Тақырыбы : Білімді тиянақтау.
Мақсаты: 1.Ондықтан аттамай ауызша қосу және азайту
тақырыбында қарастырылған мәселелерді
тиянақтай түсу .
2.Білімін, ой-өрісін дамыту.
3.Ұқыптылыққа, уақытты үнемдей білуге
тәрбиелеу.
Сабақ типі: қайталау.
Әдісі: сұрақ-жауап, іздену.
Көрнекілігі: суреттер салынған плакат,үлестірмелер,кестелер.
Барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сабаққа дайындық..
2.Оқушыларды түгендеу.
IV.Мақсатын қою кезеңі:
Ондықтан аттамай ауызша қосу және азайту тарауы бойынша
білімді тиянақтау.
II.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
№5 38-бет.Минутпен өрнектеп жазу.
1сағ 20мин-80мин.
1сағ30мин-90мин.
1сағ40мин-100мин.
1сағ 10мин-70мин.
III.Білімді тексеру кезеңі:
1.Сұрақ-жауап.
-Кім маған толық ондықтарды өсу ретімен санап береді?
-Кему ретімен кім санап береді?
-Көпбұрыш деп қандай геометриялық фигураны айтамыз?
-Бұрыштар нешеге бөлінеді?
-1сағатта неше минут бар?
-1аптада неше күн бар?
-1жылда неше ай бар?
-1тәулікте неше сағат бар?
-1ғасырда неше жыл бар?
2.Ауызша есептеулер.
1.Күн ретін жазу.
2.Көркем жазу:37 37
3.Мәнін тап. «Үндемес»ойыны.
60+4 30+6 20-1 50+9 40+7 90+9 63-3 80+8 78-8 20+5
Дәптерге оқушылар тек мәнін ғана жазады. Соңынан тексеремін.
VII.Бекіту кезеңі:
1.Кіріспе әңгіме:
-Балалар, қазір қай мезгіл?
-Күз мезгілінде қандай өзгерістер болады?
-Жылы жаққа ұшатын құстарды біз қалай атаймыз?
-Құстардың қандай пайдасы бар?
-Жыл құстарын атайықшы?
-Ендеше, бүгінгі «Білімді тиянақтау» сабағын біз «Жыл құстарына»
арнаймыз.Әр құсымыздың жекелеген тапсырмасын орындай отырып,ол құсты ренжітпей шығарып салуымыз керек.
2.Плакатпен жұмыс істей отырып,тапсырмаларды орындау.
1.Қараторғай тапсырмасы:
№1. Есепті шығар. Осыған кері екі есеп құрастырып шығар.
1.Ж.ж-10мин
Д.о-35мин ?артық
35-10=25
Жауабы:25 минут артық доп ойнады.
2.Ж.ж-?25мин кем
Д.о-35мин
35-25=10
Жауабы:10минут жаттығу жасады.
3.Ж..ж-10мин
Д.о-?25мин артық.
10+25=35
Жауабы:35 минут доп ойнады.
Жақсы балалар, сендер қараторғай тапсырмасын дұрыс орындадыңдар.Енді қараторғай риза болды да жылы жаққа ұшып кетті.
Сергіту сәті.
Бір уыс дәнді шашып қап,
Қарадым шолып, қашықтап.
Ұшып кеп бірден, әрқайдан,
Мәз болды қараторғайлар.
Қарасып жатыр айнала,
Қуантқан бізді қай бала?
2.Тырнаның тапсырмасы:№2.Математикалық диктант.
Қосындысын жазып, мәнін табу.
50+5=56 8+70=78 90+4=94 3+20=23
Мәнін ғана тексеру.
Тырнаны ұшыру.
3.Қарлығаш тапсырмасы:
№3.Айырмасын жаз және мәнін тап.
Өзіндік жұмыс ретінде орындау.
56-6=50 56-50=6 78-8=70 78-70=8
Мәндерін ғана тексеру.
Қарлығашты шығарып салу.
4.Жабайы үйрек тапсырмасы:
№4 Ауызша талдау.
Екі таңбалы сандарды жіктеу.
32=30+2 32см=3дм+2см
26=20+6 26см=2дм+6см
Үйректі шығарып саламыз.
5.Жабайы қаз тапсырмасы:
№5.Салыстыру. Тақтада орындату.
32-30 *20+8 40+30*79-9
63-60*30+2 90-1*80+9
Қазды шығарып салу.
6.Көкек тапсырмасы:№6.
25,52. 25
Көкекті шығарып салу.
7.Шымшық тапсырмасы:
Шығармашылық тапсырманы орындау.
Ойлан тап.
1+2
Шымшықты шығарып салу.
8.Қорытындылау.
Бүгін балалар, сендер барлық тапсырманы дұрыс орындап,
«Жыл құстарын» ренжітпей шығарып салдыңдар.Ендеше біз үнемі құстарға қамқорлық жасай білуіміз керек екен.
38-бап: Қазақстан Республикасының азаматтары табиғатты сақтауға және табиғат байлықтарына ұқыпты қарауға міндетті делінген екен.
VIII.Үйге тапсырма беру кезеңі
1.№1. /2 / 39- бет. 2.Бағалау.