| Сабақтың тақырыбы: Көбейту | Мұғалімнің аты-жөні: Султанбекова Т.М. Күні: 22.01.20ж |
| СЫНЫП: 2 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
| Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 2.1.2.2 - көбейту бірдей қосылғыштардың қосындысы ретінде табу,бөлуді нысандарды мазмұнына қарай және тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну. |
| Сабақ мақсаты: | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: көбейту амалымен танысады, бірдей қосылғыштарды көбейту амалымен алмастыру қалыптасады. |
| Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында белсенді іс-әрекетте болады. |
| Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған суреттер, топтық тапсырмалар, үлестірмелі карточкалар, стикер. |
| Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
| Пәнаралық байланыс | Музыка, дүниетану. |
| Сабақтың жоспары |
| Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : | Бағалау түрлері |
| Басталуы 7 минут | Раппорт орнату І. Топтарға бөлу. Карточкаларды алу. ІІ. 1. «Жеміс», «Көкөніс», «Сүт өнімдері» - адам ағзасына тигізетін пайдасын ажырату; ІІІ. 1. Алдымыздағы карточкадағы суреттерді қосамыз. Шешу жолын түсіндір. | 2+2+2+2= | 2 алмадан 4 рет | 2∙4=8 | | 3+3+3+3+3= | 3 сүттен 5 рет | 3∙5=15 | | 4+4+4+4= | 4 қызанақтан 4 рет | 4∙4=16 | ІҮ. Жаңа тақырыптың атауымен, мақсатымен таныстыру. 1. Көбейту амалына мысал келтіріп компоненттерімен таныстыру. | 1-топ:екі алмадан 2-топ: үш сүттен 3-топ: төрт қызанақтан |
| Ортасы 20 минут | Білу және түсіну Жеке жұмыс: (топта карточкалар таратылады, орындарында орындайды деңгейлік даярлау) Дәптерде орындату. (5 минут) Тапсырмалар орындау соңында кері байланыс орнату. Оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне сай бағалап отыру. (смайлик) | Оқулық, мәтіндер. |
| Қолдану Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Дәптермен жұмыс. №2 қосудың көмегімен үлгі бойынша есепте. 40*2=40+40 | Оқулық |
| Сергіту сәті 2 минут | Сергіту сәті | видеожазба |
| Аяқталуы Сабақты бекіту 6 минут | № 4 тапсырма ауызша (ауызша орындау топта) | |
| Соңы 5 минут | Рефлексия (аттары жазылған стикерлерді жапсыру) | Бағалау парақшасы |
| Үйге тапсырма: оқулықта 21 бет №3 (а) түсіндіріп кету. |
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
| Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайыма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағыахуал қандайболды? Мен жоспарлаған саралаушаралары тиімдіболдыма? Мен берілген уақытішінде үлгердімбе? Мен өзжоспарыма қандай түзетулер енгіздімжəне неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес Келетінсұрақтарғажауап беріңіз. |
| Қорытынды бағамдау Қандайекінəрсетабыстыболды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандайекінəрсесабақтыжақсартаалды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақбарысында мен сыныпнемесежекелегеноқушылартуралыменіңкелесісабағымды жетілдіругекөмектесетін не білдім? |