kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Математика пәнінен қмж. 3с бөлім

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзімді жоспар. Математикалық НАУРЫЗ!

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Математика пәнінен қмж. 3с бөлім»

ҚМЖ

Сабақ: математика

Мектеп: Садчиков орта мектебі

Күні: 13.03.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Акбасова А.Е.

Сынып: 1 «А»

Қатысқандар саны: 3

Қатыспағандар: 0

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3С бөлім: «Теңдіктер және теңсіздіктер. Теңдеулер»

Сабақ тақырыбы:

Өрнектерді

салыстыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1 Санды және әріпті (a+7 және 8 +a) өрнектерді салыстыру



Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Әріпті және санды өрнектерді салыстыра алады.

Көпшілігі: Өрнектерді салыстырып, салыстыру тәсілін түсіндіре алады.

Кейбірі: Теңдеудің шешу жолдарын түсіндіреді.

Жетістік критерийлері

Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді әріпті және санды өрнектерді салыстырады және салыстыру тәсілін түсіндіре алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар жасай алады: Сандар мен шамаларды салыстырады және олардың теңдік немесе теңсіздік болатынын түсіндіре білу

• сонша|бірдей,мәні сондай, тең, теңдік; теңсіздік

• мәні басқа, бірдей емес,әр түрлі,), тең емес,теңсіздіктерді қамтиды

Үштілділік:

Теңдік

равенства

equality

Теңсіздік

неравенство

inequality

Белгісіз сан

Неизвестное число

unknown number

Әріпті өрнек

Буквенное выражение

lettergram expression


Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану

Бұған дейін алынған білім

• санды өрнек, әріпті өрнек

• ауыстырымдылық қасиет, орнын алмастыру

• оған қарағанда артық/кем; тең, тең емес, теңдік, теңсіздік дегендерді қамтиды.

Сабақ жоспары

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған шаралар

Дереккөз

дер

Сабақтың басталуы


1-2 мин


























5 мин

І. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі.

- Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз,

Сәлем бердік сіздерге

Құрметпенен біз!

  • Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, құрал-жабдықтарын түгендеу

  • Оқушылардан көңіл күйлерін қолдың бастырмасына бағалауын сұрау. Көңіл-күйіміз «5» деп хормен айту

ІІ. (Ұ) Еске түсіру сәті

-Қайталау – білім анасы. (оқушылар видеода Аружанның әжесі қойған қайталау сұрақтарына жауап береді)

- «Мәңгілік ел» бағдарламасы.

(МК) Қазақстанда неше қорық бар? ( 10 )

Оқушылар осы аптада біздің «М.е» б. өтпелі тақырыбы: Қорғалжын қорығы. Оқушылар картадан табады/

Қорғалжын қорығы – Ақмола облысында орналасқан.

Қорықта жоғары сатыдағы өсімдіктердің 331 түрі, сүтқоректілердің 37 түрі, құстардың 294, бауырымен жорғалаушылардың 3, қосмекенділердің 2,балықтардың10-нан астам түрлері тіршілік етеді. Бұнда мамырлауға келген құстар көп келеді. Сондықтан оны «Құс базары» деп те атайды.Қыста ауаның t-41-42◦, жазда – 38-39 ◦











Видео

көрсету.



Слайдтан қорықты көрсету.

























Слайд көрсету

Сабақтың ортасы

5 мин











5 мин





















15 мин





































1 мин





5 мин




















1 мин

ІІІ. Жаңа сабақ. Тақырыбын тауып мен мақсатын айту.

(МК) Оқушы сандарды өсу ретімен орналастырып, тақырыпты анықтайды.

  • Дәптерді ашып, күнді жазу.

Математикалық диктант

- а-ға 6-ны қос; 20-дан а-ны азайт; 2-ге, 4-пен а-ның қосындысын қос

- Қандай өрнектер жаздық? Бұлардың мәнін таба аламыз ба?

- Әріпті өрнектердің мәнін табу үшін не істейміз?

Үлкен сандармен берілген теңдеудегі әр санның орнын анықтайды.

