kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақтың тақырыбы: Кім шапшаң?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: «Кім шапшаң?»

Математикаданойын-сабақ.

       Білімділігі:  Оқушылардыңматематикалықбілімқабілеттерінтексеру,алғанбілімдерінпысықтау.

       Дамытушылығы:     Мұндағы  өлең-есептер,ертегіесептер,сөзжұмбақты  шешуарқылылогикалықойлауқабілетіндамыту. 

       Тәрбиелілігі: Пәнгеқызығушылығынарттыру.   Оқушылардыңөзойынеркінайтабілугеқалыптастыру.Оқушылардыауызбіршілікке,ұйымшылдыққатәрбиелеу. Туғанжерініңтабиғатынсүюге,қорғауғатәрбиелеу.

         Сабақтың түрі:     Танымдылықойын-сайыссабақ

          Сабақтыңәдісі:   Сұрақ-жауап,көрнекілік, ізденушілік,ойын, құрастыру

         Көрнекілігі:         Сөзжұмбақ, викторина, ертегіесеп, өлеңесеп,слайд.

                                             Сабақтыңбарысы:

           Ұйымдастыру бөлімі:

      -Құрметтіұстаздар,оқушыларсіздер 3 сыныпарасындаөтетін «Кім шапшаң?» аттыматематикалық ойын сайыссағатынақошкелдіңіздер!Сайысымыздың негізгі мақсаты әртүрлі математикалық  ойын тапсырмаларды орындау арқылы білімдерін, одан әрі тереңдету.  Алған білімдерінпысықтау. Сайыс сағатымызда  өлең есептер, ертегі есептер,  сөзжұмбақтар,бейнелеу сөздер беріледі. Солардың жауаптарын  дұрыс айтуларыңыз  керек. Әр дұрысайтылған жауаптар бағаланып отырады.

Бүгінгі сайыс сабағымыз мынандай бөлімдерден тұрады:

1.Таныстыру

2. Сөзжұмбақ шешу

3. Математикалық  бейнелі сөз  шешу

4. Ұшқыройойыны.

5. Кімжылдам? ойыны.

6. Ертегі есеп жасыру

7. Құстар тапсырмасы

8.Топ басшылар жарысы

9.Қорытынды

Мұғалім: Бүгінгі сабағымызды ерекше көңілмен бастау үшін көзімізді жұмып,мына әсем әуеннің сазына құлақ түрейік.(Әуенойнайды)

       Осы сезімге беріле отырып,көзімізді жаймен ашайық  та осындай      күймен есептерді, тапсырмаларды тез ұжыммен топтасып шешейік

              Уа,халайық,халайық

               Бәріне жар салайық

               Бүгінгікештөрінде

               Математика елінде

               Есепшешіпжарысып

               Жұмбақшешіпаңдысып,

               Шабыттасып,шалқысып

               Көңілдікешжасайық

               Жұмбақшерушашайық

               Мұндақызықтабылар

               Жұмбақ,есеп бәрі бар

               Ал,сайыскербалалар

               Білімдеріңдісынайық-деп бүгінгісайыссағатында  сынғатүсетінекітоппентаныстырыпөтейін.

I топ «Алғырлар»  тобы              

IIтоп «Білгірлер» тобы»                 

 1.Таныстыру бөлімі

Ендісөзкезегінтоптарғаберейін,өзтоптарын  өлеңжолдарыарқылы  таныстырыпөтсін.       

          2. «Сөзжұмбақ» шешу        

        Уа,балалар,балалар,     

         Қане бері қараңдар

        Сайысымызды бастайық

        Сөзжұмбақты қиналмай

        Лезде шешіп тастайық.

            

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақтың тақырыбы: Кім шапшаң?»

