kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бөлшекті натурал санға көбейту

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ жоспары

Мектебі: № 36 қазақ орта мектебі

Пәні: Математика

Класы: 5 «А» 5 «Ә»  5 «В»

Күні: 21.01.16 ж

Сабақтың тақырыбы: Бөлшекті натурал санға көбейту.

Сабақтың мақсаты: Жай бөлшектерді көбейту амалын орындауды, аралас санды, натурал санды көбейтуді үйрену, есеп шығаруда қолдана білу;

Сабақтың міндеті:

а) Білімділік: Жай бөлшекті жай бөлшекке көбейту және жай бөлшекті натурал санға көбейтуді қайталатып, есеп шығара білу дағдыларын қалыптастыру.

ә)Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, топта жұмыс жасай білу белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

 б) Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, өзін өзі бағалай білуге  тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: дәстүрлі емес

Сабақтың әдіс-тәсілі: Сыни-ойлау тұрғысы стратегиялары; ақпаратты коммуникативті технологиялар, сұрақ – жауап, оқулықпен жұмыс, жеке оқушымен жұмыс, топтық жұмыс, оқушы-мұғалім, оқушы-оқушы байланысы

Сабақтың көрнекілігі: Деңгейлік тапсырма, слайд, сергіту сәті, бағалау парақтары, математикалық чайнворд, электронды оқулық, рефлексия

Пәнаралық байланыс: география, әдебиет

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру бөлімі
  2. Үй тапсырмасын тексеру.
  3. Электронды оқулық.
  4. «Ғажайып төрттік». Қайталау сұрақтары
  5. Оқулықпен жұмыс
  6. Логикалық тапсырмалар
  7. «Білгенге маржан». Деңгейлік тапсырмалар. Семантикалық карта
  8. Сабақты бекіту. Математикалық чайнворд.
  9. Үйге тапсырма беру
  10. Рефлексия. Бағалау.
  1. Ұйымдастыру бөлімі

 

Оқушылармен амандасу, сыныпты түгелдеу, сабаққа деген зейіндерін аударту

  1. Үй тапсырмасын тексеру
    1. №1080 есеп ауызша. 1.  2. 2; 3. 3; 4. ; 5. ; 6. ; 7. 6; 8.

 

  1. Электронды оқулық
  2. «Ғажайып төрттік». Қайталау сұрақтары

 

       

  1. Әр топқа арналған «Ғажайып төрттік»-тің сұрақтары.

1-топ: Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін не істейміз? Дұрыс жауабы: олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.

2-топ: Бөлшекті бөлшекке көбейту ережесін әріптермен қалай жазамыз? Дұрыс жауабы:

3-топ. Бөлшекті натурал санға көбейту үшін не істейміз? Дұрыс жауабы: бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп, нәтижесін алым етіп, бөлімінің өзін қалдыру керек.

4-топ. Аралас сандарды көбейту үшін не істейміз? Дұрыс жауабы:

                     1. Оларды бұрыс бөлшек түрінде жазу керек;

                    2. Бөлшектерді көбейту ережесін қолдану керек;

  1. Оқулықпен жұмыс

 

№1090.

  1.            2.                   
  1.  

№1091.        2. =

3.       4.

№1099.            2.

             3.              4.

  1. Логикалық тапсырмалар.

І топ тапсырмасы:

Портфелімде әуелі

Он үш жаңғақ бар еді

Науат пенен Сағатқа

Самат пенен Маратқа

Апасына Қанаттың

Екі-екіден тараттым.

Қанша жаңғақ қалғанын

Айта қойшы, ал жаны? (3)

ІІ топ тапсырмасы:

11 түйе 5 жылқы

2 сиыр 5 ешкі

2 қоян 3 түлкі

Таба алмасаң бос күлкі.(28)

ІІІ топ тапсырмасы:

Нәрселерді санағанда

Керек ол бізге ауадай

Айтыңдаршы бұл қандай сан

Жан жағыңа қарамай. (натурал сан)

IV топ тапсырмасы:

Шар емес, дөңгелек емес

Бірақ осылардың бөлігі

Радиус, диаметрін іздегенде

Онсыз болмайды келісі.(шеңбер)

  1. «Білгенге маржан». Деңгейлік тапсырмалар. Семантикалық карта

І топ                                       ІІ топ

          

ІІІ топ                                                               ІV топ

   

  1. Сабақты бекіту. Математикалық чайнворд.
  1. Егер көбейткіштің бірі нөлге тең болса, көбейтінді неге тең болады? (нөл)
  2. көбейту амалының қандай қасиеті?(ауыстырымдылық)
  3. мұндағы  дегеніміз?(коэффициент)
  4. көбейту амалының қандай қасиеті?(терімділік)
  5.  қандай бөлшек?(бұрыс)
  6. (сегіз)
  7. ;(үлестірімділік)
  8. қандай бөлшек?(дұрыс)
  1. Үйге тапсырма беру.

№1106, №1092.

  1. Рефлексия.

Сабақ өте жақсы ұнады және өз мүмкіндігімді

 пайдалана алдым;

Сабақ ұнады және өз мүмкіндігімше

қатыстым

 

Тақырып бойынша әлі жұмыс

жасауым керек;

 

 

Бағалау.

