kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қосу және азайту даярлық топ

Нажмите, чтобы узнать подробности

                                     Ақмырза орта мектебі

                            Ашық сабақ

                      Қосу және азайту

                              1сынып

                                       Өткізген :Бастауыш сынып мұғалімі

                                               Атыгаева Самал Амирхановна

       Мақсаты: 

  1. Оқушылардың  есептер шығару, теңдіктер құрастыру, өрнектерді салыстыру

      сандар  құрамын анықтай білу дағдыларын  бекіту;

  1.  Логикалық ой – өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын  арттыру;
  2. Оқушыларды ұйымшылдыққа,, шапшаңдыққа, белсенділікке  тәрбиелеу.

       Сабақтың әдіс-тәсілдері:   сұрақ-жауап,  жинақтау, ойын.

       Сабақтың көрнекілігі: суреттер,карточкалар, фигуралар,интерактивті тақта.

       Сабақтың типі:  пысықтау

       Сабақтың барысы:

      І. Ұйымдастыру  кезеңі

Психолгиялық дайындық

Қайырлы таң  достым

Қайырлы күн  болсын.

Аптаның  әр  күні

Сәттілікке  толсын!

ІІ. Қызығушылықты  ояту

      «Өз орныңды тап» ойыны.

-Бұл сандар  қалай аталады?  (натурал  сандар)

-Тақ сандар, жұп сандар  қатарын  көрсету.

       Жаңа сабақ

-Балалар  тақтада  қандай  геометриялық пішіндерді көріп  тұрсыңдар?

-Ұшбұрыш, төртбұрыш, дөңгелек, шеңбер, шаршы.

Сол пішіндерде  жазылған өрнектердің мәнін  ауызша  табайық.

    (слайд)

– Ал балалар, мына  суретте қай жыл мезгілі   бейнеленген? – Қыс  мезгілі.

Дұрыс. Суретте нелерді көріп  тұрсыңдар? – Күн, бұлт,аққала, шырша, қоян,құстар, үй.

Осы суреттердің  әрқайсысының  артында  сендерге  арналған  тапсырмалар  бар.

Тапсырмаларды орындауға  дайынсыңдарма?

Күннің тапсырмасы:  (слайд) 

Математикалық  диктант 

  1. Азайғыш 5 азайтқыш 3 айырманың мәні нешеге тең?
  2. Қосылғыш 2, қосылғыш 4 қосындының  мәні нешеге  тең?
  3. Ең үлкен  бір  таңбалы  сан.
  4. Айдоста 7 шар,  Шыңғыста  одан 2 шар кем.  Шыңғыста неше  шар  бар?

5.7санынан  кейін  тұратын  сан.

        Бұлттың  тапсырмасы:

Бұлттарда  жазылған  сандар:

2, 6, 1, 9, 4, 7, 0           9, 4, 2, 10, 5, 3, 1

1-қатардағы сандарды өсу ретімен, ал 2-қатардағы сандарды  кему ретімен жазады.

     Сергіту  сәті (слайд)

     Шыршаның  тапсырмасы: (слайд)

 Сандар  құрамын  анықтау.

  • қатар – 8 саны
  • қатар – 9 саны
  • қатар  10 саны

     Қоян тапсырмасы:   (слайд)                                                                                        

      Сәбіздерді  « жинауға  көмектесейік» ойыны

10 – 0               7 – 2

8 + 2               6 + 1

3 – 1               8 – 3

      Аққаланың тапсырмасы:

сурет  бойынша  ауызша  есеп  құрастыру.

Оқулықта берілген  суреттер бойынша  есептер құрастыру

     Теңдіктер, теңсіздіктер    құрастыру

4 + 2 = 6         6 – 2 = 4

2 + 4 = 6         6 – 4 = 2

    Құстардың тапсырмасы:    кестені  толтыру

Қосу мен азайтуға берілген  кестені әр оқушы жеке орындайды.

    (слайд)

    ІІІ. Қорытынды

– Балалар  біз есептер шығарып отырып, қай жыл мезгілі туралы айттық?

– Қыс.

– Қыс мезгілі сендерге ұнай ма?

