kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру.»

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7.3А Қысқаша көбейту формулалары

Мектеп: №159 «Еңбекші» қазақ орта мектебі

Күні:06.02.2019ж

Мұғалімнің аты-жөні: Егембердиева Гүлнұр

Сынып: 7

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақ тақырыбы:

Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану;


Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Қысқаша көбейту формулаларын еске түсіріп, есептер шығарады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданып, өрнектерді түрлендіреді;

Кейбір оқушылар:

Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді ықшамдауда және көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеуде қолданады;

Бағалау критерийлері

Тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады;

Тілдік мақсаттар

Қысқаша көбейту формулаларын еске түсіріп қолданады ;

Қысқаша көбейту формулалары туралы түсінік қалыптасады.

Пәнге тән лексика мен терминология

Есеп шығару кезіндегі білім дағдыларының қалыптасуына көз жеткізеді

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:


  1. Тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қалай қолдануға болады?

Құндылықтарды дамыту

Оқушылардың бойында ізденушілік қабілетін қалыптастыру, бәсекеге қабілетті ету

Пәнаралық байланыстар

Физика

Бастапқы білім

Алдыңғы тақырыптан біледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы(10 минут)

1.Сыныптағы әрекеттер тәртібі

І.Оқушыларды түгендеу.

Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Сабаққа қатысты құрал-жабдықтарын дайындап, зейіндерін  сабаққа аударады. «Жалғасын тап» әдісі бойынша оқушылар формулалар бойынша 4 топқа бөлу арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын анықтау. Сабақ мақсатымен таныстыру. Тақтада үй жұмысының жауаптары ілінеді.Үй тапсырмасын «Көршіңді тексер»әдісі арқылы тексеріледі.

№35.7

2)


3)

4)


Смайликтер




Сабақтың ортасы (20 мин)




















































Сергіту сәті:

1 мин

Өрнектерді түрлендіру үшін қандай тәсілдерді қолданады екенбіз.

1)      Ортақ көбейткішті жақшаның сыртына шығару;

2)      Көпмүшені топтау тәсілі арқылы көбейткішке жіктеу;

3)      Қысқаша көбейту формулалары

Топтық жұмыс «Галерея» әдісі Балаларға жұмбақтар жасырылып, жауабын қабырғада ілінген суреттерді тауып сол есептерді шығарады.

35.8

№35,8-1)

№35,8-2)

№35,8-3)

№35,8-4)

Бір-бірін тексеріп, смайликтер арқылы бағалайды.

Келесі тапсырма суреттің артындағы сұрақ арқылы ұнататын жемісін таңдап жұптық жұмыс жасайды. Әр жемістің астындағы есептерді шығарады.

1 жұп:

1) Көбейткіштерге жікте:

2) Көбейтінді түрінде жаз: 
2 жұп: 
1)

2) Көбейтінді түрінде жаз: 
3 жұп

1) Көбейткіштерге жікте:

2) Көбейтінді түрінде жаз:

1 жұп:

1) Өрнекті ықшамда: 

2)  
2 жұп: 
1)

2) Өрнекті ықшамда: 
3 жұп

1) Көбейткіштерге жікте:

2) Өрнекті ықшамда:

«Штурман-пилот» әдісін қолданып тақтаға жазады, келесі топтағы ұқсас жұп тексереді.

Іс-қимылды қайталау.

Жеке жұмыс Мини тест

1.Дұрыс емес теңдікті анықтаңдар.

А) (3b-c)(3b+c)=9b2-c2; В) (x+4)(4-x)=16 – x2;

С) 36n2-49=(6n+7)(7-6n); Д) y4-25=(y2-5)(y2+5);

2. Теңдеуді шешіңдер:  х2 – 16 = 0

А) 16;  - 16          В) 0          С) 4;  - 4 Д)16; 4

3.Көбейткіштерге жіктеңдер:  25х2 – у2

А) (5х – у)(5х + у)        В) (5х – у)2            С) (5х + у)2

4.a4b6 – 16c8 өрнегін көбейткіштерге жіктеңдер.

А) (a2b3 – 4c4)2; В) (a2b3+4c4)2;

С) (a2b3-4c4)(a2b3+4c4); Д) (a2b3+4c4)(4c4-a2b3);

5.4x2 – 25=0 теңдеуін шешіңдер.

А) 2,5; В) -2,5; С) -2,5; 2,5; Д) -10; 10;

Дескриптор Білім алушы:

  • Қажет формуланы қолданады;

  • Түрлендіруді орындайды;

  • Теңдеуді шешеді;

  • Өрнектің мәнін табады;

1 – С 3 – А

2 – С 4 – А

5 – С

















Смайликтер




Қосымша

№35.9 есеп


3 мин

Кері байланыс: кубик арқылы



Сабақтың соңы( 2мин)

Үйге тапсырма: №35.10 есеп


Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.


Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау

«Жіктеу» - сыныпты топқа бөлемін.

«Дереккөздері»- оқулықпен жұмыс жүргізіледі;

«Миға шабуыл» - әдісі бойынша өткен сабақтардағы формулаларды анықтамасын жалғастырады.

«Ойлан, бірік, бөліс» тәсілі бойынша әр топқа оқулықтан есептер беріліп, топтық жұмыс орындалады.

«Сәйкесін тап» өрнектердің сәйкесін табады. «Диолог және қолдау көрсету»- оқушыларға тапсырманы орындау барысында көмек көрсетемін

Топтық жұмыста :

«үш шапалақ». Жұптарда дескриптор бойынша, смайлик бағаланады, жеке жұмыста дайын жауабы бойынша, жұлдызша беру арқылы бағалау.



Оқушылар бірін – бірі бағалай отырып неге жеткенін және неге әлі қол жеткізу керектігін бағалап отырады.

Әрбір топты назардан тыс қалдырмай жеке қадір-қасиетін сезіну үшін іс-әрекетіне қарай мадақтау алады

Денсаулық сақтау технологиялары:

Баланың жас ерекшелігін ескеріп үй тапсырмасын өлшемді етіп беремін, сабақта интербелсенді тақтаны ұзақ уақыт пайдаланбаймын.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?




Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?




Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру.

Автор: Егембердиева Гулнур Кубегеновна

Дата: 08.04.2019

Номер свидетельства: 506425
