kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жиын дегеніміз не?

Нажмите, чтобы узнать подробности

            жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі, материалы, әрекеті) бойынша құрып, жіктейді;

екі жиынның бірігуін және жиыннан оның бөлігін ажыратып, көрнекі түрде кескіндейді;

Жиын

жиын;

элемент.

Жиын ұғымымен және элементтерімен таныстыру; әртүрлі заттарды жиынға біріктіру ұғымын қалыптастыру, жиын элементтерін бөле білуге жаттықтыру.

Сабақ кезеңдері:

Ұйымдастыру кезең.

Біз ерекше баламыз,

Айтқан тілді аламыз.

Қонақтарды көргенде,

Қуана қарсы аламыз.

-Салеметсіздер ме?

-Балалар қазір жылдың қай мезгілі?

-Көктем.

-Көктемде қандай өзгерістер болады?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жиын дегеніміз не?»

Оқу ісінің меңгерушісі: ___________


Сабақ тақырыбы:

Жиын дегеніміз не?

Мектеп: М.Горький атындағы ЖОМ

Күні :


Мұғалімнің есімі: Мусаева Н.К.

СЫНЫП: 1-сынып

Қатысқандар саны: 26


Қатыспағандар саны:

Оқу мақсаты:

жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі, материалы, әрекеті) бойынша құрып, жіктейді;

екі жиынның бірігуін және жиыннан оның бөлігін ажыратып, көрнекі түрде кескіндейді;

Барлық оқушылар:

Оқушылардың басым бөлігі:

Кейбір оқушылар:

Ресурстар:

Жиын

Тірек сөздер

жиын;

элемент.

Сабақтың мақсаты:

Жиын ұғымымен және элементтерімен таныстыру; әртүрлі заттарды жиынға біріктіру ұғымын қалыптастыру, жиын элементтерін бөле білуге жаттықтыру.

Сабақ кезеңдері:

Ұйымдастыру кезең.

Біз ерекше баламыз,

Айтқан тілді аламыз.

Қонақтарды көргенде,

Қуана қарсы аламыз.

-Салеметсіздер ме?

-Балалар қазір жылдың қай мезгілі?

-Көктем.

-Көктемде қандай өзгерістер болады?




Топқа бөлу




-Балаларға суреттер таратылады.

-Енді осы суреттердің ортақ белгісі бойынша топтасып отырамыз.

-Балалар топқа бөлініп отырады.



Білу

-Енді топтар өздерінің таңдап алған суреттері бойынша өздерінің білімдерін ортаға салады.

І топ-Төрт түлік

ІІ топ-Құстар

ІІІ топ-Бунақденелілер

Қолындағы суреттерімен табиғат көріністерін толықтырады.



Түсіну

-Дұрыс айтасындар.

-Бүгінгі тақырыбымыз осы ортақ белгісі бар заттар тобы-жиын деп аталады

Оқулықпен жұмыс

Оқулықтағы суреттерге қарап,жиындарды атау.

1)ыдыс 3)құстар

2)гүл шоғы 4)қылқы

Осы жиынды құрайтын заттар элементтер деп аталады.

-Балалар сендер табиғатқа саяхатқа шыққанды ұнатасындар ма?

-Иә

-Ендеше ауыл маңына жақын орманға саяхатқа шығамыз.

Білу

-Балалар саяхат сөзін үш тілде айтып көрейікші.

Саяхат-Путишествия-Treivel

-Міне балалар біздің сөздік қоржынымызға тағы бір жаңа сөз қосылды.

-Орман көрінісін интерактивті тақтадан көру.

-Енді балалар орман ішіндеде топтасып жүрейік

І топ-ағаштар жиынын

ІІ топ-бунақденелілер жиынын

ІІІ топ-гүлдер жиынын атап айтсын

Сергіту сәті

Енді балалар орманның таза ауасымен тыныстап бір сергіп алайық.

«Көңілді күн»

Түсіну

Балалар саяхатымызды ары қарай жалғастырамыз.

Жол бой кездескен заттар:

Қарлығаш, емен, көбелек, өрік.

-Балалар мыналар қай жиынның элементтері?

1.Құстар жиыны

2.Ағаштар жиыны

3.Бунақ денелілер жиыны

4.Жемістер жиыны

Талдау

Балалар орман ішіндегі ағаштар жиі өсіпті.Біздер енді бір-бірімізден адасып қалмас үшін жұптасып жүрейік. Жұптық жұмыс: «Сыртында ішінде»

Әр жиындағы артық элементті табу

Бунақденелілер

Жемістер

Төртбұрыштар

Қолдану

-Балалар уақыт та біршама болып қалған сияқты.

-Енді сабағымызға оралайық.

-Балалар сендерге сабақ ұнады ма?

-Ендеше саяхаттан алған білімдерімізді қолданайық.

1.Жиындарды табу.(4 жиын)

2.Жиындарды толықтыру.

Сергіту сәті

Есептедік шаршадық,

Орнымыздан тұрайық.

Қимылдатып аяқты

Шапалақты ұрайық.

Сабақты қайта жалғайық


Сабақты қорыту

Жинақтау

-Қандай жиындар шығады?

1)Адамдар жиыны

2)Ұлдар жиыны


Отбасы мүшелерін атау

Бес саусақ

Бас бармағым –атам үйдің данасы

Балам үйрек-әжем, ошақ анасы

Ортан терек-әкем отау панасы

Шылдыр шүмек-шешем, шаңырақ ажары

Ал, біз бала-отбасының базары.

-Жанұя мүшелері жиын құрай ала ма?

-Иә

-Отбасы жиыны

Рефлексия

Қайық желкендерін бояу









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Жиын дегеніміз не?

Автор: Мусаева Нуржамал

Дата: 05.06.2017

Номер свидетельства: 420454
