Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.3В бөлім: Қысқаша көбейту формулалары | Мектеп:ДБА Жамбыл атындағы ОММГИ | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Кудукенова Ж.Қ | |
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру | |
Сабақтың түрі | Практикалық | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; | |
Сабақ мақсаттары | қысқаша көбейту формулаларын қолданып, санды өрнектердің мәндерін табуда тиімді тәсілді қолдана алу | |
Бағалау критерийлері | Оқушылар мақсатқа жетті, егер - қысқаша көбейту формулаларын рационал есептеуде қолдана алады; - алгебралық өрнектерді ықшамдауда қысқаша көбейту формулаларын қолданады; | |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: - қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай біледі; - ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі; Пәнге тән лексика мен терминология: - қысқаша көбейту формулары; - екі өрнектің квадраттарының айырмасы; - екі өрнектің қосындысының квадраты; - екі өрнектің айырмасының квадраты; - екі еселенген көбейтінді; - үш еселенген көбейтінді; - екі өрнектің қосындысының кубы; - екі өрнектің айырмасының кубы; - екі өрнектің кубтарының қосындысы; - екі өрнектің кубтарының айырмасы; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: - екі өрнектің квадраттарының айырмасы. тең; - екі өрнектің қосындысының (айырмасының) квадраты. тең; - екі өрнектің қосындысының (айырмасының) кубы. тең; - екі өрнектің кубтарының қосындысы ( айырмасы). ; - берілген өрнекті. түрінде жазуға болады;
| |
Құндылықтарды дарыту
| Құрмет, ынтымақтастық, оймен ашық бөлісу. Құндылықтарды дарыту жұптық, топтық жұмыс арқылы жүзеге асады | |
Пәнаралық байланыстар | геометрия | |
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақтамен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру | |
Бастапқы білім
| Қысқаша көбейту формулаларын білу және есп шығару барысында қолдану | |
Сабақ барысы
| ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі 5мин | Сабақ басында оқушылар жерде жазылған Қысқаша көбейту форрмулаларды өрнектерді түрлендіруде кеңінен қолдана Білемін, Әлі де білгім келеді, Білмеймін деген жазуларға бөлініп барып тұрады.Сабақ соңында тағы барып тұрады. Өзгеріс барма көремін.Сәлемдесу. Оқушыларға мотивация орнату мақсатында оқушылар топқа бөлінеді. Менің қолымнан барі де келеді, тек қана, алға деген сөздерді таңдап алады.Сол бойынша топқа бөлінеді. 1 топ менің қолымнан бәрі де келеді. 2 топ тек қана.3 топ алға.Топқа бөлінген соң оқушылар хормен ұрандатып айтады. |
Слаид 1 |