АШЫҚ САБАҚ  
  
 
  
  Тақырыбы:
  
 
  
 
  «Теріс сандарды, таңбалары әртүрлі сандарды қосу»
   
  
 
  
 
  
  
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  МАТЕМАТИКА 6 «Б» сынып
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  Өткізген: Устенова Гульшахар Аденовна
  
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
  
 
  
 
  Сабақ тақырыбы: Теріс сандарды, таңбалары әр түрлі сандарды қосуды қайталау
  Сабақ мақсаты: 1) Білімділік: теріс сандарды, таңбалары әр түрлі сандарды қосу тақырыптарынан алған білімдерін тереңдету, жүйелеу;
  2) Дамытушылық: ой-өрісін дамыту, білуге тиісті міндетті деңгейдегі  
  есептерді шығару дағдыларын дамыту, теориялық білімін практикада 
  қолдана білу, оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру,  
  шығармашылық ізденіске тәрбиелеу;
  3) Тәрбиелік: өз ойын тиянақты, дәл айта білуге үйрету, сабақтағы  
  белсенділіктерін арттыру, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа үйрету
  
 
  Сабақ түрі: қайталау, практикалық
  Сабақта қолданылған әдіс- тәсілдер: Сын тұрғысынан ойлау технологиясы
  Сабақ көрнекілігі: интербелсенді тақта, флипчарттар, слайдтар, тест тапсырмалары, 
  электронды оқулық
  Сабақтың ұраны: Оқусыз білім жоқ,
  Білімсіз күнің жоқ
  Сабақ барысы: 
  1. Ұйымдастыру кезеңі.(2 мин )
  2. Үй тапсырмасын тексеру (3 мин)
  3. Қызығушылықты ояту  
  Проблемалық сұрақ қою: 
   Шешуі: – 499 + (– 498) + (– 497) + …+ 497 + 498+ 499 + 500 + 501 =
  = 501 + 500 + (– 499 + 499) + (– 498 + 498) + (– 497 + 497) + …+ (– 1 + 1) + 0 =
  = 501 + 500 + 0 = 1001.
  Тақтада берілген есептерді шығарып, ережелерді қайталату( 3 мин)
  Баспалдақ есептері:
  -7,2 + 4,5 
  -1,3 +( -2,5)
  65+(-35)
  -36+42
  -43 +(-21)
  -26 +(-8)
  4. «Миға шабуыл» Тест тапсырмаларын шығару, тексеру ( жұппен жұмыс) (6 мин)
  5. Мағынаны тану Ойлы болсаң озып көр. Оқулықпен жұмыс  
  № 478 (ауызша), № 479 А тобы 
  № 483, № 486 (1,2) , №487 В тобы
  № 489 (1) С тобы (15 мин)
  6. Сергіту сәті (2 мин)
  7. Ой қозғау. Сәйкестікті тап (4 мин)
  8. Үйге тапсырма (3 мин)
  № 480 А тобы 
  № 486 (3,4) , №487 В тобы
  № 489 (3) С тобы 
  9. Оқушылардың білімін бағалау (3 мин)
  Бағалау парағы:
           |  
  
 р/с |  
  Аты-жөні | Үй тапсырмасы | Кім жылдам? |  Таңбалар ережесі   
 | Оқулықпен жұмыс | Тест | Қорытынды баға | 
 |
 |
  | 1 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 
  
 
  10. Рефлексия. (2 мин)
  11. Қорытынды. (2 мин)
  
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  6 сынып 
  Тест тапсырмалары І - нұсқа
  Есептеңдер:
  1. -5 +( -3) 
  А) -2 В) -8 С) 8 Д) 2 Е) -3
  
 
  2. 14+(- 5)
  А) - 19 В) -9 С) 9 Д) 6 Е) 1
  
 
  3. -25 + 25
  А) 50 В) - 50 С) -2 Д) 3 Е) 0
  
 
  4. а + 0
  А) 0 В) - а С) а Д) 1 Е) -1
  
 
  5. 8,6 + (-15,4)
  А) --6,8 В) 24 С) -24 Д) 6,8 Е) 7,2
  
 
  6. -30 + 58
  А) -28 В) 24 С) 88 Д) 28 Е) -88
  
 
  7. (+45) + (—9) + (—91) + (+5)
  А) 54 В) 100 С) -99 Д) 28 Е) -50
  
 
  8.  (—21/2) + (+5/6) + (—0,5) + (+ 11/6)
  А) 2,5 В) 1 С) --1 Д) -3 Е) 2
  
 
  Тест тапсырмалары ІІ - нұсқа
  Есептеңдер:
  
 
  1. -9 +( -4) 
  А) 5 В) 13 С) -13 Д) - 5 Е) 1
  
 
  2. 16+(- 7)
  А) 23 В) -9 С) 9 Д) -1 Е) -23
  
 
  3. -15 + 15
  А) 30 В) 0 С) -30 Д) 3 Е) 15
  
 
  4. 0 + в
  А) в В) - в С) 0 Д) 2 Е) 3
  
 
  5. 3,9 + (- 5,6)
  А) 1,7 В) 9,5 С) -1,7 Д) -9,5 Е) 0,5
  
 
  6. -20 + 36
  А) 16 В) - 16 С) 56 Д) 14 Е) - 56
  
 
  7. (+35) + (- 8) + (- 92) + (+15)
  А) -100 В) -50 С) 100 Д) 50 Е) 25
  
 
  8.  (- 3,5) + 7+ (- 2,5) + 10
  А) -2 В) -1 С) 11 Д) 0 Е) 8
  
 
  
 
  Бағалау критерийі:
  Әр есепке 1 ұпай беріледі.
  8 ұпайға - 5
  6-7 ұпайға – 4
  4-5 ұпайға -3
  1-3 ұпайға - 2 бағасы қойылады.
  
 
  Кілті 
            | 
 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 
  | 1 нұсқа | В | С | Е | С | А | Д |  Е | С | 
  | 2 нұсқа | С | С | В | А | С | А | В | С |