– Қыс туралы қандай өлеңдер білесіңдер?    Қатысқан  балаларды  мадақтау

                                     Ақмырза орта мектебі

                            Ашық сабақ

                      Қосу және азайту

                              1сынып

                                       Өткізген :Бастауыш сынып мұғалімі

                                               Атыгаева Самал Амирхановна

       Мақсаты: 

  1. Оқушылардың  есептер шығару, теңдіктер құрастыру, өрнектерді салыстыру

      сандар  құрамын анықтай білу дағдыларын  бекіту;

  1.  Логикалық ой – өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын  арттыру;
  2. Оқушыларды ұйымшылдыққа,, шапшаңдыққа, белсенділікке  тәрбиелеу.

       Сабақтың әдіс-тәсілдері:   сұрақ-жауап,  жинақтау, ойын.

       Сабақтың көрнекілігі: суреттер,карточкалар, фигуралар,интерактивті тақта.

       Сабақтың типі:  пысықтау

       Сабақтың барысы:

      І. Ұйымдастыру  кезеңі

Психолгиялық дайындық

Қайырлы таң  достым

Қайырлы күн  болсын.

Аптаның  әр  күні

Сәттілікке  толсын!

ІІ. Қызығушылықты  ояту

      «Өз орныңды тап» ойыны.

-Бұл сандар  қалай аталады?  (натурал  сандар)

-Тақ сандар, жұп сандар  қатарын  көрсету.

       Жаңа сабақ

-Балалар  тақтада  қандай  геометриялық пішіндерді көріп  тұрсыңдар?

-Ұшбұрыш, төртбұрыш, дөңгелек, шеңбер, шаршы.

Сол пішіндерде  жазылған өрнектердің мәнін  ауызша  табайық.

    (слайд)

– Ал балалар, мына  суретте қай жыл мезгілі   бейнеленген? – Қыс  мезгілі.

Дұрыс. Суретте нелерді көріп  тұрсыңдар? – Күн, бұлт,аққала, шырша, қоян,құстар, үй.

Осы суреттердің  әрқайсысының  артында  сендерге  арналған  тапсырмалар  бар.

Тапсырмаларды орындауға  дайынсыңдарма?

Күннің тапсырмасы:  (слайд) 

Математикалық  диктант 

  1. Азайғыш 5 азайтқыш 3 айырманың мәні нешеге тең?
  2. Қосылғыш 2, қосылғыш 4 қосындының  мәні нешеге  тең?
  3. Ең үлкен  бір  таңбалы  сан.
  4. Айдоста 7 шар,  Шыңғыста  одан 2 шар кем.  Шыңғыста неше  шар  бар?

5.7санынан  кейін  тұратын  сан.

        Бұлттың  тапсырмасы:

Бұлттарда  жазылған  сандар:

2, 6, 1, 9, 4, 7, 0           9, 4, 2, 10, 5, 3, 1

1-қатардағы сандарды өсу ретімен, ал 2-қатардағы сандарды  кему ретімен жазады.

     Сергіту  сәті (слайд)

     Шыршаның  тапсырмасы: (слайд)

 Сандар  құрамын  анықтау.

  • қатар – 8 саны
  • қатар – 9 саны
  • қатар  10 саны

     Қоян тапсырмасы:   (слайд)                                                                                        

      Сәбіздерді  « жинауға  көмектесейік» ойыны

10 – 0               7 – 2

8 + 2               6 + 1

3 – 1               8 – 3

      Аққаланың тапсырмасы:

сурет  бойынша  ауызша  есеп  құрастыру.

Оқулықта берілген  суреттер бойынша  есептер құрастыру

     Теңдіктер, теңсіздіктер    құрастыру

4 + 2 = 6         6 – 2 = 4

2 + 4 = 6         6 – 4 = 2

    Құстардың тапсырмасы:    кестені  толтыру

Қосу мен азайтуға берілген  кестені әр оқушы жеке орындайды.

    (слайд)

    ІІІ. Қорытынды

– Балалар  біз есептер шығарып отырып, қай жыл мезгілі туралы айттық?

– Қыс.

– Қыс мезгілі сендерге ұнай ма?

