kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Математический КВН для 1 класса

Нажмите, чтобы узнать подробности

Я - учитель начальных классов Донецкого лицея № 12. Специалист первой категории. Педагогический стаж работы - 11 лет. Образование - полное высшее по специальности "Начальное образование"; квалификация учителя начальных классов, украинского языка и литературы, организатора работы с ученическими объединениями и организациями.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Математический КВН для 1 класса»

Розробка позакласного заходу

Математичний КВК

(1 клас)


Математика – цариця всіх наук.

Ян Снядецький


КВК – максимально стимулює пізнавальну самостійність, творчу активність та ініціативу школярів. КВК спрямований на розвиток, підвищення якості знань, формування працьовитості. Велике значення має емоційна сфера дитини, розвиток її природних задатків, удосконалення здібностей.


Мета: - закріпити знання учнів з вивченої теми, удосконалювати обчислювальні навички і вміння розв`язувати задачі;


- розвивати логічне мислення, зв`язне мовлення, увагу, пам`ять, уяву, кмітливість, винахідливість, вміння використовувати набуті знання в житті, пізнавальний інтерес;


- виховувати старанність, любов до математики, почуття колективізму.



Звучить пісня „Дважды два - четыре”. ( Музика В.Шаїнського, слова М. Пляцковського).


Обладнання: записи на дошці, вирізані з картону хмаринки з краплинками, квіти з прикладами, малюнки будиночків з числами, картки з предметними малюнками, картки з цифрами, малюнки казкових героїв, символіки команд.




Перебіг заходу

1. Вступна частина.

1-й ведучий.

Увага! Увага!

Послухайте нас!

Цікаву новину повідати час.

2-й ведучий.

Увага! Увага!

Не слухайте мимоволі.

Тиждень науки

Відкривається в школі.

1-й ведучий.

Тиждень казковий, незвичний.

А зветься він – математичний.

Хто розум, увагу, винахідливість має,

Нехай у гости до нас завітає.

2-й ведучий.

А хто ще не встиг

Математику полюбити,

Ми з тим збираємось міцно дружити.

Бо поведемо всіх по дорозі до знань:

Обчислень, задач, міркувань та рівнянь.

1-й ведучий. Діти, а ви дружите з математикою?

2-й ведучий. Як ви думаєте, для чого вона нам потрібна?

1-й ведучий. Послухайте історію. Вона трапилася з однією дівчинкою, яка не хотіла вчити математику.

Дівчинка Оленка мтематики не знала.

Хоч в школі вона вчилась, та все відставала.

Домашні уроки не хотіла писати, а тільки перерва, то чути:

„Галинко, дай швидше списати”.


Не вчила таблиць, правил не вчила,

А все сміялась та хихотіла.

Не вміла додати, відняти не вміла,

Бо з математикою вона не дружила.


Сором було їй іти в магзин,

Бо продавці усі згали,

Що Оленка – ледача, невміла –

Навіть грошей рахувати не вміла.

2-й ведучий. Діти, а з вами такого не бувало?

1-й ведучий. Ой, хтось до нас іде у гості.

Ви здогадалися, хто це?

2-й ведучий. Так, правильно. Це Знайко та Незнайко.

1-й ведучий. Знайку, Незнайку! Чого це ви прийшли до дітей?

Знайко. Я прийшов зі своїм другом Незнайком, щоб ви його переконали в тому, що треба вивчати математику, бо він нізащо цього робити не хоче.

2-й ведучий. Незнайку, чому ти не хочеш вчити математику?

Незнайко. А навіщо вона мені? Без цих знань можна і обійтися.

1-й ведучий. Діти, а давайте зараз разом з Незнайком переконаємось, чи потрібно вчити математику чи ні.

2-й ведучий. Незнайку, уяви, що тобі терміново треба до магазину. А до магазину можна пройти навпростець або через міст. Навпростець відстань вд твого будинку до магазину 5м, а через міст 7м, а потім ще 3м. Який шлях коротший?

1-й ведучий. Діти, а як думаєте ви?

Знайко. Бачиш, Незнайку, ти помилився, бо треба було додати числа 7 і 3. І порівняти цю суму з числом 10. а додавати ти не вмієш.

2-й ведучий. Незнайку, а спробуй дати відповіді на такі запитанн:

скільки ніг у карася?

Незнайко. Та звісно, що дві, бо у мене їх також дві.

1-й ведучий. Діти, а як думаєте ви?

2-й ведучий. Скільки крил у поросяти?

Незнайко. У пташки два крила, а у поросяти чотири. Так швидше і вище можна злетіти.

1-й ведучий. Діти, а що на це ви скажете Незнайку?

2-й ведучий. Скільки лап у індика?

Незнайко. Мабуть дві.