Сабақтың тақырыбы:  “Кім шапшаң ?”   Математикадан  ойын-сабақ

Сабақтың тақырыбы: “Кім шапшаң ?” Математикадан ойын-сабақ

Сабақтың мақсаты Білімділік : оқушылардың математикалық біліс қабілеттерін тексеру, алғанбілімдерін пысықтау. Дамытушылық: өлең есептер, ертегі есептер, сөзжұмбақты шешу арқылы логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік : пәнге қызығушылығын арттыру. Оқушылардың өз ойын еркін айта білуге қалыптастыру. Ауызбіршілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу. Туған жерінің табиғатын сүюге, қорғауға тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты

Білімділік : оқушылардың математикалық біліс қабілеттерін тексеру, алғанбілімдерін пысықтау.

Дамытушылық: өлең есептер, ертегі есептер, сөзжұмбақты шешу арқылы логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік : пәнге қызығушылығын арттыру. Оқушылардың өз ойын еркін айта білуге қалыптастыру. Ауызбіршілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу. Туған жерінің табиғатын сүюге, қорғауға тәрбиелеу.

Жоспары

Жоспары

  • Сайыс 7 кезеңнен тұрады
  • Таныстыру
  • Сөзжұмбақ шешу
  • Математикалық бейнелі сөз шешу
  • Ұшқыр ой ойыны
  • Кім жылдам? Ойыны
  • Құстар тапсырмасы
  • Топ басшылар жарысы
  • Қорытынды
Сабақтың барысы

Сабақтың барысы

  • Оқушыларды 2 топқа бөлу
  • Алғырлар тобы
  • Білгірлер тобы
Таныстыру

Таныстыру

Сөзжұмбақ шешу

Сөзжұмбақ шешу

  • Ең кіші үш таңбалы сан
  • жүз
  • Қабырғалары тең тік төрт бұрыш
  • шаршы
  • Ондықтан құралған сан
  • қырық
  • Бір таңбалы сан
  • үш
  • Кеміту амалы
  • азайту
  • Бір таңбалы сан
  • бір
  • Геометриялық фигура
  • төртбұрыш
  • Бұрыш түрі
  • сүйір
  • Уақыт өлшемі
  • ғасыр
  • Дөңгелекті басқаша қалай атаймыз
  • шеңбер
“ Математикалық бейнелі сөз” шешу, яғни ребус шешесіңдер ,

“ Математикалық бейнелі сөз” шешу, яғни ребус шешесіңдер

,

р ,,,, ,,

р

,,,,

,,

“ Ұшқыр ой” ойыны

“ Ұшқыр ой” ойыны

  • 1-ден 9-ға дейінгі сандарды жазыңдар. Енді сол сандардың орнын ауыстырмай, мәні 99 шығатындай “+” амалын қойып шығыңдар. Орны ауыспаған қалыпта екі таңбалы сан қолдануға болады.
  • 1,2,3,4,5,6,7,8,9
  • Жауабы:12+3+4+56+7+8+9
  • 1+23+45+6+7+8+9
  • 1+2+3+4+5+67+8+9
Кім жылдам? ойыны Ойын шарты:  Шаршыдан 2 үшбұрыш  2 төртбұрыш шығатындай екі түзу сызық сыз

Кім жылдам? ойыны

  • Ойын шарты:

Шаршыдан 2 үшбұрыш

2 төртбұрыш шығатындай екі түзу сызық сыз

Ертегі есеп жасыру “ Сапырып-сапырып Арманға бер, Құйып-құйып Алмасқа бер, Есіктегі екеуге бер, Төрдегі төртеуге бер, Өзің іште маған бер” – деген екен. Сонда үйде неше адам бар Жауабы 10 адам I

Ертегі есеп жасыру

  • “ Сапырып-сапырып Арманға бер,
  • Құйып-құйып Алмасқа бер,
  • Есіктегі екеуге бер,
  • Төрдегі төртеуге бер,
  • Өзің іште маған бер” – деген екен.
  • Сонда үйде неше адам бар
  • Жауабы 10 адам

I

Сергіту сәті Көңілді күн

Сергіту сәті

Көңілді күн

Құстар тапсырмасы ЕКІ ТОПҚА ОРТАҚ ӨЛЕҢ-ЕСЕП ОҚЫЛАДЫ “ КЕПТЕР” ТАПСЫРМАСЫ -Көлден ұшты 50 қаз Қайтып қонды 20 қаз                       Қонбады оның нешеуі, Қане кім тез шешеді?    -Аулада 60 үйрек, Қорада 20 үйрек, 10 үйрек тығылды, 10 үйрек жығылды, Қалғаны неше үйрек?