– Қыс туралы қандай өлеңдер білесіңдер?    Қатысқан  балаларды  мадақтау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қосу және азайту даярлық топ»

Ақмырза орта мектебі















Ашық сабақ

Қосу және азайту

1сынып























Өткізген :Бастауыш сынып мұғалімі

Атыгаева Самал Амирхановна









       Мақсаты: 

  1. Оқушылардың  есептер шығару, теңдіктер құрастыру, өрнектерді салыстыру

сандар  құрамын анықтай білу дағдыларын  бекіту;

  1.  Логикалық ой – өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын  арттыру;

  2. Оқушыларды ұйымшылдыққа,, шапшаңдыққа, белсенділікке  тәрбиелеу.

      

       Сабақтың әдіс-тәсілдері:   сұрақ-жауап,  жинақтау, ойын.

       Сабақтың көрнекілігі: суреттер,карточкалар, фигуралар,интерактивті тақта.

       Сабақтың типі:  пысықтау

       Сабақтың барысы:

      І. Ұйымдастыру  кезеңі

Психолгиялық дайындық

Қайырлы таң  достым

Қайырлы күн  болсын.

Аптаның  әр  күні

Сәттілікке  толсын!

ІІ. Қызығушылықты  ояту

      «Өз орныңды тап» ойыны.

-Бұл сандар  қалай аталады?  (натурал  сандар)

-Тақ сандар, жұп сандар  қатарын  көрсету.

       Жаңа сабақ

-Балалар  тақтада  қандай  геометриялық пішіндерді көріп  тұрсыңдар?

-Ұшбұрыш, төртбұрыш, дөңгелек, шеңбер, шаршы.

Сол пішіндерде  жазылған өрнектердің мәнін  ауызша  табайық.

    (слайд)

– Ал балалар, мына  суретте қай жыл мезгілі   бейнеленген? – Қыс  мезгілі.

Дұрыс. Суретте нелерді көріп  тұрсыңдар? – Күн, бұлт,аққала, шырша, қоян,құстар, үй.

Осы суреттердің  әрқайсысының  артында  сендерге  арналған  тапсырмалар  бар.

Тапсырмаларды орындауға  дайынсыңдарма?

Күннің тапсырмасы:  (слайд) 

Математикалық  диктант 

  1. Азайғыш 5 азайтқыш 3 айырманың мәні нешеге тең?

  2. Қосылғыш 2, қосылғыш 4 қосындының  мәні нешеге  тең?

  3. Ең үлкен  бір  таңбалы  сан.

  4. Айдоста 7 шар,  Шыңғыста  одан 2 шар кем.  Шыңғыста неше  шар  бар?

5.7санынан  кейін  тұратын  сан.

        Бұлттың  тапсырмасы:

Бұлттарда  жазылған  сандар:

2, 6, 1, 9, 4, 7, 0           9, 4, 2, 10, 5, 3, 1

1-қатардағы сандарды өсу ретімен, ал 2-қатардағы сандарды  кему ретімен жазады.

     Сергіту  сәті (слайд)

     Шыршаның  тапсырмасы: (слайд)

 Сандар  құрамын  анықтау.

  • қатар – 8 саны

  • қатар – 9 саны

  • қатар  10 саны

     Қоян тапсырмасы:   (слайд)                                                                                        

      Сәбіздерді  « жинауға  көмектесейік» ойыны

10 – 0               7 – 2

8 + 2               6 + 1

3 – 1               8 – 3

      Аққаланың тапсырмасы:

сурет  бойынша  ауызша  есеп  құрастыру.

Оқулықта берілген  суреттер бойынша  есептер құрастыру

     Теңдіктер, теңсіздіктер    құрастыру

4 + 2 = 6         6 – 2 = 4

2 + 4 = 6         6 – 4 = 2

    Құстардың тапсырмасы:    кестені  толтыру

Қосу мен азайтуға берілген  кестені әр оқушы жеке орындайды.

    (слайд)

    ІІІ. Қорытынды

– Балалар  біз есептер шығарып отырып, қай жыл мезгілі туралы айттық?

– Қыс.

– Қыс мезгілі сендерге ұнай ма?

– Қыс туралы қандай өлеңдер білесіңдер? Қатысқан  балаларды  мадақтау




































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
Қосу және азайту даярлық топ

Автор: Атыгаева Самал Амирхановна

Дата: 27.11.2016

Номер свидетельства: 363112
