|  Педагогтың аты-жөні |  Рахимжанова Д.М | 
  |  Пәні |  Математика | 
  |  Бөлім |  2В. Сандар мен заңдылықтар | 
  |  Күні |  11.12.23 | 
  |  Сыныбы: 1 «Г» |  Қатысқандар саны: |  Қатыспағандар саны: | 
  |  Сабақтың тақырыбы |  Басқатырғыштар мен ребустар / Бау-бақшада не өседі? | 
  |  Оқу мақсаты |  1.4.2.2** бірдей цифрлар мен фигуралардан тұратын басқатырғыштар, есептер, ребустар шешу | 
  |  Сабақтың мақсаты |  Басқатырғыштар мен ребустарды шешуді үйренеді | 
  |  Құндылық |  Құрмет | 
  |  Сабақтың барысы | 
  |  Сабақ кезеңі уақыты |  Педагогтың іс-әрекеті   |  Оқушының іс-әрекеті |  Бағалау   |  Ресурс   | 
  |  Ұйымдастыру ___ мин |  Психологиялық ахуал   «Төрт құбылыс»  тренингі Мақсаты:Есте сақтау қабілетін дамыту, əрбір қатысушының қозғалысқа келіп сергуіне ықпал жасау. Нұсқаулық: Ауа-қолдарын көтереді. Жел –қолдарын шайқайды. От- қолдарын айналдырады. Су-қолдарын сілкиді. |  Нқсқаулыққа сәйкес іс-әрекеттерді жасайды 
 |  Жарайсыңдар! |  слайд  
  
  
  
 | 
  |  ___ мин |  Өзектендіру. Оқулықтағы 1-тапсырманы орындату.   1-есеп: Бақта не өсіріледі? Бақшада ше? Суреттер салынған шаршыларға қара. Не байқадың?  
 Суреттер қалай орналасқан? Бос шаршыға қай көгөністі қою керек?  
 |  Бақта не өсіріледі? Бақшада ше? Суреттер салынған шаршыларға қарай отырып, бос шаршыға тиісті көгөністі анықтайды 
 
 
 
 
 |  Дескриптор: -қосылғыштардың қосындысы түрінде жаза алады -мәндерін қатесіз есептейді. |  Оқу-лық, дәптер | 
  |  ___ мин |  (Т) 2-есеп: Барлық бағыт бойынша сандардың қосындысын тап. Бос орындардағы тиісті сандарды ата.    
 |  Барлық бағыт бойынша сандардың қосындысын табады. Бос орындардағы тиісті сандарды атайды.   |  
 |  Оқу-лық, дәптер. 
 | 
  |  ___ мин   |  3-есеп: Математикалық ребустар. Қандай сандар жасырылғанын тап.  
 |  Тапсырманы өзбетімен орындайды. Ребустағы жасырынған сандарды табады 
 |  -кесте бойынша өрнек құрады -мәндерін анықтайды. «Отшашу» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. |  Оқу-лық, дәптер. 
 | 
  |  ___ мин |  4-есеп:Көгөністерді себеттерге қалай салуға болады?  
 |  Көгөністерді себеттерге салудың бірнеше нұсқасын ұсынады   |  
 |  Оқу-лық, слайд | 
  |  ___ мин |  Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс.  
 Дәптердегі №2 тапсырма өз бетімен орындалады. Тиісті санды тауып, әсиқырлы мысалдарды есепте  
 |  Тапсырманы өз бетімен орындайды. Әр мысалдағы үлкен сан жасырынған затты қоршайды 
 
 
 Тиісті санды тауып, сиқырлы мысалдар-ды есептеп, мәнін табады 
 
 
 |  Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды. |  Баспа негіздегі жұмыс дәптері | 
  |  Сабақтың соңы ____мин |  Сұрақтар тақтасы. Тақырыпқа байланысты туралы қандай сұрақ қояр едің?  
 Бағала. Қай сыныптасыңның сұрағы қызық болды?  
 |  Сабақ барысындағы орындалған тапсырмалардың қиын, қызықты болған тұстарын айтады. Сұрақтар қояды. Сыныптасын бағалайды
 
 |  
 |  «Еркін микрофон» әдісі |