kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Санды және әріпті өрнектер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок математики разработан по обновлённой программе для учащихся 2 класса с казахским языком обучения

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Санды және әріпті өрнектер»

Қысқа мерзім сабақ жосары


Пән:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Математика

2А бөлім – 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту

Күні:

Сынып: 1 сынып


Мұғалімнің аты жөні: Аптауова Асель Кенжебеккызы

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы: 2.1 Санды және әріпті өрнектер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.1 санды өрнектерді (қосынды,айырма ) құрастыру, жазу, оқу, ажырату


Сабақтың мақсаттары


Барлығы: Санды өрнектерді жазады.

Көбісі: Құрастырылған санды өрнектерді оқиды.

Кейбірі: Санды өрнектегі қосынды мен айырманы ажыратады.

Оқу дағдылары

Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийлері


Қосу және азайту амалдарына санды өрнектерді құрастырады және жазады.

Қосынды мен айырманы ажыратады.

Тілдік мақсаттар

Санды өрнектерді анықтау;

Термин сөздер: өрнек, қосу, азайту, компоненттер;

Құндылықтарды дарыту

Қарым – қатынас жасау қабілеті;

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, сауат ашу

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта. Есте сақтау , ойлау

Бастапқы білім

Амалдарды орындайды.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут








Оқушылардың зейінін шоғырландыру

Ширату жаттығуы

Белсенді оқыту арқылы «Сандарға ассосация» жасау әдісі жүзеге асады.

Шеңбер болып тұрамыз, қима қағаздар арқылы берілген сандарға ассосация жасаймыз

  • Бір таңбалы сандар;

  • Екі таңбалы сандар;

  • 0 ге аяқталған сандар;

Сандардың сәйкестігіне байланысты шағын топқа бөлінеміз.

1 топ: «Бірліктер» тобы

2 топ: «Ондықтар» тобы

3 топ: «Екі таңбалы сандар» тобы




1

2

411

3


31

42

14

23

10

20

30

40


Сабақтың ортасы

30 минут



Интербелсенді тақтадан сандар және математикалық таңбалар туралы аудео жазбалар тыңдалады.

Оқу мақсаты: Өрнектерді құрастырамыз! Жазамыз және оқимыз!


Айтылым және тыңдалым

15

10

5

=

- -

+



11

8

19




Бірлескен оқу мақсатында Топтық жұмыс ұйымдастырылады.

1


ТАПСЫРМА: Математикалық амалдарды пайдаланып өрнектер құрастыр.

Бағалау критериі:

Амалдарды пайдаланып, өрнектер құрастырады.

Дескриптор:

1. Өрнектерді құрастырады.

2. Мәнін табады.

3. Өрнектерді ажыратады.

Жазылым дағдысы бойынша


Оқушылар орындаған тапсырмаларын жұмыс дәптеріне жазып, тақтаға шығып талдайды.

Оқу мақсатын еске түсіреміз!

Өрнектерді құрастырдық, амалдардың орындалуын ажыраттық!


Бағалау. Қалыптастырушы бағалау

«ЖЕМІСТЕР»

Кейбірі Көбі Барлығы


Балалар! Сендерге циркке барған ұнай ма?

Олай болса барлығымыз циркке барамыз. Ол жай цирк емес, «Математикалық цирк»

Цирктегі қойылымды көру үшін, сайқымазақтың тапсырмасын орындаймыз.

«Ойлан, тап!» әдісі қолданылады.

Саралап оқыту бойынша Жұппен жұмыс жасаймыз.


Тапсырма:

Ең үлкен екі таңбалы санмен ең кіші бір таңбалы сандарды алып, азайту амалына өрнек құрастыр;

Критериі:

Ең үлкен сандар мен ең кіші сандарды пайдаланып, амалдарды орындайды.

Дескриптор

1.Ең үлкен санды табады.

2. Ең кіші санды табады.

3.Амалдарды орындауда қосынды мен айырманы ажыратады.

4. Компоненттерді атайды.

Бағалау

Кері байланыс ҚҰНДЫ ҚАҒАЗДАР арқылы «Бүгінгі табыс өлшемі» әдісі бір бірін құнды қағаздар арақылы бағалайды

Міне балалар цирктегі қойылымды көруге кіреміз.

СЕРГІТУ СӘТІ «Көңілді ән»

«Мен бүгін не білдім?» айдары

Сабақты бекітуге арналған жаттығу.

Жанглер тапсырмасын орындау,

«СИҚЫРЛЫ ТАЯҚШАЛАР» әдісі арқылы ауызша тапсырмалар орындай

«Сұрақ – жауап» жүргіземіз

  • Санды өрнек деген не?

  • Қандай арифметикалық амалдар орындалады?

  • 20 + 50; 80-40 өрнектерді оқыңдар, мәнін табыңдар.

Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызшалар беру»

Қорытынды: «Қай топ көп біледі?»

«ТАБЫСТЫ ТОП» анықтау









5+10 сандарының қосындысы









19-8 сандарының айырмасы









17

21



8





33

6

27




Сабақтың соңы

2 минут


КЕРІ БАЙЛАНЫС

«Менің бүгінгі жетістігім»

Рефлексия

Жетістік баспалдағы



Қосымша ақпарат

Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Тапсырма

Дескриптор

Ашық сурақтар

Дәлелдемелер

Критерийлер

Әдіс тәсілдер

Сергіту сәті








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Санды және әріпті өрнектер

Автор: Аптауова Асель Кенжебеккызы

Дата: 14.03.2018

Номер свидетельства: 461884