 

Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар!

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бөлшекті натурал санға көбейту»

Сабақ жоспары

Мектебі: № 36 қазақ орта мектебі

Пәні: Математика

Класы: 5 «А» 5 «Ә» 5 «В»

Күні: 21.01.16 ж

Сабақтың тақырыбы: Бөлшекті натурал санға көбейту.

Сабақтың мақсаты: Жай бөлшектерді көбейту амалын орындауды, аралас санды, натурал санды көбейтуді үйрену, есеп шығаруда қолдана білу;

Сабақтың міндеті:

а) Білімділік: Жай бөлшекті жай бөлшекке көбейту және жай бөлшекті натурал санға көбейтуді қайталатып, есеп шығара білу дағдыларын қалыптастыру.

ә)Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, топта жұмыс жасай білу белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

б) Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, өзін өзі бағалай білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: дәстүрлі емес

Сабақтың әдіс-тәсілі: Сыни-ойлау тұрғысы стратегиялары; ақпаратты коммуникативті технологиялар, сұрақ – жауап, оқулықпен жұмыс, жеке оқушымен жұмыс, топтық жұмыс, оқушы-мұғалім, оқушы-оқушы байланысы

Сабақтың көрнекілігі: Деңгейлік тапсырма, слайд, сергіту сәті, бағалау парақтары, математикалық чайнворд, электронды оқулық, рефлексия

Пәнаралық байланыс: география, әдебиет

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру бөлімі

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  3. Электронды оқулық.

  4. «Ғажайып төрттік». Қайталау сұрақтары

  5. Оқулықпен жұмыс

  6. Логикалық тапсырмалар

  7. «Білгенге маржан». Деңгейлік тапсырмалар. Семантикалық карта

  8. Сабақты бекіту. Математикалық чайнворд.

  9. Үйге тапсырма беру

  10. Рефлексия. Бағалау.


  1. Ұйымдастыру бөлімі


Оқушылармен амандасу, сыныпты түгелдеу, сабаққа деген зейіндерін аударту


  1. Үй тапсырмасын тексеру

        1. №1080 есеп ауызша. 1. 2. 2; 3. 3; 4. ; 5. ; 6. ; 7. 6; 8.



  1. Электронды оқулық

  2. «Ғажайып төрттік». Қайталау сұрақтары


        1. Әр топқа арналған «Ғажайып төрттік»-тің сұрақтары.

1-топ: Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін не істейміз? Дұрыс жауабы: олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.

2-топ: Бөлшекті бөлшекке көбейту ережесін әріптермен қалай жазамыз? Дұрыс жауабы:

3-топ. Бөлшекті натурал санға көбейту үшін не істейміз? Дұрыс жауабы: бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп, нәтижесін алым етіп, бөлімінің өзін қалдыру керек.

4-топ. Аралас сандарды көбейту үшін не істейміз? Дұрыс жауабы:

1. Оларды бұрыс бөлшек түрінде жазу керек;

2. Бөлшектерді көбейту ережесін қолдану керек;

  1. Оқулықпен жұмыс


1090.

        1. 2.

1091. 2. =

3. 4.

1099. 2.

3. 4.

  1. Логикалық тапсырмалар.

І топ тапсырмасы:

Портфелімде әуелі

Он үш жаңғақ бар еді

Науат пенен Сағатқа

Самат пенен Маратқа

Апасына Қанаттың

Екі-екіден тараттым.

Қанша жаңғақ қалғанын

Айта қойшы, ал жаны? (3)


ІІ топ тапсырмасы:

11 түйе 5 жылқы

2 сиыр 5 ешкі

2 қоян 3 түлкі

Таба алмасаң бос күлкі.(28)


ІІІ топ тапсырмасы:

Нәрселерді санағанда

Керек ол бізге ауадай

Айтыңдаршы бұл қандай сан

Жан жағыңа қарамай. (натурал сан)


IV топ тапсырмасы:

Шар емес, дөңгелек емес

Бірақ осылардың бөлігі

Радиус, диаметрін іздегенде

Онсыз болмайды келісі.(шеңбер)








  1. «Білгенге маржан». Деңгейлік тапсырмалар. Семантикалық карта

І топ ІІ топ

ІІІ топ ІV топ

  1. Сабақты бекіту. Математикалық чайнворд.

        1. Егер көбейткіштің бірі нөлге тең болса, көбейтінді неге тең болады? (нөл)

        2. көбейту амалының қандай қасиеті?(ауыстырымдылық)

        3. мұндағы дегеніміз?(коэффициент)

        4. көбейту амалының қандай қасиеті?(терімділік)

        5. қандай бөлшек?(бұрыс)

        6. (сегіз)

        7. ;(үлестірімділік)

        8. қандай бөлшек?(дұрыс)

  1. Үйге тапсырма беру.

№1106, №1092.

  1. Рефлексия.

Сабақ өте жақсы ұнады және өз мүмкіндігімді

пайдалана алдым;



Сабақ ұнады және өз мүмкіндігімше

қатыстым




Тақырып бойынша әлі жұмыс

жасауым керек;





Бағалау.



Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Бөлшекті натурал санға көбейту

Автор: Закирова Сымбат Еркиновна

Дата: 01.11.2016

Номер свидетельства: 354208
