Күні:13.05.22 | ||
Мұғалімнің аты-жөні | Б.М Балымбетова | |
Сынып: 2 | Қатысушы саны:1 | Қатыспаған саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Қосудың қасиеттері | ||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Оқушыларға қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін, өрнектердің мәндерін шешу барысында есептеулерде,жазба жұмыстарды орындауда тиімді қолдануға машықтандыру. | ||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Өрнектердің мәндерін шешу барысында қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиетін қолдана біледі; қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерінің тиімділігін түсінеді. | ||||||||||||||||||||
Түйінді идеялар | Оқушылардың қызықты ақпарат арқылы мәліметтердің танысуы, топтық жұмыс жасауы. | ||||||||||||||||||||
Сабақтыңтүрі, әдіс-тәсілдері: | ойын сабақ, «Дұрыс,Бұрыс», ой қозғау, сұрақ – жауап, жеке, жұптық, топтық жұмыстар арқылы оқушылардың ұжымдық ойлау әрекеттерін ұйымдастыру. | ||||||||||||||||||||
Сабақтың көрнекілігі: | Интербелсенді тақта, семантикалық кестелер,үлестірмелі қима қағаздар, слайдтар, бағалау кестесі | ||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы: | |||||||||||||||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||||||||||||||||||
Психологиялық тренинг (1 мин) Біз қандаймыз, қандаймыз, | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Фигураларға байланысты бөлініп, өз орнын табады. 1-топ: үшбұрыш 2- топ: шаршы 3-топ:тік төртбұрыш Топ ережесін еске түсіру. | ||||||||||||||||||||
Жаңа тақырыпқа бағыттау (2мин) Тақырыпты анықтау үшін анаграмманы шешу ҚОДЫҢСУ СҚАИЕТТРІЕ Жауабы: Қосудың қасиеттері Оқушыларға жаңа сабақтың мақсатын айту. Нұсқаулық карточка арқылы тапсырма беріледі. (10 минут) Әр топқа қиынды қағаз, сілтемелер тарату. 1. Әр топқа ойларын айтқызу, дәлелдету; 2. Қорытынды жасата отырып, тақырыптың идеясын ашуға жетелеу. | Нұсқаулық карточка 1-топ: 1.Сурет бойынша теңдіктер құр. 8,7,15,+,-,= Қосу мен азайту өзара қалай байланысқан? 2-топ: 1.а+(b+c)=(a+b)+c 3-топ: 1.Қорытынды жаса: (5+4)-2 (5-2)+4 (4-2)+5 | ||||||||||||||||||||
Қызығушылықты ояту (3мин) Критерий жетістіктерімен таныстыру Тақтаға іліп қою.
| Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып, ерекше ынтамен кіріседі. | ||||||||||||||||||||
Ойын: «Сыңарын тап» 6+(8+2) (4+5)+5 (5+3)+7 «Кім жылдам?» ойыны 1-топ 13-2-3+4-2-5+6-7= 4 2-топ 14-5+3-6+2+7+1-7= 9 3-топ 16-8+1-3+7-5+1-6= 3 | Ережелерді айту. Қосылғыштардың орнын ауыстырғанмен қосындының мәні өзгермейді. Мысалы: 5+3=3+5 Жақшалардың орнын ауыстырғаннан қосынды өзгермейді. Жақшаның ішіндегі амал алдымен орындалады. (5+3)+7 бұл сандық өрнек. | ||||||||||||||||||||
Дәптермен жұмыс Дәптерімізді ашайық, Қолға қалам алайық. Түп-түзу боп отырып, Көркем етіп жазайық. Шығармашылық тапсырма: (2 мин) Математикалық диктант «Дұрыс, бұрыс»
| Оқушылар дәптерге дұрыс болса «+», бұрыс болса «-» таңбасын қояды. Содан кейін мұғалімнің тақтада жазып қойған жауаптарымен салыстырып, қателерін түзеп, өздерін бағалайды. |