kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Рационал сандарға амалдар қолдану»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға амалдар қолдану.

Сабақтың мақсаты:

1.«қайталау- оқу анасы» деген қағидаға сүйене отырып, таңбалары бірдей және таңбалары әртүрлі рацонал сандарға амалдар орындауда таңбалар ережесін тиімді қолдана алу дағдысын қалыптастыру.

2.Логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру белсенділігін арттыру.

3.Ұқыптылыққа,шапшаңдыққа,ізденімпаздыққа дағдыландыру,саналы сезімге,жауапкершілікке,өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа заманға сай сабақ 

Сабақтың типі: қайталау сабағы 

Сабақтың көрнекілігі: слайд,тест тапсырмалары

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру
  2. Жұптық жұмыс
  3. Кім жылдам
  4. Кім ойшыл
  5. Сергіту сәті
  6. Оқулықпен жұмыс.
  7. Тест тапсырмалары.
  8. Тест жауаптары.
  9. Логикалық сұрақ
  10. Рефлексия
  11. Үйге тапсырма.
  12. Бағалау.

1.Ұйымдастыру бөлімі.
психологиялық тренинг: «Көтеріңкі көңіл күй» атты тренинг. Әр оқушы алдыға шығып бір-бірімен амандасады.Ол - көңіл күйлерінің жақсы болуы.
Туылған маусымдарына байланысты оқушылар топқа бөлінеді. Топтарын анықтайды.
Топқа торт маусымның аты қойылады.

2.Жұптық жұмыс

Күз тобына: Теріс рационал сандарды қосу

Қыс тобына: Таңбалары әр түрлі рационал сандарды қосу

Көктем тобына:Рационал сандарды азайту

Жаз тобына: Рационал сандарды көбейту және бөлу

әр топ өзіне берілген тапсырма бойынша постер қөрғайды.


а


-3


8


16


-20


в


5


-2


4


-10


а*в


-15


-16


64


200


а+в


2


6


20


-30


а:в


-0,6


-4


4


2


а-в


-8


10


12


-10

3. Кім ойшыл: ( слайдта дайындалған кестені толтыру)
 



4.Кім жылдам:

1.Қосылғыштардың орнын ауыстырғаннан. (қосынды өзгермейді)

2.Қарама-қарсы сандардың қосындысы..(нөлге тең)

3.Кез келген санның нөлмен қосындысы.(сол санның өзіне тең)

4. Теріс санның модулі...(оң сан)

5.Тек қана таңбаларымен ажыратылатын сандар..(қарама-қарсы сандар)

6. Бүтін сандар жиынын құрайтындар....(натурал сандар, оған қарама-қарсы, нөл саны)

7.Нөл санының модулі...(нөлге тең)

8.Кез келген оң сан,кез келген теріс саннан...(үлкен)

9.Таңбалары әртүрлі екі санның көбейтіндісі...(теріс сан)

10.Таңбалар ережесін жазып бер...-(-)=(+);
+(+)=(+); -(+)=(-); +(-)=(-)

5.Сергіту сәті: би билеу

6. Оқулықпен жұмыс:
                                                A-деңгейі


-5+20=                                   11+(-50)=                      -2,8+3,2=

-4,5*4=                                 -4*0,5=                                -5*20=

2,8:(-7)=                                 -3,9:3=                                 -5,5:(-1,1)=

(-3)+3=                                  -5+(   )=                                6+(  )=11

-3+(  )=                                   (   )+(-6)=                  (  )+2=-10

                В-деңгейі                                      С-деңгейі

-3,6:(-6)=                                                        

48,1:(-48,1)=

3,2:(0,4*0,2)=                                             

(-24,6+13,8):2,7=

(48-57):0,9=                                                   

7. Тест сұрақтары 

Тест парақшалары таратылады: (7-8 мин.) Тест жауаптары

I-нұсқа                                                          II-нұсқа

1)-26+(-8)=                                                  1)-96+(-101)=

а) -197  б)197  с)-11  д)11                          а) -20  б)-23  с)-32  Д)-34

2) -6,5+(-1,5)=                                            2) -7,2+(-8,23)=

 а) 8  б)-8  с)4  д)-4                                      а)-15,03  б)-15,43  с)-13,35  д)-14,43