Құстар тапсырмасы

ЕКІ ТОПҚА ОРТАҚ ӨЛЕҢ-ЕСЕП ОҚЫЛАДЫ

КЕПТЕР” ТАПСЫРМАСЫ

-Көлден ұшты 50 қаз

Қайтып қонды 20 қаз                      

Қонбады оның нешеуі,

Қане кім тез шешеді?   

-Аулада 60 үйрек,

Қорада 20 үйрек,

10 үйрек тығылды,

10 үйрек жығылды,

Қалғаны неше үйрек?

Құстар тапсырмасы -11 түйе, 5 жылқы 2 сиыр, 1 ешкі 2 қоян, 3 түлкі Болды сонда нешеу - Табақта 55 алма Қолымда 5 алма Барлығын қосқанда Айтшы сонда нешеуі Болады неше алма?

Құстар тапсырмасы

-11 түйе, 5 жылқы

2 сиыр, 1 ешкі

2 қоян, 3 түлкі

Болды сонда нешеу

- Табақта 55 алма

Қолымда 5 алма

Барлығын қосқанда

Айтшы сонда нешеуі

Болады неше алма?

ТОРҒАЙДЫҢ ТАПСЫРМАСЫ           Қызықты тапсырмалар.           1. Аулада жүрген бұзаулар мен тауықтардың аяқтарының саны-10.Аулада неше тауық ,неше бұзау болуы мүмкін?          2. Ағаш басында 2 балық отыр еді.Оларға тағы 2 балық ұшып келді.Барлығы неше балық болды?         3. Аулада тұрған әртүрлі көліктердің (жеңіл машина, велосипед) дөңгелектерінің саны-10 болады. Аулада неше жеңіл машина, велосипед тұр?   4. Қайыңда 6 алма өсіп тұр еді, 2-уі түсіп қалды. Ағашта неше алма қалды.

ТОРҒАЙДЫҢ ТАПСЫРМАСЫ          Қызықты тапсырмалар.       1. Аулада жүрген бұзаулар мен тауықтардың аяқтарының саны-10.Аулада неше тауық ,неше бұзау болуы мүмкін?        2. Ағаш басында 2 балық отыр еді.Оларға тағы 2 балық ұшып келді.Барлығы неше балық болды?       3. Аулада тұрған әртүрлі көліктердің (жеңіл машина, велосипед) дөңгелектерінің саны-10 болады. Аулада неше жеңіл машина, велосипед тұр? 4. Қайыңда 6 алма өсіп тұр еді, 2-уі түсіп қалды. Ағашта неше алма қалды.

Топ басшылар сайысы

Топ басшылар сайысы

Математика Сонау-сонау алысқа, жүзсін десең кемелер, Тылсым-сырлы ғарышқа, ұшсын десең денелер, Жасау үшін бәрің де Математика - ең маңызды ғылым бұл, Сондықтан да, сондықтан да сол ғылымның тілің біл.

Математика

Сонау-сонау алысқа, жүзсін десең кемелер,

Тылсым-сырлы ғарышқа, ұшсын десең

денелер,

Жасау үшін бәрің де

Математика - ең маңызды ғылым бұл,

Сондықтан да, сондықтан да сол

ғылымның тілің біл.

Қорытынды

Қорытынды


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Сабақтың тақырыбы: Кім шапшаң?

Автор: Смаилова Нурсауле Касимхановна

Дата: 08.02.2017

Номер свидетельства: 389390
