kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ "Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері және белгілері"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Математика пәнінен сабақ беретін мұғалімдерге арналған.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері және белгілері"»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.2.В.Үшбұрыштар

Мектеп:

Сабақтың тақырыбы: Тең бүйірлі үшбұрыш, оның қасиеттері және белгілері

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Битанова Айна Женисовна

Сынып: 7

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары


7.1.1.23.Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілерін және қасиеттерін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін ажыратып, есеп шығаруда қолданады.

Кейбір оқушылар: Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілеріне берілген есептерді талдайды.

Бағалау критерийлері:

1.Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттерін және белгілерін біледі.

2.Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері және белгілерін есептер шығаруда қолданады.

Тілдік мақсаттар

Оқытудың тілдік мақсаты: -тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеті мен белгілерін тұжырымдайды, есептер шығару жолын түсіндіре алады;

лексика мен сөз тіркесі:

-пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

-тең қабырғалы, теңбүйірлі, қабырғалары әртүрлі;

-медианасы, табаны, бүйір қабырғасы, биіктігі, биссектрисасы;

Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын сөз тіркестері:

АВС үшбұрышының табанындағы бұрыштары тең болса..............

АВС үшбұрышы тең бүйірлі болса ...

Құндылықтарға баулу:

Достық, адамгершілік өзгелердің көзқарасына құрметпен қарау қасиеттері артады, келісім, шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілеттері дамиды.

Пәнаралық байланыс:

Технология

АКТ-ны қолдану дағдылары

Ақпаратты табу, қосымшаларды пайдалану арқылы интербелсенді тақта қолданылады

Алдыңғы білім


Үшбұрыштың медианасы, биссектрисасы және биіктіктігінің анықтамасы және оларды кескіндеу;

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин.



















4 мин















3 мин

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «Астау жасаймыз»

  1. Мақсат – суды төгіп алмай өткізу. Оқушылар пән атаулары жазылған қағаздардан астау жасайды. Мұғалім білім деп жазылған ыдыстан оқушылар жасаған астаудың басынан су құяды, нәтижесінде астау арқылы сауатты тұлға деген ыдысқа су құйылады. Жұмыс сәтті аяқталса, қол соғу арқылы мадақталады. Осы жерде сыни тұрғыдан ойлау жүзеге асады.

  2. Мұғалім сұрақтар қояды.

-Орындалған мақсатымыз туралы сіз қалай ойлайсыз?

-Неліктен сәттілікпен суды құя алдық деп ойлайсыз?

-Білім алу не үшін қажет деп ойлайсыз?

/Құндылықтарға баулу/


1. Оқушыларды тақтада ілініп тұрған бағалау кестесімен таныстырып өту / тапсырмаларды орындап, сұрақтарға жауап беріп отырған оқушыларды мұғалім смайликпен бағалап отырады/

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

2.Оқушылар дәптерлерін ауыстырып «Мен-саған, сен-маған» стратегиясы бойынша тексеру.

Оқушылардың өз қателерін анықтап, түзетуіне ықпал жасау. № 178


3.Топқа бөлу. / Үшбұрыш түрлеріне байланысты: теңбүйірлі, теңқабырғалы, әртүрлі қабырғалы деген атаулары бойынша топтастыру.

-Оқушылардан қандай тұжырым бойынша топтастырғанымызды сұрау.

-Оқушылармен бірге сабақ тақырыбын, оқу мақсаттарын анықтау.


Пән атаулары жазылған қағаздар,

білім, сауатты тұлға деп жазылған 2 ыдыс













Слайд №1









Түрлі-түсті қағаздан қиылған үшбұрыштар

Сабақтың ортасы



5 мин







8 мин

































9 мин

1.«Бірге ойлаймыз» стратегиясы. Зерттеу тапсырмасы ретінде әрбір топ қолдарындағы үшбұрыштың анықтамасын, қасиеттерін, белгілерін айтады. Дәптерлеріне сызып, үшбұрыштың биссектрисасы, медианасы және биіктігін табады. Топтардың пікірлері тыңдалады.