3) 32+(-21)=                                                3) (-31)+53=

 а) 53  б)-53  с)11  д)-11                             а)21  б)30  с)22  д)-2                       

4) (-4,6)+1,9                                                4) (-1,3)+2,5                                                                                           

 а)2,7  б)6,5  с)-2,7  д) -6,5                           а)1,2  б)-1,2  с)3,8  д)1,4

5) (26-11)*(-0,4)                                          5) -0,3*(7-11)=

 а) -4  б)5  с)6  д)-6                                     а) 12,6  б)-1,2  С)1,3  д)1,2

6) -60:15+7                                                 6) 56:(-7)=

а) 10  б)3  с)-3  д)-10                                 а) -5  б)5  с)6  д)-6


8. Тест жауабы

I-нұсқа                                                          II-нұсқа

1)А                                                       1)С
2)В                                                       2)Д
3)В                                                       3)В
4)В                                                       4) С
5)В                                                       5)А


9. Логикалық сұрақ

1. Бөлменің 4 бұрышында 4 мысық отыр. Әр мысықтың алдында 3 мысықтан отыр. Сонда бөлмеде неше мысық бар? 4

2. Әсем поездың басынан есептегенде 7 - вагонға отырды. Марина поездың соңынан есептегенде 7 - вагонға отырды. Сонда қыздар бір вагонда болды. Поезда неше вагон болған? 13


10. Рефлексия (Оқушылар сабақтан не түйгендерін және келе жатқан мереке-президент күніне арналған тілектерін айтады).


11. Үйге тапсырма №587-88.

12. Бағалау.

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Рационал сандарға амалдар қолдану»»

Т.Кенжебаев атындағы орта мектеп

мектепке дейінгі шағын орталығымен

коммуналдық мемлекеттік мекемесі













«Рационал сандарға амалдар қолдану»





























Пәні: Математика

Сыныбы: 6б

Пән мұғалімі: Әбу Ш





Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға амалдар қолдану.

Сабақтың мақсаты:

1.«қайталау- оқу анасы» деген қағидаға сүйене отырып, таңбалары бірдей және таңбалары әртүрлі рацонал сандарға амалдар орындауда таңбалар ережесін тиімді қолдана алу дағдысын қалыптастыру.

2.Логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру белсенділігін арттыру.

3.Ұқыптылыққа,шапшаңдыққа,ізденімпаздыққа дағдыландыру,саналы сезімге,жауапкершілікке,өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа заманға сай сабақ 

Сабақтың типі: қайталау сабағы 

Сабақтың көрнекілігі: слайд,тест тапсырмалары

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру

  2. Жұптық жұмыс

  3. Кім жылдам

  4. Кім ойшыл

  5. Сергіту сәті

  6. Оқулықпен жұмыс.

  7. Тест тапсырмалары.

  8. Тест жауаптары.

  9. Логикалық сұрақ

  10. Рефлексия

  11. Үйге тапсырма.

  12. Бағалау.

1.Ұйымдастыру бөлімі.
психологиялық тренинг: «Көтеріңкі көңіл күй» атты тренинг. Әр оқушы алдыға шығып бір-бірімен амандасады.Ол - көңіл күйлерінің жақсы болуы.
Туылған маусымдарына байланысты оқушылар топқа бөлінеді. Топтарын анықтайды.
Топқа торт маусымның аты қойылады.

2.Жұптық жұмыс

Күз тобына: Теріс рационал сандарды қосу

Қыс тобына: Таңбалары әр түрлі рационал сандарды қосу

Көктем тобына:Рационал сандарды азайту

Жаз тобына: Рационал сандарды көбейту және бөлу

әр топ өзіне берілген тапсырма бойынша постер қөрғайды.


