kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тақырып бойынша алған білімдерін жүйелеу, тәсілдерді пайдалана іс жүзінде қолдану

Нажмите, чтобы узнать подробности

І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал орнату: қонақтарға күлкімізді сыйлаймыз, әрі бір-бірлерімізге сыйлаймыз. Сабақта бар, жоқ балаларды түгендеп, «Білімал» порталындағы электронды журналға белгілейміз.ІІ. Сабақтың мақсатын анықтау.

Бүгін сабақта не істейміз, қандай тақырыппен жұмыс жасайтынымызды анықтап алайық.

Ең кіші ортақ еселік

ІІІ. Ой қозғау: «Кейс-стади»

1-тәсіл

2-тәсіл

Галерея құрастыру: әр топтың алдында суреттередің қиындысы жатады. Сол көбейтінділерден ең кіші ортақ еселік тақырыбы бойынша есептер шығады.

  • -Берілген натурал сандарды жай көбейткіштерге жіктеу керек.
  • Берілген сандарының ең үлкенінің жай көбейткіштерін жазу керек.
  •  Оны оның жіктелуінде жоқ,бірақ басқа  сандардың жіктелуінде бар жай көбейткіштермен толықтыру керек
  • Шыққан көбейткіштердің көбейтіндісін табу керек
  • 56=2*2*2*7;                  60=2*2*3*5         ЕКОК(56,60) =2*2*2*3*5*7
  • 90=2*3*3*5                   24=2*2*2*3         ЕКОЕ(90,24) =2*2*2*3*3*5
  • ЕКОЕ(16,12)              16=16,32,48,64,80,96.      ЕКОЕ(16,12) =48
  • ЕКОЕ  =(6,35) =2*3*5*7 =6*35 =210
  • ЕКОЕ  =(57,19)   =57

Қайталауға арналған сұрақтар:

  1. Берілген натурал сандардың  ең кіші ортақ еселігі деп қандай санды атайды?
  2. Берілген натурал сандардың  ең кіші ортақ еселігі қалай табылады?
  3. Өзара жай сандардың ең кіші ортақ еселігі неге тең?
  4. Егер берілген  сандардың біреуі  қалғандарына бөлінетін болса,онда сол сан берілген сандардың несі деп атаймыз?

ІҮ. «Қатесін тап»

6 натурал санның ЕКОЕ жазылған, оның ішінде дұрысы да, қатесі де бар. Сіздерге тапсырма, осының ішіндегі қатесін табу керек. Әрбір теңдіктің тұсына дұрыс, бұрысын +,- белгісін апарып қоюларыңыз керек.
1. ЕКОЕ(3,40) = 120
2. ЕКОЕ( 7,33)=210 

3. ЕКОЕ( 19,114)=228 
4. ЕКОЕ(15,30 және 45) =90
5.ЕКОЕ(21,14) =42
6. ЕКОЕ(28,35 және 81) =800
 

6 – уы дұрыс болса, - 3 ұпай
4 – 5-еуі дұрыс болса – 2 ұпай

3 - дұрыс болса – 1 ұпай

Ү. Білім беру ресурстары-тақтамен жұмыс

Әр тапсырмаға 2 ұпай

ЭОЖ-дегі е-кітапханадан №829 тақырыпты таңдап, ішіндегі алғашқы 5 тапсырмаларды орындау.

Сергіту сәті

Логикалық сұрақтар.

1. Қосарланып жегілген үш ат бір сағаттың ішінде 12 км жол жүреді. Осы уақыттың ішіндебір ат қанша жол жүреді.

2. Ұшақпен екі қаланың арасын 1 сағат 20 минут ұшты. Ал қайтарда осы аралықты 80 - ақ минут ұшты. Бұл қалай?

3. Тауық бір аяғымен тұрғанда 4кг, ал екі аяғымен тұрса неше кг болар еді?

4. 2, 5 таяқтың неше ұшы бар?

5. Ағаш үстінде 100 торғай отырды. Аңшы 10 торғай атып алды. Торғайлардың қаншасы қалды?

6. 20 минут 1 сағаттың қандай бөлігі?

ҮІ. «Құпияны ашу»- «Кейс-стади»

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тақырып бойынша алған білімдерін жүйелеу, тәсілдерді пайдалана іс жүзінде қолдану»

Сабақ жоспары

САБАҚ: Математика

Мектеп: №19

Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерге есептер шешу


Күні: 06.12.2016ж.

