kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тригонометриялы? функциялар

Нажмите, чтобы узнать подробности

1)О?ушыларды тригонометрия формулаларын ?олданып ?рнектерді т?рлендіруге ж?не берілген с?ра?тар?а толы? жауап беруге ?йрету;

2) О?ушыларды топпен ж?мыс істеуге, ізденуге, шы?армашылы?пен е?бек етуге баулу;

3)О?ушыны ты?дау?а, с?ра?тар?а на?ты жауап беруге, практикамен ?штастыру?а, тез шешім ?абылдай білуге т?рбиелеу. мммммммммммммммммммммммммм ььььььььььььььььььььььььььььььььььььььььь гггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггггг

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тригонометриялы? функциялар »

Алгебра, 9 сынып. Күні: 05.02.2015ж

Дюсмағамбетова Гүлдана Шамшатқызы

Шалқар қаласы, «№1 мектеп – гимназиясы» КММ

Сабақтың тақырыбы:

Тригонометрия формулалары.


Мақсаты:









Сабақтың түрі:


Сабақтың типі:


Сабақтың көрнекілігі:

Қолданылған оқулық:

Сабақтың барысы:



1)Оқушыларды тригонометрия формулаларын қолданып өрнектерді түрлендіруге және берілген сұрақтарға толық жауап беруге үйрету;

2) Оқушыларды топпен жұмыс істеуге, ізденуге, шығармашылықпен еңбек етуге баулу;

3)Оқушыны тыңдауға, сұрақтарға нақты жауап беруге, практикамен ұштастыруға, тез шешім қабылдай білуге тәрбиелеу.


бекіту


диалогтық оқыту, топтық жұмыс


Слайдқа салынған есептер, кеспе, «Блум түймедағы»


А. Әбілқасымова, 2009ж.

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

А) Сәлемдесу

Ә) Оқушыларды түгендеу

Б) Оқушыларды топқа бөлу.

Оқушыларға топ атауларының кейіпкерлері жазылған кеспелер таратылады. Топ атаулары «Әншілер», «Ақындар», «Қалалар», «Спортшылар», «Актерлар», «Мемлекеттер» болып бөлінеді.


  1. Ауызша жұмыс.

3. Сұрақтармен жұмыс.

Қандай тригонометрия формулаларын білесіңдер? (қарапайым сұрақ)
















Сіздердің ойларыңыз бойынша төменде келтірілген есептерге қандай тригонометриялық формулаларды пайдалануға болады?

(анықтамалық сұрақ)

Егер болса, онда табыңыз.

Есеп шығару барысында қандай қиындық болды?

Шешуі:

(интепретациялық сұрақ)


есебін келтіру формуласы бойынша шығаруға болатындығы белгілі. Осы есепті қосу формуласы арқылы шығарса қалай болады? (шығармашылық сұрақ)

Шешуі:

Төменде келтірілген есептердің ұқсастығы мен айырмашылығы неде?

(бағалаушы сұрақ)






синус, коснус,

тангенс функциялары Синус және арқылы құралған

косинус функциялары Негізгі

арқылы құралған тригонометрия

лық тепе-теңдік

арқылы шығарылады.





Оқитын бөлменің кіші қабырғасының өлшемдерін алып, диагоналінің ұзындығын табыңдар. (тәжірибелік сұрақ)

Әр топ ортаға шығып өз жұмыстарын қорғап, сұрақтарға жауап береді.

4) Үйге тапсырма беру кезеңі: Әр топ басқа топқа өз сұрақтарына ұқсас сұрақ құрып, үйге береді.

5) Бағалау

Оқушының аты – жөні:

Бағалау критерийлері

Өлшем ұпайлары

1-5

1

Сабақтың басындағы көңіл - күйім


2

Сұрақтарға жауап беру белсенділігім


3

Есеп шығару жылдамдығым


4

Математикалық тіл мәдениетім


5

Формулаларды орынды пайдалануым


6

Сыныптасыма көрсеткен көмегім


7

Топқа ұсыныс жасауым


8

Топпен келісуім


9

Сабақтан алған әсерім


Қорытынды ұпай саны


6) Қорытынды

Томас Юнг «Математиканың түсініп оқыған 10 беті,жаттап алған 100 бетінен, ал өздігімен оқып игерген бір бет түсініп оқыған 10 бетінен артық» деген екен.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Тригонометриялы? функциялар

Автор: Дюсма?амбетова Г?лдана Шамшат?ызы

Дата: 17.02.2015

Номер свидетельства: 174673