5+а=17

-Бүтін мен бөлікті ажыратыңдар

-Осы теңдеудегі бүтін мен бөлікті атап көрсетіңдер

-Ережесін оқушылар өздері айтып береді

-Тақтада нелерді көріп тұрсыңдар?

-Енді мына өрнектерді қалай бөлуге болады?

(дұрыс, айырмаларды бір бөлек, қосындыларды бір бөлек бөлуге болады екен.)

12+33





















7+а

17+2


Талдау: -Ұқсастығы қандай? (екеуі де өрнек, екеуінде де сан бар, таңбалары бірдей)
-Айырмашылығы қандай? (біреуінде сан бар, екіншісінде әріп жок)
-Қорытынды: Өрнекте әріп болса-ол әріпті өрнек, ал әріп болмаса онда ол санды өрнек.

ІV. Бекіту кезеңі. Ал балалар, енді біз жарысқа түсеміз.

А) Бәйге. Тез есептеген оқушылар геометриялық фигуралар алады.

20-9+4=15 16-4+7=19

12+3-4= 11 10+5-2=13

4+8+5= 17 6+4-0=10

«Блум»текшесін қолданып, 3 өрнек құрады (Ж)

Ә) Арқан тарту. Өрнектерді салыстыру

5+12›18-3 6+3-1‹5-4+8 15см+4см ›20см-3 см

19-9 ‹ 17+2 10-2+2›15+0-7 5кг+5кг+2кг =20кг-8кг

СЕРГІТУ СӘТІ

Б) АЛТЫБАҚАН. Теңдеу шешу. Тақтамен жұмыс

Х+7=19 у-16=4

Х=19-7 у=16+4

Х=12 у=20

12+7=19 20-16=4

19=19 4=4

В) Асық. Сөзді есепті шығар

Азаматтың бірнеше қарындашы болды.Ол інісіне 7 қарындаш бергеннен кейін Азаматта 8 қырандаш қалды

Есепке сұрақ қойып шығар.

Тез орында!

2) Ернар 5 ұя, ал Қанат одан 3-еуі кем ұя жасады. Қанат неше ұя жасады?

Ойын.Сақина салу. Мұғалім кімге сақина салады,сол әріпті немесе саны өрнекке мысал келтіреді

Слайд













































































Кітаппен жұмыс



















Дәптермен жұмыс


ВИДЕО

Сабақтың соңы

5 мин

1 мин


V. Қорыту кезеңі. (Ө)Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары

VІ. Рефлексия. Оқушылар көңіл –күйлерін смайликпен көрсетіп, сұрақтарға жауап береді

-Маған бүгін сабақта қиын болды, өйткені...

-Маған сабақта .... көмектесті.

-Мен үшін .... қызықты болды.

-Мен ..... түсіндім.



Қосымша ақпарат

АКТ-мен байланыс: слайдтар



Құндылықтарды дарыту: құрмет, еңбек және шығармашылық

Пайымдаулар

Оқытудың/сабақтың мақсаттарына қол жеткізілетіндей болды ма?

ия

Бүгін оқушылар не нәрсеге үйренді?

Өрнектерді салыстуруды

Оқыту атмосферасы қандай болды?

жақсы

Мен уақыттық кестені ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқушылықтар жасадым және неліктен?

ия

Қорытынды бағалау.

Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)

1:1: Сабақ барысында оқушылар, оқу мақсатына сай, біліммен қамтамасыз етілді. Жоспарға сай сабақ кезеңдері сәтті өтті. Оқушылар тақырыпты толық меңгерді. Мұның қорытындысы ретінде оқушылардан алынған қалыптастыру бағалау жұмысының нәтіижесін айтуға болады.

2: Бірлесе құрастырылған сабақ жоспарының тиімділігін айтуға болады.

Сабақты жақсартуға ықпал ететіндей екі жайтты атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)?

1: Оқушылардың топпен жұмысын жандандыру



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Математика пәнінен қмж. 3с бөлім

Автор: Акбасова Айгуль Еркиновна

Дата: 26.03.2017

Номер свидетельства: 403446
