Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.2А Рационал сандарға амалдар қолдану | Мектеп: №47 ОЖББМ |
Күні: 15.11.18 | Мұғалімнің аты-жөні: Диярова А.С |
Сынып: 6 «ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Рационал сандарды бөлу есептер шығару |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.2.16 рационал сандарды бөлуді орындау; |
Сабақ мақсаттары | Оқушылар: |
Бағалау критерийлері | Оқушы: |
Тілдік мақсаттар | Оқушы: берілген сабақтың математикалық терминологиясын қолданады; рационал сандарды бөлуді ауызша айқындайды; рационал сандарды бөлу ережелерін тұжырымдайды; Пәнге қатысты лексика мен терминология: Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: таңбалары әртүрлі сандарды бөлу үшін; таңбалары бірдей сандарды бөлу үшін; таңбалары әртүрлі екі санды бөлу үшін; таңбалары бірдей екі санды бөлу үшін. |
Құндылықтарды дарыту | Бір-бірін сыйлауға, тындауға, өзара мәдениеттілікке және жұппен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке, әділдікке тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар | География. |
Бастапқы білім | Оқушылар жай бөлшек, бүтін сан, рационал сан ұғымдарын біледі; рационал сандарды қосу мен азайту амалдарын орындай алады. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. 1) Оқушылардың сабаққа қатысуын, сабаққа дайындығын тексеру. 2) Сабақтың мақсаттарымен, күтілетін нәтижелермен таныстыру. 4) Үй тапсырмасын тексеру. 5) Өткен тақырып бойынша сұрақтар қою. 6) Ауызша орында: №1. Кестені толтыр: №2. Бөлінді теріс немесе оң? №3. Бөлінді қаншаға тең? | |
Сабақтың ортасы | Өткен сабақта өтілген материалды бекіту Тақтада және өз орында әрбір оқушы рационал сандарды бөлуге байланысты сөзді есептер және бөлуге тапсырмалар шығарады. «С» №4. Асхат ойлаған санын -ге көбейтіп, нәтижесінде санын қосқанда қосынды -ға тең болды. Асхат қандай сан ойлады? Шешуі: х*(-7)+15,7=-11.6 х*(-7)=-11.6+15.7 x*(-7)=-27.3 x=-27.3:(-7) x=3.9 №5. Жауабы: №6. Өрнектің мәнін тап. Жауабы: №7. Теңдеуді шеш. Жауабы: Сергіту сәті. Мұғалім оқушылардан денеге арналған жаттығуларды жасауларын сұрайды. «Арқаға арналған жаттығу». Оқушылар бір-біріне арқаларын беріп тұрады да жаңбыр, қар, бұршақ тағы сол сияқты ауа райына байланысты құбылыстарды массаж арқылы жасайды. | |
Сабақтың соңы | Сабақты қорытындылау. Оқушыларға сұрақтар қою. Үйге тапсырма беру, түсіндіру. Оқушылар білімін бағалау. Жеке оқушыларға озық тапсырма беру. Сабақ бойынша әрбір оқушы рефлексия жасайды. Рефлексияны ауызша/жазбаша жүргізуге болады. Дөңгелектерге сәйкес өз ойларын айтады немесе орналастырады. Рефлексия | |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. АКТ-мен байланыстар |
Оқушылар сабақ бойы жеке және жұпта жұмыс жасайды. Сабақта әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар беру арқылы саралау қарастырылған. Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырмалар дайындалған. | Әрбір оқушы өзін өзі бағалайды және бір-бірін жұпта бағалайды. | Сабақта сергіту сәті ретінде арқаға жаттығу қарастырылған. Сабақта сыныпта қозғалып жүруге арналған белсенді іс-әрекет түрлері қарастырылған. |