kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Рационал сандарды бөлу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері бірнеше рационал сандарды көбейткенде, көбейткіштердің орнын ауыстыруға мүмкіндік беретінін түсіндіру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Рационал сандарды бөлу»

САБАҚ: 7 Математика

Мектеп: "Пенжім орта мектебі" КММ

Күні:05.12.2017ж

Мұғалімнің есімі: Тугамбаева А.Б.

Сынып: 6 А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Рационал сандарды көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері бірнеше рационал сандарды көбейткенде, көбейткіштердің орнын ауыстыруға мүмкіндік беретінін түсіндіру

Күтілетін нәтиже

Көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері бірнеше рационал сандарды көбейткенде, көбейткіштердің орнын ауыстыруға мүмкіндік беретінін түсінеді

Сабақ мақсаттары

барлық оқушылар:

  • Рационал сандарды көбейту барысында тиімді әдістер ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерді пайдаланады.

оқушылардың басым көпшілігі:

  • Көбейту амалын қолданып, есептер шығаруда көбейтудің негізгі қасиеттерін талдайды.

кейбір оқушылар:

  • Тақырып бойынша шығармашылық деңгейдегі есептерді шығарып, амалдардың орындалу жолын түйіндейді.

Алдыңғы оқу

Көбейтудің қасиеті, рационал сандарды көбейту.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз


Ресурстар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Басталуы

5 мин

1. Ұйымдастыру кезеңі

 


Гүлдің суреттері

Амандасу, түгендеу

«Көтеріңкі көңіл күй» атты тренинг.

Әр оқушы парталас жолдасына, гүлдерге жақсы тілектер жазып, бір - біріне ұсынады.
Ол - көңіл күйлерінің жақсы болуы.
Сол гүлдер түсіне байланысты оқушыларды топқа бөлу. Тренингке қатысады.
Топтарын анықтайды. Топқа ат қояды.


«Мен саған, сен маған» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексеру

Амандасады

Психологиялық тренингке қатысады

Үй тапсырмасы бойынша бір-бірлерінің жұмыстарын тексереді

Ортасы

25 мин


«Ой қозғау» кезеңі

Екі шеңбер құрай отырып, ішкі шеңбер сыртқы шеңберге ішкі шеңбер сыртқы шеңберге сұрақтар қою арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін пысықтайды.


«Тарих-тамырымыз» әдісі қызығушылықты ояту

Рационал сандарды бөлуге қатысты тарихи мәлімет

«ЖИГСО» әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгеру

Әр топқа тақырыпқа байланысты есептер шығаруға береді. Оқушылар оқулықтан жаңа сабаққа арналған мәтінді жеке оқып, топта талқылайды. Топтың бір мүшесі тақырыпты түсіндіреді.


«Ойлан, жұптас талқыла» әдісі

№594, 595


Сергіту сәті (онға дейін санау)


«Кім жылдам» ойыны

№596, 597, 598

Шеңбер құрай отырып бір-бірлеріне сұрақтар қояды



Рационал сандардың тарихы туралы біледі


Оқушылар жаңа тақырыпты өз бетінше меңгереді





Оқушылар өз жұбын таба отырып жұптық жұмысқа қатысады


Оқушылардың жылдамдығын арттыра отырып білімін көрсету







Интернет материалдары



Қосымша ақпарат

Оқулық





Интерактивті тақта

Оқулық





Интерактивті тақта

Оқулық

Аяқталуы

15 мин

«Ыстық орындық» әдісі арқылы сабақты қорытындылау




Бағалау (топ басшылары бағалайды)

Орындыққа отырған оқушыға басқа оқушыларды сабаққа тартуда сұрақтар қояды

Топ басшылары топ мүшелерінің жұмысымен таныстыра отырып бағалайды

Орындық










Қосымша ақпарат 

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы түрлендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтарға байланыс

  • Жеке жұмыс жасау

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім ба?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 

 








Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары Токтарбекова Г.К.





























СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА





СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА





















СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА











СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА















БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ


Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Семантикалық карта

Кім жылдам ойыны

Ойлан жұптыс талқыла

Оқулықпен жұмыс

Графикалық диктант

Барлығы

1









2









3









4









5










«5» - 25-30 ұпай

«4» - 18-24 ұпай

«3» - 10-17 ұпай

«2» - 0-10 ұпай









БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ


Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Семантикалық карта

Кім жылдам ойыны

Ойлан жұптыс талқыла

Оқулықпен жұмыс

Графикалық диктант

Барлығы

1









2









3









4









5










«5» - 25-30 ұпай

«4» - 18-24 ұпай

«3» - 10-17 ұпай

«2» - 0-10 ұпай
















БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ


Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Семантикалық карта

Кім жылдам ойыны

Ойлан жұптыс талқыла

Оқулықпен жұмыс

Графикалық диктант

Барлығы

1









2









3









4









5










«5» - 25-30 ұпай

«4» - 18-24 ұпай

«3» - 10-17 ұпай

«2» - 0-10 ұпай




БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ


Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Семантикалық карта

Кім жылдам ойыны

Ойлан жұптыс талқыла

Оқулықпен жұмыс

Графикалық диктант

Барлығы

1









2









3









4









5










«5» - 25-30 ұпай

«4» - 18-24 ұпай

«3» - 10-17 ұпай

«2» - 0-10 ұпай





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Рационал сандарды бөлу

Автор: Тугамбаева Арайлым Бауыржановна

Дата: 17.01.2018

Номер свидетельства: 450480
