2 сынып | Сабаққа қатысқандар саны: | Сабаққа қатыспағандар саны: |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | Әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті өрнектердің мәндерін табу; | |
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Ондықтарды қосу және азайтуға,бірліктерді разрядтан аттау арқылы қосуға негізделген ауызша есептеу тәсілдерімен танысады;өтілген есептеу тәсілдерін пысықтау;оларды шығару кезінде қолдана алуға үйренеді. | |
Оқушылардың басым бөлігі: Өрнектерді ықшамдай алады. | ||
Кейбір оқушылар: Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді.Оқушылар сыни ойлауға дағдыланады | ||
Бағалау критерийі | Жеке,жұптық,топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады | |
Тілдік құзыреттілік | Кесте диаграмма,сурет,шартты белгілер математикалық терминдер | |
Ресурстар | Оқулық,суреттер,топқа бөлуге арналған кеспк қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар,кері байланыс,стикер | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар |
Сабақтың басы Жаңа материалды меңгерту | Ұйымдастыру кезеңі: а)оқушылармен амандасу,түгендеу; ә)балаларды сабаққа психологиялық дайындау; күлегештерді қайталау. Психологиялық дайындық (тақтада көрсетілген күлегештерді қайталату) Бүгінгі сабақтың тақырыбы: 100 көлемінде ауызша қосу және азайту Жаңа сабақты түсіндіру. Қандай бір таңбалы сандар бар?(1-9) Ең кіші екі таңбалы сан нешеу?(10)ал,ең үлкен екі таңбалы сан(99) енді осы 10 мен 99 арасындағы сандардың бәрі екі таңбалы сандар.Олай болса бүгін сабақта ондықтан аттамай ауызша қосу мен азайтуды қарастырамыз 3 топқа бөлу: «Білгірлер», «Алғырлар», «Тапқырлар» Оқулықта берілген жаттығуларды орындау Қосу мен азайтуға өрнектер құрастырып,олардың мәнін тап.(әр топтан бір оқушы шығып өрнекті құрастырады) 1.23+31=(20+30)+(3+1)=54 20 3 30 1 2.45+23=(40+20)+(5+3)=68 40 5 20 3 3.12+66=(10+2)+(2+6)=78 10 2 60 6 Суреттерге және оларға берілген жазуға қара. а)Есептеу тәсілін түсіндір (ауызша) 68+2=60+(8+2)=70 70-2=60+(10-2)=68 60 8 70 2 ә)Есептеуді түсіндір. 35+15=(35+10)+5=50 50-15=(50-10)-5=35 10 5 10 5 |