Бағдарламаға сілтеме: Шамалар. Уақытты бағдарлау.
Мектеп: А.Құсайынов атындағы жалпы орта білім беретін мектеп-балабақшасы
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні: Бектасава.А.С
Сабақтың тақырыбы: Апта күндері
Сынып: 1
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.1.3.2 Уақыт аралықтары туралы (минут, сағат, апта, ай) түсінігі болу, уақыттың өлшем бірліктерін қолдану
Сабақтың мақсаты
Апта – уақыттың өлшем бірлігі деген түсінік қалыптастыру, практикалық тапсырмалардың көмегімен аптаның ұзақтығын түсіндіру.
Күтілетіннәтиже
Барлықоқушыларүшін:
уақытты бағдарлайды және уақыт терминдерін түсінеді.
Апта 7 тәуліктен тұратын уақыт аралығы екенін түсінеді.
Апта күндерінің ретін біледі.
Бірқатар оқушылар үшін:
Уақыт бірлгін ажыратады. Қалай не үшін қолданатынын талдайды.
Кейбір оқушылар үшін:
уақытты анықтайтын жаңа терминдерді пайдаланып, ой-пікірін білдіре алады.
Тілдікмақсат
Оқушыларигереді:
Апта күндерінің атауын қолданып, сұрақтар құрастыру.
Пәндік лексика және терминология:
Апта күндері
Диалог/жазу үшін қажетті сөздер:
Талқылау:
. қашан екенін айт
Қай күні сен ….
Жазу: Апта күндерін рет-ретімен жаз.
Алдыңғыбілімдер
Тәулік уақыты, апта күндері, ай атаулары
Жоспар
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Күлім қағып қолымды
Бір, екі, үш деп соғайын.
Қарап тұрған көршіме
Қолымды мен бұлғайын.
Жылы – жылы сөзбенен
Жүрегімді сыйлайын.
Ыстық алақаныммен
Қолыңды бер қысайын.
Амандасып өзіңмен
Құшақтасып бір қысайын.
(Оқушылар жұпта қолдарын ұстап, бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.)
Сабақтың ортасы
Оқушыларға апта күндерінің атаулары жазылған парақшаларды таратып беремін. Содан соң оқушылардан жеті жетіден топқа бөлінуін сұраймын.
Осы жеті күнді апта деп атайды.
Оқушылардан ретімен тұруын сұраймын.
Ойын: «Сұрақты ұстап ал»
1. Сұрақ – жауап әдістері арқылы төмендегі сұрақтарға жауап алынады.
(Оқушылар өз ойларын айтады)
Апта күндері жазылған парақша
Сендер үшін аптаның барлық күндері бірдей ме?
Апта күндерінің атауларын пайдаланып, өз жұмыс апталарың туралы айтып беріңдерші.
слайд
Жеке жұмыс
Оқушылар өздерінің апта күндеріндегі күн тәртібін жасап шығарады
Күтілетін нәтиже: Уақыт өлшем бірлігі- апта күндері
Оқулықпен жұмыс
Бәйге
Бұл тапсырмада оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Шығарып көр
Тапсырманы жұппен оқи отырып орындайды.
Жауабы: домбыра үйірмесі бейсенбі күні болады.
Отбасылық демалыс.
Жауабы: 14 күн
Орындап көр
Тапсырмада оқушылар дүкенге бару кестесін құрады.
Ертегілер оқу
Өзіндік жұмыс
Ойлан
Жауабы: жексенбі
Дәптермен жұмыс
Мозаика құрастыр.
Оқулық, дәптер
«Ортадағы қаламсап» әдісі
1 топ:Әлия сәрсенбі күні 12 қазақ ертегісін, жұма күні 10 орыс ертегісін оқыды. Әлия барлығы қанша ертегі оқыды?
2 топ: Әлия жексенбі күні 22 ертегі оқыды. Бірнеше қазақ ертегісін және 10 орыс ертегісін оқыды. Ол неше қазақ ертегісін оқыды?
3 топ: Әлия жексенбі күні 22 ертегі оқыды. 12 қазақ ертегісін және бірнеше орыс ертегісін оқыды. Ол неше орыс ертегісін оқыды?
Сабақтың соңы: Мұғалім «бүгін», «ертең», «кеше» сөздерін пайдаланып, ақпарат жинауды сұрайды.
Сабақ кестесі, сол күнгі, кеше өтілген және ертең өтетін тақырыптар жазылып ілінеді.
«Хатшы-ақпарат жинаушы»
-Бір аптада неше күн бар?
-Бүгін аптаның қай күні?
-Сендер аптаның қай күнінде сабаққа келесіңдер?
- Жексенбінің алдында қай күн?
-Балалар, сонымен қорытынды шығаратын уақыт келді.
Сендерге өз жұмыс апталарың жайлы тапсырма құрастыру оңай болды ма?
Сабақта өмірге пайдалы не үйрендіңдер?
Бағалау.
Смайлик беру арқылы оқушыларды бағалау.
Кері байланыс. Блоб ағашы.