kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тақырыбы: Апта күндері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Барлығы: Уақыт (апта күндерін) ажыратып атайды,қайталайды. Көпшілігі: Уақыт (апта күндерін) ажыратып қолданады,  оларды өлшеуге қажетті құралдарды көрсетеді. Кейбіреуі: Уақыт (апта күндерін) ажыратып, топтастырады,құрастырады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тақырыбы: Апта күндері»

Оқу ісінің меңгерушісі: -------------------------------- Табылдиева Ж.К

Галиева Р.М


Пән: Математика

Сынып: 1 «З»

Мектеп: №47 ЖОББМ

Күні: 19.01.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні : Изтлеуова Г.Н

Сабақтың тақырыбы: Апта күндері

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны


Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты

1.1.3.1 **шамаларды ажырату: уақыт; оларды өлшеуге қажетті әдістерді, құралдарды таңдау; өлшеу

1.1.3.2 **өлшем бірліктерін қолдану арқылы шаманы өлшеу: сағат

Сабақ мақсаттары

Барлығы: Уақыт (апта күндерін) ажыратып атайды,қайталайды.

Көпшілігі: Уақыт (апта күндерін) ажыратып қолданады, оларды өлшеуге қажетті құралдарды көрсетеді.

Кейбіреуі: Уақыт (апта күндерін) ажыратып, топтастырады,құрастырады.

Бағалау критерилері

-Апта күндерінің атауын атайды, қолданады.

Тілдік мақсат


Дүйсенбі,сейсенбі,сәрсенбі, бейсенбі, жұма, сенбі, жексенбі

Диалог/жазу үшін қажетті сөздер:

Талқылау:

... қашан екенін айт

Қай күні сен …..

Жазу: Апта күндерін рет-ретімен жаз.

Құндылықтарды дарыту


Ынтымақтастық, еңбек, құрмет,өмір бойы білім алу

Денсаулық және

техника қауіпсіздігінің

сақталуы

Партада дұрыс отыру ережесі, электр қауіпсіздігі ережесі

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану,сауат ашу

АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

Слайд,бейнеролик

Алдыңғы меңгерілген білім


Шамаларды ажырата алады

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин











8 мин

Шаттық шеңбері:

Қане, қане тұрайық

Үлкен шеңбер құрайық

Оң жақтағы көршіге

Сол жақтағы көршіге

Күлімсірей қарайық

Көкке қолды созайық

Бәрінен де озайық

Құшақтасып әр кезде

Тату достар болайық


Кіріспе тапсырма: Балалар біздің бүгінгі математика сабағына апта поезы келіп тоқтайды. Поездың неше вагоны бар екен? Қане санап шығайық. Поездың вагондарына апта реттерін жабыстыру. Апта ретін хормен тура және кері айтқызу (Дүйсенбі, сейсенбі, сәрсебі, бейсенбі, жұма, сенбі, жексенбі) Балалар ендеше бүгінгі сабағымызда аптада неше күн бар екенін, олардың атауларын, ретін білетін боламыз. Апта-7 тәулікке тең уақыт аралығы. Апта күндері бірінен кейін бірі ретімен келеді «Апта» сөзі парсы тілінен аударғанда «жеті» деген мағына білдіреді. Апта уақыттың негізгі өлшем бірлігіне жатпайды. Оны күнделікті өмірде қолданады. Балалар енді осы вагодардың ішінде сендерге арналған сұрақтар бар екен. Сол сұрақтарға бірге жауап беріп көрейік

Шаттық шеңбері













Вагондардың суреті


Апта күндері атаулары жазылған парақшалар


Сабақ ортасы

3 мин


















5 мин












2 мин










5мин


















5мин










3 мин

(МКҰ)

1 вагонның тапсырмасы.

Оқушылар вагондадағы сұрақтарға жауап береді.

  1. Аптада неше күн бар?

  2. Жеті күнді не деп атаймыз?

  3. Жұманың алдында аптаның қай күні келеді?

  4. Дүйсенбі аптаның нешінші күні?

  5. Сәрсенбіден кейін аптанын қай күні келеді?

  6. Біз сабакқа аптаның қай күнінде келеміз?

  7. Осы сәрсенбіден келесі сәрсенбіге дейін неше күн?

ҚБ: Дұрыс жауап кезінде айтылатын сөздер:«иә, бұл дұрыс жауап», «өте жақсы», «Жарайсың!»

Қате жауап кезінде айтылатын сөздер: «жауапқа жақынырақсың, бірақ тағы біраз ойлан», «бұл бағытың дұрыс, бәріміз бірге тағы да ойланып көрейіктеді?

2 вагонның тапсырмасы

(Ө) Дәптермен жұмыс

Мозаика құрастыр.

Мозаиканы пазлдарына апта күндерін ретімен жаз.

Содан кейін бір аптаның пазлдарын бір түспен, келесі аптанікін басқа түспен боя.


ҚБ: бағалау критейрийлері бойынша өзін өзі тексереді, «Смайликпен» бағалайды

Саралаудың қарқын әдісі

Топшамалардағы тапсырмалар

Сергіту сәті

Бір апта

Дүйсенбіде доп ойнадық аулада.