а


-3


8


16


-20


в


5


-2


4


-10


а*в


-15


-16


64


200


а+в


2


6


20


-30


а:в


-0,6


-4


4


2


а-в


-8


10


12


-10

3. Кім ойшыл: ( слайдта дайындалған кестені толтыру)






4.Кім жылдам:

1.Қосылғыштардың орнын ауыстырғаннан .. (қосынды өзгермейді)

2.Қарама-қарсы сандардың қосындысы .......(нөлге тең)

3.Кез келген санның нөлмен қосындысы ...(сол санның өзіне тең)

4. Теріс санның модулі.............(оң сан)

5.Тек қана таңбаларымен ажыратылатын сандар .........(қарама-қарсы сандар)

6. Бүтін сандар жиынын құрайтындар.................(натурал сандар, оған қарама-қарсы, нөл саны)

7.Нөл санының модулі................(нөлге тең)

8.Кез келген оң сан,кез келген теріс саннан................(үлкен)

9.Таңбалары әртүрлі екі санның көбейтіндісі...........(теріс сан)

10.Таңбалар ережесін жазып бер..... .-(-)=(+);
+(+)=(+); -(+)=(-); +(-)=(-)


5.Сергіту сәті: би билеу

6. Оқулықпен жұмыс:
A-деңгейі


-5+20= 11+(-50)= -2,8+3,2=

-4,5*4= -4*0,5= -5*20=

2,8:(-7)= -3,9:3= -5,5:(-1,1)=

(-3)+3= -5+( )= 6+( )=11

-3+( )= ( )+(-6)= ( )+2=-10


В-деңгейі С-деңгейі


-3,6:(-6)=

48,1:(-48,1)=

3,2:(0,4*0,2)=

(-24,6+13,8):2,7=

(48-57):0,9=


7. Тест сұрақтары

Тест парақшалары таратылады: (7-8 мин.) Тест жауаптары

I-нұсқа II-нұсқа

1)-26+(-8)= 1)-96+(-101)=

а) -197 б)197 с)-11 д)11 а) -20 б)-23 с)-32 Д)-34

2) -6,5+(-1,5)= 2) -7,2+(-8,23)=

а) 8 б)-8 с)4 д)-4 а)-15,03 б)-15,43 с)-13,35 д)-14,43

3) 32+(-21)= 3) (-31)+53=

а) 53 б)-53 с)11 д)-11 а)21 б)30 с)22 д)-2

4) (-4,6)+1,9 4) (-1,3)+2,5

а)2,7 б)6,5 с)-2,7 д) -6,5 а)1,2 б)-1,2 с)3,8 д)1,4

5) (26-11)*(-0,4) 5) -0,3*(7-11)=

а) -4 б)5 с)6 д)-6 а) 12,6 б)-1,2 С)1,3 д)1,2

6) -60:15+7 6) 56:(-7)=

а) 10 б)3 с)-3 д)-10 а) -5 б)5 с)6 д)-6


8. Тест жауабы

I-нұсқа II-нұсқа

1)А 1)С
2)В 2)Д
3)В 3)В
4)В 4) С
5)В 5)А


9. Логикалық сұрақ

1. Бөлменің 4 бұрышында 4 мысық отыр. Әр мысықтың алдында 3 мысықтан отыр. Сонда бөлмеде неше мысық бар? 4

2. Әсем поездың басынан есептегенде 7 - вагонға отырды. Марина поездың соңынан есептегенде 7 - вагонға отырды. Сонда қыздар бір вагонда болды. Поезда неше вагон болған? 13


10. Рефлексия (Оқушылар сабақтан не түйгендерін және келе жатқан мереке-президент күніне арналған тілектерін айтады).


11. Үйге тапсырма №587-88.

12. Бағалау.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
«Рационал сандарға амалдар қолдану»

Автор: Әбу Шолпан

Дата: 18.02.2017

Номер свидетельства: 393153
