Урок МАТЕМАТИКи в 4 класі
( з елементами профорієнтації)
Тема: Закріплення теми « Одиниці вимірювання величин»
Мета: закріпити вміння і навички розв'язувати задачі з величинами розвивати вміння розв'язувати прості та складені задачі; ознайомити учнів з навчальними закладами м. Харкова і професіями.
Обладнання: картки, схеми, малюнки.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Каліграфічна хвилинка.
(Записати найбільше і найменше число, використовуючи цифри 7,0.
Збільшити на , зменшити на , попереднє , наступне.)
777 777 700 000
III. Повідомлення теми уроку.
Слово вчителя: Сьогодні ми будемо закріплювати тему «Одиниці вимірювання величин». Навіщо ж знати величини?
За чотири роки до нас у гості на уроки приходили різні казкові герої - і Буратіно, і Мальвіна, і Чебурашка, і тварини різні. Але ви вже підросли, скоро закінчите 4 клас, потім і ліцей. Після закінчення ви будете вступати в різні навчальні заклади. Яка у вас мрія? Ким ви хочете бути?
Я пропоную сьогодні уявити собі, що пройшло вже 8 років, і ви вступаєте до університету, чи інституту, чи академії.
Але вам треба скласти ДПА. Проведемо її у вигляді бліц-опитування. Готові? Отже, такі запитання:
- Щоб знайти периметр прямокутника, потрібно.
- Тисяча тисяч - це.
- Скільки вершин у п'ятикутника?
- Яке слово зайве? (ромб, коло, куб, трикутник)
- Найменша одиниця вимірювання маси? (грам)
- Скільки секунд у п'яти хвилинах? (300)
- Яким знаком позначають дію додавання? (плюс)
- Компоненти дії множення?
- Як знайти третину від числа?
- Периметр квадрата 24 см. Яка довжина однієї сторони?
- На яблуні 50 яблук, на вербі на два менше. Скільки всього яблук на деревах?
- Отже,всі добре склали ДПА і можемо вступати у ВНЗ.
Сьогодні ви дізнаєтеся, які вищі навчальні заклади є в місті Харкові.
Можливо,в майбутньому у вас з явиться бажання вступити до цих закладів.
Перший - Харківський державний університет імені Каразіна.
Він готує спеціалістів різних професій : економістів,вчителів,перекладачів і багато інших.
Щоб оцінювати ваші знання, у вас на партах залікові книжки, але оцінки за урок ви будете виставляти самі. За правильну відповідь ставимо 2, є помилка -1,
не виконано -0.
В інститутах є теоретичні заняття і практичні.
Починаємо практичне заняття з теми « Одиниці вимірювання довжини».
Виконуємо за рядами завдання №280.
(З кожного ряду по 1 учню. Перевірка і оцінювання)
Наступний заклад - Харківський національний університет будівництва та архітектури. Він готує спеціалістів для будівництва – архітекторів,інженерів.
Попрацюємо в парах. Виконуємо задачу № 285.( 1 учень за дошкою)
( Перевірка і оцінювання)
Тепер познайомимося з Харківським національним аграрним університетом ім.Докучаєва. Він готує спеціалістів для сільського господарства – агрономів,
екологів. Попрацюємо агрономами і розв яжемо задачу № 295.
(Учень біля дошки)
( Перевірка і оцінювання)
Наступний заклад сподобається, мабуть, дівчатам.
Це Міжнародний інститут моди та дизайну.
На вашу думку,кого готує цей заклад? (Модельєрів,дизайнерів)
Зараз ви попрацюєте в групах.
(Дітям демонструється уривок з мультфільму «Вовка в тридевятом царстве»)
Ви повинні будете знайти периметр цієї скатертини розміром 2м 50см на 1м50см.
Чи вистачить 10м бахроми?
(250*2+150*2=800см)
( Перевірка і оцінювання)
Наступний університет – це для хлопців. Отже, Харківський національний автомобільно-дорожній університет. Він готує спеціалістів для транспорту.
Попрацюємо за варіантами. Задача № 286.
( І в.- 800 км, ІІ в.- 1300 км)
( Перевірка і оцінювання)
Додому вам буде задача,яка теж пов язана з цим університетом.(№289)
І останній університет –Харківський національний фармацевтичний університет.
Це дуже важливий заклад. Він готує провізорів-спеціалістів з виготовлення ліків,
косметологів. Зараз ви попрацюєте групами. Вам пропонується таке завдання:
-Щоб виготовити 1 кг лікувальної мазі, потрібно взяти тільки 5 потрібних частин.
Виберіть,що саме можна покласти,щоб вийшов 1 кг лікувальної мазі.
- 350г кропиви
- 150г чистотілу
- 200гбензину ( не можна)
- 100г крему
- 200г масла
- 200г ромашки
- 200г кислоти ( не можна)
( Перевірка і оцінювання)
Вчитель перевіряє «залікові книжки» учнів.
Підсумок уроку
-Діти, яку тему ми сьогодні закріплювали ?
- З якими ВНЗ познайомилися ?
- Робота з прислів ям « Здобудеш освіту- пізнаєш світ»
Чому сучасній людині потрібна освіта?
- Підведення підсумків оцінювання.