Сейсенбіде серуен құрдық далада.

Сәрсенбіде сурет салдық сәнді етіп,

Бейсенбіде би биледік әндетіп,

Жұма күні жидектерді қыраттан,

Сенбі күні кино көрдік клубтан,

Жексенбіде үйде болып демалдық

Осылайша өте шықты бір апта


3 вагонның тапсырмасы

Тақтамен жұмыс. Есептің шешуін жазады

1. Әлия сәрсенбі күні 12 қазақ ертегісін, жұма күні 7 орыс ертегісін оқыды. Әлия барлығы қанша ертегі оқыды?

Жауабы: Әлия барлығы 19 ертегі оқыды.

2. Әлия жексенбі күні 20 ертегі оқыды. Бірнеше қазақ ертегісін және 8 орыс ертегісін оқыды. Ол неше қазақ ертегісін оқыды?

Жауабы: Әлия 12 қазақ ертегісін оқыды.

3. Әлияда барлығы 15 ертегі оқыды, оның 8 сәрсенбі күні, 2 жұма күні оқыды ал жексенбі куні нешеуін оқыды?

Жауабы: Әлия жексенбі күні 5 ертегі оқыды

ҚБ: Дұрыс жауап кезінде айтылатын сөздер:«иә, бұл дұрыс жауап», «өте жақсы», «Жарайсың!»

Қате жауап кезінде айтылатын сөздер: «жауапқа жақынырақсың, бірақ тағы біраз ойлан», «бұл бағытың дұрыс, бәріміз бірге тағы да ойланып көрейіктеді?

(Т)

4 вагонның тапсырмасы

1 топ. Электронды сағаттағы уақытқа қарап, механикалық сағатқа уақытты белгілейді


5 вагонның тапсырмасы

2 топ. Күн тәртібін ретімен орналастырады.


6 вагонның тапсырмасы

3 топ. Апта күндерін кері ретпен орналастырады


7 вагонның тапсырмасы

4 топ. Аптадағы оқу күндерін ретімен орналастырады


ҚБ: «Бас бармақ» арқылы бірін бірі бағалайды


(Ұ) « Күн мен түн» ойыны

Ойынның шарты: тақтадағы жіпке апта күндері ілінеді. Оқушылар «түн» дегенде көздерін жұмады, сол кезде тақтадағы бір апта күнін алып тасталынады. «Күн» дегенде көздерін ашып, қай апта күні жоқ екенін анықтайды.


Вагондагы сұрақтар



























Мозайканың суреті













Сергіту сәті



















Топшамадағы есептер















Сағаттың суреттері

Күн тәртібінің суреттері

Қағазға жазылған апта күндері













Жіпке ілінген апта күндерінің атауы

Сабақтың соңы

3 мин









2 мин







2 мин

(Ұ) «Ақиқат, жалған» ойыны

1. Аптада неше 6 күн бар

2. Сәрсенбіден кейін бейсенбі.

3. Аптаның соңғы күнінде оқимыз.

4. Сейсенбіден кейін дүйсенбі болады.

5. Дүйсенбі аптаның бірінші күні.

6. Дене шынықтыру аптасына 4 рет болады

7. Оқушылар әр сәрсебі күні демалады

ҚБ

1.Әр топта апта күндерін атайды

2.Апта күндерінде балалардың істеген іс-әрекеттерді айтады.

Дискриптор:

-Әр топта апта күндерін біледі.

-Апта күндерінде істеген іс-әрекеттерін атай алады.

Кері байланыс: «Данышпан үкі» әдісі

Сабақты толық меңгерген болса жасыл үкіге қыстырады қыстырғышты, әліде көмек крек болса сарыға, сақта қиналған болса қызыл түсті үкіге қыстырады

АКТ. Смайликтер



























Үкінің суреті, қыстырғыш

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Оқушылар вагондағы сұрақтарға жауап береді.

Дәптермен жұмыста пазылдарға апта күндерін ретімен жазып, оларды бояйды. «Балмұздақ таяқшасы» әдісінде есептін шартына жауап береді. «Күн мен түн» ойынында жасырынған апта күндерін айтады. «Ақиқат, жалған» әдісінде оқушылар сұрақтарға тез жауап береді.

ҚБ: Дұрыс жауап кезінде айтылатын сөздер:«иә, бұл дұрыс жауап», «өте жақсы», «Жарайсың!»

Қате жауап кезінде айтылатын сөздер: «жауапқа жақынырақсың, бірақ тағы біраз ойлан», «бұл бағытың дұрыс, бәріміз бірге тағы да ойланып көрейіктеді?

ҚБ: бағалау критейрийлері бойынша өзін өзі тексереді, «Смайликпен» бағалайды

ҚБ: «Бас бармақ» арқылы бірін бірі бағалайды

Кері байланыс: «Данышпан үкі» әдісі

Сабақты толық меңгерген болса жасыл үкіге қыстырады қыстырғышты, әліде көмек крек болса сарыға, сақта қиналған болса қызыл түсті үкіге қыстырады













Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Тақырыбы: Апта күндері

Автор: Изтлеуова Гульнур Нуржановна

Дата: 14.02.2018

Номер свидетельства: 457260
