Мақсаты: 1) Алған білімдерін жүйелеу,тереңдету,жіктеудің әртүрлі тәсілдерін қолдану арқылы есептер шығару.
2) Білік дағдыларын жетілдіру,өз бетімен ойлау қабілеттерін дамыту.
3) Оқушыларды жүйелі түрде жұмыс істеуге дағдыландыру,шапшаңдыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: пысықтау,бекіту сабағы
Сабақтың әдісі: деңгейлеп – саралап оқыту,сыни тұрғысынан ойлау әдістері.
Көрнекілігі:Тесттер,деңгейлік тапсырмалар,лото ойыны.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.”Еңбегіне қарай өнбегі” (білімдерін тексеру)
а) үй жұмысын тексеру №217
ә) Біз не білеміз? (сұрақ-жауап)
3.”Білгенге маржан” (сәйкестендіру тест жұмысы)
4. “Білім кілті кітапта” (есептер шығару № 218,258,259,260)
5.”Жан қиналмай жұмыс бітпес,талап қылмай мұратқа жетпес” (деңгейлік есептер )
6. “Білім инемен құдық қазғандай” (математикалық лото)
“Өнер ағып тұрған бұлақ,білім жанып тұрған шырақ”
7. “Білім басы – бейнет,соңы зейнет” (қорытынды)
8.”Оқу түбі тоқу” (үйге тапсырма № 258)
2.Үй жұмысын тексеру
ә) Біз не білеміз?
1.Бірмүшелер дегеніміз не?
2.Көпмүше дегеніміз не?
3.Көпмүшені стандарт түрге келтіру.
4.Ұқсас мүшелер
5.Ұқсас мүшелерді біріктіру
6.Көпмүшелерді қосу,азайту ережелері
7.Бірмүшені көпмүшеге көбейту ережесі
8.Көпмүшені көпмүшеге көбейту ережесі
9.Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу дегеніміз не?
10.Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу тәсілдері.
ах+ау+вх+ву
Топтау тәсілі
3.Тест жұмысы:
4.Есептер шығару
5.Деңгейлік есептер:4ху*7, -8х*5х3, а5*а5*а, (2а2в3)2
6.Математикалық лото:
2а2(6а2-4*)=*-8a3, *b-*b2=ab(2-b), *-3y5=y5(x2-3)
9x2+*=3x(x+1) 5b(*-2b4)=15b3-*b5 4*y-x*=xy(4x3-y)
7.Қорытынды
8.Үйге тапсырма:
9.Бағалау.
Просмотр содержимого документа
«Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеу.»
Сабақтың тақырыбы: Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеу.
Мақсаты: 1) Алған білімдерін жүйелеу,тереңдету,жіктеудің әртүрлі тәсілдерін қолдану арқылы есептер шығару.
2) Білік дағдыларын жетілдіру,өз бетімен ойлау қабілеттерін дамыту.
3) Оқушыларды жүйелі түрде жұмыс істеуге дағдыландыру,шапшаңдыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: пысықтау,бекіту сабағы
Сабақтың әдісі: деңгейлеп – саралап оқыту,сыни тұрғысынан ойлау әдістері.
Көрнекілігі:Тесттер,деңгейлік тапсырмалар,лото ойыны.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.”Еңбегіне қарай өнбегі” (білімдерін тексеру)
а) үй жұмысын тексеру №217
ә) Біз не білеміз? (сұрақ-жауап)
3.”Білгенге маржан” (сәйкестендіру тест жұмысы)
4. “Білім кілті кітапта” (есептер шығару № 218 ,258,259,260)
5.”Жан қиналмай жұмыс бітпес,талап қылмай мұратқа жетпес” (деңгейлік есептер )
6. “Білім инемен құдық қазғандай” (математикалық лото)
“Өнер ағып тұрған бұлақ,білім жанып тұрған шырақ”
7. “Білім басы – бейнет,соңы зейнет” (қорытынды)
8.”Оқу түбі тоқу” (үйге тапсырма № 258)
2.Үй жұмысын тексеру
ә) Біз не білеміз?
ү
м
ш
п
е
ө
л
е
Көбейткіштерге жіктеу
р
к
1.Бірмүшелер дегеніміз не?
2.Көпмүше дегеніміз не?
3.Көпмүшені стандарт түрге келтіру.
4.Ұқсас мүшелер
5.Ұқсас мүшелерді біріктіру
6.Көпмүшелерді қосу,азайту ережелері
7.Бірмүшені көпмүшеге көбейту ережесі
8.Көпмүшені көпмүшеге көбейту ережесі
9.Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу дегеніміз не?
10.Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу тәсілдері.
3.Тест жұмысы:
ах+ау+вх+ву
Топтау тәсілі
5а-25а2
Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару
8х+26у2
Жіктелмейді
4.Есептер шығару
5.Деңгейлік есептер:4ху*7, -8х*5х3, а5*а5*а, (2а2в3)2
6.Математикалық лото:
2а2(6а2-4*)=*-8a3, *b-*b2=ab(2-b), *-3y5=y5(x2-3)
9x2+*=3x(x+1) 5b(*-2b4)=15b3-*b5 4*y-x*=xy(4x3-y)
7.Қорытынды
Біз не білдік?
8.Үйге тапсырма:
9.Бағалау.