Тема. Трикутник. Види трикутників. Периметр.
Мета: формування пізнавальної компетентності; формування вміння знаходити периметр трикутника, називати елементи трикутника, види трикутників; розвивати логічне та творче мислення учнів, вміння порівнювати, узагальнювати, систематизувати, робити висновки; розвивати математичну мову; збагачувати словник учнів математичними поняттями; виховувати впевненість в своїх силах, взаємодопомогу та самостійність; прищеплювати інтерес до математики.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання: зошити, тести, картки-завдання, різноманітні трикутники з кольорового картону.
Ключові поняття: трикутник, прямокутний, гострокутний, тупокутний, вершина, сторона, кут, периметр.
Форми роботи: відповідь на питання, усна лічба, самостійна робота, робота у дошки, рішення логічних вправ.
Види роботи: фронтальна робота, індивідуальна робота.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
- Перевірка готовності учнів до уроку.
- Перевірка роботи слухових апаратів.
- Контрольний звук С - Ш.
ІІ. Мовний момент.
- Який зараз урок?
- Котрий зараз урок?
- Яку тему ми вивчаємо?
ІІІ. Повідомлення теми і задач уроку.
Мотиваційно-інструктивний етап.
Сьогодні ми продовжимо вивчати тему « Трикутник». Перевіримо, як ви вмієте знаходити периметр трикутника, усно рахувати, розв’язувати логічні вправи.
1. Актуалізація опорних знань.
1) - Що це за фігура? (демонструємо модель трикутника)
- Назвіть елементи трикутника.
Трикутник має:
кути
ТРИ (скільки?) сторони
вершини
(читаємо всі разом )
2) Які трикутники залежно від виду їх кутів ви знаєте?
(прямокутний, гострокутний, тупокутний)
Завдання № 1.
Додай і назви трикутник.
ГОСТРОКУТНИЙ
ПРЯМОКУТНИЙ
ТУПОКУТНИЙ
РІВНОБЕДРЕНИЙ
РІВНОСТОРОННІЙ
Кожний учень має одну із моделей трикутника (гострокутний,прямокутний, тупокутний). Учні вішають моделі трикутників відповідно виду і дають назву.
3) Давайте згадаємо, що це за формула?
Р = а + b + с
Завдання № 2. Із слів скласти визначення периметра трикутника: це, трикутника, сума, Периметр, його, сторін, всіх.
Ми повторили формулу та згадали визначення периметра трикутника, а зараз перевіримо, як ви вмієте цим користуватися.
Усна лічба. Сторони трикутника 22см, 28см, 16см. Чому дорівнює периметр?
Практикум.
- Тести (самостійна робота по варіантам).
- Визначте вид трикутника (малюнок прямокутного або гострокутного трикутника).
А) гострокутний
Б) прямокутний
В) тупокутний
2. Вкажіть формулу периметра трикутника.
А) Р = 4а
Б) Р = а – b + с
В) Р = а + b + с
( Перевірили і проаналізували відповіді).
2.Логічна вправа.
Скільки трикутників на малюнку? (малюнки трикутників, які поділені лініями на декілька трикутників)
Фізична хвилина.
Завдання № 3.
Р= 20дм, а=5дм, в=8дм, с-?
Р=250см, в=112см, с=58см, а-?
а=16мм, в= 12мм, с=7мм. Р -?
Відповідь на картках, а з іншої сторони написані букви. З них треба скласти ключове слово. Учні повинні уважно вибирати відповідь.Ключове слово: ТРИКУТНИК.
Рефлексія.
- Що це таке? (демонстрація трикутника)
- Які трикутники ви знаєте?
- Як ви гадаєте, що це за два слова?(на дошці на початку уроку слова: рівнобедрений, рівносторонній)
Це теж види трикутників. На наступному уроці ми будемо з ними знайомитись.
Домашнє завдання коментується вчителем.
ІV. Підсумок уроку.