап жазады; |
Бір қатар оқушылар үшін: |
дауыссыз л, р дыбыстарының емлесін сақтап жазып, қалай орындалатынын айтып береді; |
Кейбір оқушылар үшін: |
дауыссыз л, р дыбыстарының емлесін сақтап жазып, жылдам жауап бере алады. |
Бағалау критерийі | Жеке, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.Смайликтер арқылы бағалау карточкалары арқылы өзін-өзі бағалау |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топтық тапсырмалар, кері байланыс.,стикерлер,карточкалар,бағалау парақтары |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
Пәнаралық байланыс | Әдебиеттік оқу,математика,дүниетану,сурет |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы | Ұйымдастыру бөлімі Жаңа сабаққа дайындық: Үш тілде амандасу. Қалдарын, көңіл- күйлерін сұрау.Жыл мезгілдеріне тоқталу.Сабақтың мақсатына,негізгі тірек мақсатқа тоқталу. Қазір қандай мезгіл? Күзді қандай мінезге,көңіл –күйге теңеуге болады?Ендеше тақтадағы мына суретте не жетпейді? «Көңілсіз күзді» «Шуақты күнге ұластырайық» пейзажына айналдыру үшін тапсырмаларды орындауымыз керек. «Конфет алу» арқылы екі топқа бөлінеді. Білу және түсіну А)«Бұлт астынан күн шықсын!»-«Сиқырлы микрофон арқылы» әдәсі арқылы екі топтан екі оқушы өз өмірбаянын айта біледі. | Суреттер,тапсырмалар,стикерлер,желім,бағалау жеке парақтары |
Ортасы | «Жаңбырды тоқтата біл!» -жаңбыр тамшыларына жазылған екі бөлік мәтіндерді оқушыларға таратып, оқушылар орындарында оқиды, диалог әдісі бойынша орындарында саралап, топ басшылары түсіндіреді. Кері байланыс: «Білдім» стратегиясы бойынша стикерге жазып жабыстырады.(Б,Момышұлы туралы мәтін) Тақтадағы картинадан тағы нені көріп тұрсыңдар? Құстарды.Балалар,құстар да үшқанда белгілі тәртіппен ұшады.Тәртіпке бас имесе олар талай қиындыққа душар болады екен.Жететін жеріне жету үшін оларға да басшы керек.Ол командир құсты көріп тұрған жоқпыз.6 *6 дан 12 тырна.Ал 13 ші алдыда бірінші сапты түзеп бару керек.Ол құсты орналастыру үшін,артындағы тапсырмаларын орындайық. Тырна- Б.Момышұлы туралы біліміңді әлі де толықтыр! Оқушылар Б.Момышұлы туралы бейнебаян көреді. Кері байланыс: «Сұрақ- жауап» әдісі арқылы кері байланыс. Жазу және орындау 4.Күзде жапырақтар қурап,жер сап-сары сары алтын кілем жамылғандай жату керек.Ал біз сол сары алтын кілемдей Жапырақтарды төсеу үшін,жапырақ артындағы тапсыр- маларды орындау керек. Жеке тапсырма ретінде орындап картинаға жапырақтарын жабыстырады. Жапырақтар-симантикалық карточкалар. Дескриптор: «л» дыбысының үндіе жататынын; «р» дыбысының үндіге жататынын; Кері байланыс: «Мұғаліммен оқушының кері байланысы» | Тақтаға толық емес картна ілінеді. Оқулық пен жұмыс дәптері. |
Сергіту сәті | Күз келді,күз келді Жапырақтар түзде енді. Күз елді,күн суық Киінетін кез келді. 2 рет. | |
Сабақтың соңғы кезеңі Рефлексия | 5.Тағы нені көріп тұрмыз? Кірпіні .Жан-жануарлар қысқа дайындық үстінде.Ал біздің кірпіміздің еш дайындығы жоқ.Олар немен қоректенеді?Алма,саңырауқұлақ т.б.Енде- ше ,арқасына салатын алмамыздың тапсырмасына көңіл бө- лейік. Алма-47 – жаттығу.Дәптермен жұмыс. Кері байланыс: «Оқушы мен оқушының кері байланысы» Дескриптор: Білім алушы Сөздің басында л мен р әріптері алдынан ы, і естілгенімен, жазылмайтынын біледі; «Менің көңіл күйім» Сабақтың қаншалықты қызықты да тартымды деңгейін арнайы бейне қалташасына жүрекшелерді,салу. | Дәптер,оқулық,стикерлер.жүректер |
Үйге тапсырма: Ереже жаттау. |
Бағалау: бағалау парағы бойынша өз тапсырмаларын санап,өзін-өзі бағалау түрін Қолданады. |
Менің өмірбаяным.
Әкем маған ататегімнің аты-жөнін үйретуші еді.
-кімнің баласысың? –деп сұрайтын ол.
-Мен Момыштың ұлымын.
-Момыш –Имаштың баласы.Осылайша жеті атаға дейін санатып үйрететін.
Ал келген қонақ ең алдымен атымды сұрайтын.Сонан соң менің жеті атамды білетінімді білгесін риза болатын.Маған жылы лебіздерін білдіретін.
Әкем маған ататегімнің аты-жөнін үйретуші еді.
-кімнің баласысың? –деп сұрайтын ол.
-Мен Момыштың ұлымын.
-Момыш –Имаштың баласы.Осылайша жеті атаға дейін санатып үйрететін.
Ал келген қонақ ең алдымен атымды сұрайтын.Сонан соң менің жеті атамды білетінімді білгесін риза болатын.Маған жылы лебіздерін білдіретін.
Әкем маған ататегімнің аты-жөнін үйретуші еді.
-кімнің баласысың? –деп сұрайтын ол.
-Мен Момыштың ұлымын.
-Момыш –Имаштың баласы.Осылайша жеті атаға дейін санатып үйрететін.
Ал келген қонақ ең алдымен атымды сұрайтын.Сонан соң менің жеті атамды білетінімді білгесін риза болатын.Маған жылы лебіздерін білдіретін.
Ал келген қонақ ең алдымен атымды сұрайтын.Сонан соң менің жеті атамды білетінімді білгесін риза болатын.Маған жылы лебіздерін білдіретін.