Бағалау :

«Бағдаршам, бармақ, смайлик» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды.

  1. «Ой қозғау»

Әрбір топқа теңбүйірлі үшбұрыштардың суреттері таратылады.

Тапсырма:

1-топ. Үшбұрыштың бүйір қабырғаларын анықтап, бұрыштарын өлшеп, жұппен талқылайды, тұжырымдайды, қорытынды жасайды.

2-топ. Үшбұрыштың табанын анықтап, табанындағы бұрыштарын өлшеп, жұппен талқылайды, тұжырымдайды.

3-топ. Үшбұрыштың табанына қарама-қарсы төбесі арқылы биіктігін, медианасын, биссектрисасын берілген түрлі-түсті маркерлер арқылы кескіндейді, талқылайды, қорытынды жасайды.

Мынадай сұрақ беріледі:

-Сіз қандай тұжырымға келдіңіз?

- Түсіндіріп бере аласыз ба?

Бағалау : «От шашу» әдісі


3.Оқулықпен жұмыс. /Жеке жұмыс/

Оқулықпен жұмыста сараланған тапсырманы оқушылар өз мүмкіндіктеріне қарай орындайды. Жауаптарын слайдта көрсетілген дескрипторлар бойынша бағалайды.

1-тапсырма.

№181.Теңбүйірлі үшбұрыштың периметрі 20,6 дм.Табаны 6 дм болса, бүйір қабырғаларын табыңдар.


2.Тең бүйірлі үшбұрыштың периметрі 7,5 м,

ал бүйір қабырғасы 2 м. Үшбұрыштың табанының

ұзындығын табыңыз.

3.Тең бүйірлі үшбұрыштың табаны 4 см,

бүйір қабырғасы 6 см. Осы үшбұрыштың

периметрін табыңыз.


Дескриптор :

1.Үшбұрыштың периметрін біледі.

2.Теңбүйірлі үшбұрыштың белгісіз элементін табады.


1


1


2-тапсырма

1.Тең бүйірлі үшбұрыштың периметрі 20 см,

бүйір қабырғасы табанынан екі есе ұзын.

Оның қабырғаларының ұзындығын табыңыз.

2.Тең бүйірлі үшбұрыштың төбесіндегі

бұрышы 500-қа тең болса, табан бұрыштары

неге тең?


Дескриптор :

1.тең бүйірлі үшбұрыш анықтамасын

біледі

2.тең бүйірлі үшбұрыштар қасиеттерін біледі

3.есептерді шығару барысында тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін қолданады

4.тең бүйірлі үшбұрыштың бұрыштарын

табады


1


1



1


1

















Үлестірме кеспелер















Оқулық





Слайд 2










































Сабақтың соңы



8 мин

Сабақты қорытындылау

Бағалау.

«Таза тақта» әдісі.

Оқушылар өткен тақырып бойынша

тақтадағы сұрақтарға жауап беріп, өшіріп отырады. Соңында барлық сұрақтарға

жауап бергенде таза тақта болып шығады.

Рефлексия жазу.

«Білім қоржыны»

 Үйге тапсырма: оқулықтан № 183, 185



Слайд 3









Стикерлер






Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Сабақ жоспарын құруда жеңілден күрделіге әдісі бойынша оңай есептен күрделі есептеуге тапсырмалар құрдым.Топпен және жұппен жұмыс барысында қарқын, қорытынды, диалог және қолдау көрсету, бағалау тәсілдерін қолданамын.

Бағалау – оқушылардың материалды

меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Қиынырақ есептер беріп, олардың нәтижесімен

қорытынды жасату

Жеке тапсырмалар беру арқылы өзін өзі бағалауы


Топтық жұмыста өзара бағалау



Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Топтастыру кезеңінде қауіпсіздік ережелерінің сақталуын қадағайлаймын

Көзге жаттығу жасатып отырдым

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Ашық сабақ "Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері және белгілері"

Автор: Битанова Айна Женисовна

Дата: 20.04.2018

Номер свидетельства: 467026