Оқытушының аты-жөні:

Дүйсенбаева Б.Т

СЫНЫП: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары

Жай бөлшектер, оларды оқу және жазу» туралы түсіндіру. Оқушылардың есептер шығару дағдысын жетілдіру. Жай бөлшектердің оқылуын және жазылуын меңгерту.

Сабақтың мақсаттары


 Оқушылардың ой-өрісін кеңейтіп, өз білімін көрсете алу және шығармашылық қабілеттерін ароттыру

Тілдік мақсат

Алдыңғы білім

Бұл бөлім, алдындағы барлық меңгерілген бөлімдермен байланысты.

Жоспар:

Жоспарланған уақыт


Ресурстар

Сабақ түрі:


Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер:


1.Ұйымдастыру



ІІ. Сабақтың мақсатын анықтау.


 Жаңа білімді меңгерту сабағы

Сұрақ - жауап, түсіндіру, топпен жұмыс.



Психологиялық ахуал орнату: қонақтарға күлкімізді сыйлаймыз, әрі бір-бірлерімізге сыйлаймыз. Сабақта бар, жоқ балаларды түгендеп, «Білімал» порталындағы электронды журналға белгілейм



Жай бөлшек, үлес, алым,бөлім ұғымдары.

2. Екі бүтін санның бөліндісін жай бөлшек түрінде жаза білу.

3. Натурал санды жай бөлшек түрінде жазу.



Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі «Көтеріңкі көңіл күй»

  2. Үй тапсырма «Қайталау–оқуайнасы

  3. Жаңа сабақ бойынша есептер шешу «Бәрін білгім келеді»

  4. Білім көзі кітапта «Кітаппен жұмыс»

  5. Ойлайық кім ойшыл

  6. Орнын тап(пастермен жұмыс)

  7. Кім жылдам? Деңгейлік тапсырма

  8. Сергіту сіті

  9. Қорытындылау

  10. Үйге тапсырма

2.Үй тапсырмас «Қайталау–оқу айнасы

1. Жай сандар деп қандай натурал сандарды

айтасыз?

2. Құрама сандар деп қандай натурал сандарды

айтасыз?

3.Берілген натурал сандардың ЕҮОБ дегеніміз

не?

4.Өзара жай сандар деп қандай сандарды

атайды? Мысалы.

5.Берілген натурал сандардың ЕКОЕ дегеніміз

не?

3.. Жаңа сабақ бойыншы есептер шешу «Бәрін білгім келеді»

Жаңа сабақты электронный оқулықтың көмегімен

4.Білім көзі кітапта «Кітаппен жұмыс»

№785,№789№792

5. Ойлайық кім ойшыл

Жаңғақтың қандай бөлігі ыдыста қалды?

бөлімі 3 4 8 7

алымы 2 4 7 3

6.Орнын тап(пастермен жұмыс)

Бөлшек түрінде жаз:







  Алымы

Бөлімі


5

19

35

37

 

 

 

53

 

 

 

86

 

 

 

7. Кім жылдам? Деңгейлік тапсырма

А. Жай бөлшек түрінде жаз:

а) Жетіден екі б) Төрттен бір

в) Жүзден жиырма тоғыз







Кестедегі бос орынды толтыр:

В.

Бөлінді

4:13

Жай бөлшек түрінде жаз

 

Бөлінгіш

 

Бөлгіш

 

Бөлшектің алымы

 

Бөлшектің бөлімі

 









Ой толғаныс

С.

Бір жылда 365 күн бар, ал қазан айында 31 күн бар десек, қазан айы жылдың қандай бөлігін құрайтынын

жай бөлшек түрінде жаз.

 

 

8. Сергіту сәті



9. Қорытындылау

Бекіту сұрақтары:


  1. Үлестердің анықтамасын тұжырымдаңыз.


  2. Бөліндіде, бөлшек алымы мен бөлімі нені білдіреді?


  3. Бөлшекті бөлінді түрінде жазуға болама?


  4. Керісінше, бөліндіні бөлшек түрінде жаза аламыз ба? 10. Үйге тапсырма:№397
    №403







Суреттер, слайд. тест срақтары

Топқа бөлу (өздері топ атауын таңдау)




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Тақырып бойынша алған білімдерін жүйелеу, тәсілдерді пайдалана іс жүзінде қолдану

Автор: Дүйсенбаева Баян Түлкібаевна

Дата: 16.12.2016

Номер свидетельства: 370364