1-й ведучий. Діти, а як би ви відповіли на це запитання?

2-й ведучий. Скільки гребенів у гусеняти?

Незнайко. Це я вже точно знаю: один гребінь.

1-й ведучий. Діти, це правда?

Знайко. Бачиш, Незнайку, весь час ти помилявся. А все тому, що не вчиш математики.

2-й ведучий. Незнайку, то ти переконався, що математичні знання дуже всім необхідні.

Незнайко. Не дуже я й переконався, бо на всі запитаннявідповідав сам. Нехай тепер діти відповідають, а я послухаю, чи правду вони говорять.

1-й ведучий. Ну що ж, діти, переконаємо Незнайка, що ми добре знаємо математику.


-Сьогодні ми пограємо у гру, яка називається КВК. Виявимо винахідливих, кмітливих математиків.

-Поділимося на дві команди. Кожна команда буде виконувати завдання, які я запропоную. За кожну правильну відповідь журі буде нараховувати вам по 1 балу. Виграє та команда, яка набере найбільшу кількість балів. А ти, Незнайко, побачиш якими можна бути розумними, якщо вивчати математику.


2. Представлення команд, вибір капітана.

Девіз команди «Юні математики»

Ми - математики, ми – всезнайки.

Носа вам ми втремо –

Всі призи заберемо!


Девіз команди «Розумників»

«Розумники» - молодці!

Швидко ми розв’язуємо.

Перемогу в боротьбі

Здобути зобов`язуємося!


3.Основна частина.


3.1. Конкурс «Розминка».


1 команда

1. На ганку гралися п’ять мишенят. Прибігла кішка і сіла на ганку. Скільки звірів стало? (Одна кішка, бо мишенята повтікали).

2. Скільки чобітків оля купила, щоб кицька ніжки не замочила? (Дві пари).

3. Бабуся зв’язала онукам на зиму шарфи та рукаіички. Всього вона зв’язала три шарфи і шість рукавичок. Скільки онуків у бабусі? (Троє).

4. У мого батька є син, але він мені не брат. Хто це? (Це я сам).

5. У ставку плавало 7 качок. 3 пірнули. Скільки качок залишилося у ставку? (7).

6. На двох жердинах сиділи папуги. Коли з верхньої жердини на нижню перелітів один папуга, то на обох жердинах стало по 3 папуги. Скільки папуг було на кожній жердині спочатку? (На верхній – 4, на нижній - 2).


2 команда.

1. Матуся розрізала шоколадний батончик на 3 частини. Скільки розрізів їй довелося зробити? (Два).

2. З-під воріт виглядає вісім собачих лап. Скільки собак за воротми? (Дві).

3. Поле орали 5 тракторів. У двох закінчилося паливо, і вони зупинилися. Скільки тракторів залишилось на полі? (5).

4. Сашко і Сергійко гралися у дворі. Під цеглиною вони знайшли дві копійки. Скільки копійок знайшов би один хлопчик? (Також 2 копійки).

5. Галинка, Маринка й Олеся прийшли на святковий ранок у сукнях різного кольору: жовтій, синій та рожевій. Галинка була не в жовтій. Маринка не в жовтій и не в рожевій. В якій сукні була кожна дівчинка? (Олеся - у жовтій, Маринка – у синій, Гаоинка – у рожевій).

6. На одній тарілці 2 сливи, а на другій – 5. З однієї тарілки на другу переклали одну сливу. Скільки слив стало на кожній тарілці? (На першій – 1, на другій – 6).



3.2. Конкурс «Ох, ці числа!»

1 команда

1. Знайти попереднє число.

2, 4, 3, 5, 6, 9


2 команда

1. Знайти попереднє число.

1, 7, 2, 4, 5, 9


1 команда

2. З кожної пари чисел назвати більше число.

3 і 2, 4 і 5, 10 і 9, 7 і 8, 6 і 7


2 команда

2. З кожної пари чисел назвати більше число.

2 і 1, 10 і 9, 3 і 4, 5 і 3, 6 і 5


1 команда

3. Назвати склад кожного числа.

9, 7, 6, 2, 3


2 команда

3. Назвати склад кожного числа.

10, 4, 7, 8, 5

1 команда

4. Збільшити числа на 3.

2, 5, 4, 6, 7


2 команда

4. Зменшити числа на 4.

8, 4, 5, 7, 10


1 команда

5. Вставити потрібне число.

4 = 2 + *

6 = 5 + *

10 = 9 + *

3 = 4 - *

8 = 9 - *


2 команда

5. Вставити потрібне число.

5 = 6 - *

4 = 5 - *

7 = 6 + *

2 = 1 + *

9 = 8 + *


3.3. Конкурс «Тримайсь, капітане!»

1 команда.

НЕБОКРАЙ - ... =

8 – 4 =


2 команда.

КВАСОЛЯ - ... =

7 – 4 =


3.4. Конкурс «Задачний»

1 команда

1. Я, Сергійко, Коля, Ванда –

Це вже зіграна команда.

Женя, поки що, та Ігор –

Лиш готуються до ігор.

Коли навчимо ми їх, скільки буде еас усіх? ( 6 )


2. Щосили голосить коза:

Ой, біда, біда, біда!

Всі розбіглися малята,

Мої любі кошенята!

Одне – у ліску,

Друге – у стіжку.

А де інші малюки?

Той мугиче пісеньки, той стрибнув у діжку,

Лиш найменший в ліжку.

Підрахуй та підкажи,

Скільки діток у кози ( 5 )


3. Пані багаж рахувала

Речей щось лишилось замало:

Валіза, софа і картина,

Коробка, баул та корзина...

А де ж цуценя загубилось?

Втекло, а чи вдома лишилось?

Речі мерщій порахуйте,

Та скільки лишилось – з’ясуйте. ( 6 ).


4. Мишки кішлки налякались.

По кутках порозбігались.

Одна – у шпаринку.

Ще дві – все за нею.

Скільки всього там буде мишей? ( 1 + 2 = 3).

5. П’ять кошенят пісок копають,

На сонці троє засмагають,

А двоє авляться в траві.

То скільки їх? Скажіть мені. ( 10 ).


2 команда

1. На дивані рівно в ряд

Ляльки танині сидять:

Два ведмедя, Буратіно,

Ще й веселий Чіполіно,

Кошеня та слоненя.

Поможіть-но, малюки,

Полічити іграшки. ( 6 ).


2. Скільки пиріжків спекла иатуся?

Пироги готує мати.

Буде діток пригощати.

Для Наталки, Вови, Колі,

Тані, Валі, Галі, Олі,

Пиріжки уже готові.

Щей один котусь украв

І під лавку заховав. ( 8 ).


3. Найвеселіші мишенята

Учотирьох пішли гуляти.

А п’ятеро прийшли пізніше,

І стало всім ще веселіше.

Вони сміялись і співали.

А скільки їх? Порахували? ( 9 ).


4. Скільки різного у ранці!

Я збираю в нього вранці:

Фарби, пензлика та зошит,

Ручку, гумку та лінійку.

Там щоденник,

Ключ, сніданок, олівець,

І Буквар – всьому вінець. ( 11 ).


5. Їжачок по лісу йшов,

На обід гриби знайшов.

Під ьерезою - один,

Двоє під дубочком.

Скільки буде в їжачка

В кошику грибочків? ( 2 + 1 = 3).



3.5. Конкурс «Мозкова атака»

1 команда.

1. Їжак важить 1 кг , а заєць – на 5 кг більше. Скільки важить заєць?( 6 кг)

2. Ася помила 4 великі тарілки та 3 маленькі. Скільки всього тарілок помила Ася?

( 7 тарілок).

3. Після того, як Андрійку подарували 3 книги, в нього їх стало 10. Скільки книг було в Андрійка спочатку? (7 книг)


2 команда.

1. Маші 6 років, а брат старший від неї на 2 роки. Скільки років брату? (8 років).

2. Лялька коштує 9 грн., а м’яч дешевший на 4 грн. скільки коштує м’яч? (5 грн.)

3. мама спекла пироги. За обідом з’їли 4 пироги, ще залишилося 10. Скільки пирогів спекла мама? (14 пирогів).



3.6. Конкурс - естафета «Хто швидше?»

На дошці – хмаринка з краплинками, квіти з пркладами. На краплинках – відповіді до прикладів. Діти повинні перенести краплинку до квіточки.


1 команда


4 + 1 8 + 0 7 - 1 0 + 6

1 + 5 10 - 1 6 - 6 3 + 4


2 команда


5 + 1 7 + 0 6 - 1 0 + 2

1 + 3 10 - 2 4 - 4 5 + 2


3.7 Конкурс «Самий уважний»

- Хто зайвий?

1 команда.


2 команда.


3.8. Конкурс «Кращий футболіст»

Учень обнієї команди називає будь-який приклад і вказує на учня з іншої команди, який буде відповідати. І навпаки.


3.9. Конкурс «Не помились!»

- Склади задачу

1 команда

За малюнком скласти задачу на додавання.


2 команда

За малюнком скласти задачу на віднімання.



4. Підсумок.

Журі підводить підсумки гри. Команда, що перемогла, нагороджується грамотою, а команда переможених - заохочувальним призом.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Математический КВН для 1 класса

Автор: Головня Наталья Ивановна

Дата: 01.12.2015

Номер свидетельства: 260300
