kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қажымұқан балуан

Нажмите, чтобы узнать подробности

Балуанның өмірі туралы айтылады. Сабақ жақсы өткізілді. Балуан жастық шағындағ қандай болғандығы туралы айтылады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қажымұқан балуан»

Пән: қазақ әдебиеті Мектеп: № 4 жалпы білім беретін орта мектебі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мұғалімнің аты-жөні: Саймағанбетова Б

Күні: 26.02.19ж Қатысқандар саны:

Сынып: 6 «В» Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қ.Әбдіқадыров Шығарманың көркемдік ерекшелігі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.1.

6.2.1.1 Әдеби шығарманың жанрын , көркемдік ерекшелігін ,сюжетін анықтау . Әдебиет теорясына

талдау білу

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар: әдеби шығармалар туралы жалпылама біледі

Көптеген оқушылар: әдеби шығармадағы автор көркемдік бейнесін ажырата алады, идеясындағы ойды тарқатып айта алады

Кейбір оқушылар:әдеби шығармадағы кейіпкер бейнесіне сипаттама жасай алады.

Жетістік критерийлері

1.Шығармадағы Қажымұқанның бейнесін сипаттайды.

2.Әдеби шығарманың көркемдік ерекшелігін анықтайды.

Тілдік мақсаттар

  • Қызылжар –қазіргі Петропавл

  • Кіреші –жүк тасушы

  • Пұт-16 кг-ға тең

  • Городовой-қала бастығы

  • Полицмейстер- полиция бастығы

Кіресін алу-ат –көлігін жалдамалы жұмысқа беру

Құндылықтарды дарыту

Ортақ тарих, мәдениет және тіл

Пәнаралық байланыстар

Қазақстан тарихы

АКТ қолдану дағдылары

слайд

Бастапқы білім

Қажымұқан хикаясы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақ басында:

  • Психологиялық ахуалды тудыру үшін «Аяқталмаған сөйлем»әдісі

  • Топқа бөлу(1,2,3,4)

1 тапсырма

«Сұрақ-жауап» әдісі

1 Мұқан қай облыстан келген еді?

2 Ол қанша ақшаға жалданып жұмыс жасады?

3 Не себепті атты өлтіріп алды?

4 70 тиынды қайда жіберетін болды?

5 Мұқан неден қатты қорықты?

6 Оқиғада қай мезгіл суреттеледі?

Дескриптор:

-Оқушылар сұрақтарға жауап береді

Қ.Б. «Бағдаршам»әдісі

«Миға шабуыл»әдісі

Қалың бет ,бура түсті қара нардай, 
Жұп-жұмар ,жуан діңгек,бойшаң дардай 
Өзге жұрт
ергежейлі ол келгенде, 
Айбынды ,жолбарысқа болар
пардай. С.Сейфуллин

Жаңа сабақ

Шығарманың көркемдік еркешелігі

Оқулық, интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы

1 бағалау критериі:

Шығармадағы Қажымұқанның бейнесін сипаттайды.


1 топ

Үзіндіден теңеу, эпитеттерді табу

2 топ

Үзіндіден қыс көрінісін іздестіру

3 топ

Кейіпкерлер сипаты

4 топ

Мұқан мен Масликовтың үзіндідегі суреттелуі

Дескриптор:

-Оқушылар мәтінді оқиды;

-Оқушылар тапсырманы орындайды.

Қ.Б. «Бағдаршам»әдісі

«Ширату» сәті
Қызық деректер келтіру

Сөздікпен жұмыс

  • Қызылжар –қазіргі Петропавл

  • Кіреші –жүк тасушы

  • Пұт-16 кг-ға тең

  • Городовой-қала бастығы

  • Полицмейстер- полиция бастығы

  • Кіресін алу-ат –көлігін жалдамалы жұмысқа беру

Дескриптор:

Оқушылар жаңа сөздерді дәптерлеріне көшіріп жазады.

2 бағалау критериі:

Әдеби шығарманың көркемдік ерекшелігін анықтайды.

Деңгейлік тапсырма

1. Литотаға мысал келтір

2. Кейіптеуге мысал келтр

3. Эпитетті тап

Дескриптор:

-Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Қ.Б. «Бас бармақ»әдісі

Оқулық ,интербелсенді тақта


Сабақтың соңы




Үй тапсырмасы


Рефлексия

«Сезімді ояту» әдісі

Дескриптор:

-Оқушы өз ойымен бөліседі.

Қ.Б. «Бас бармақ »әдісі

Өз шығарашылығынан Қыжымұқан туралы өлең немесе ойтолғау жазып келу

«Стикердегі ой» әдісі


Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды

меңгеру дейгейін қалай тексеруді

жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қолдауды қажет ететін оқушыларға: Өз бетінше болжам әдісі қолданылды. «Сұрақ-жауап», «Сөздікпен жұмыс», «Миға шабуыл»әдістері

Орташа қолдау қажет ететін оқушыларға: «Мәтінмен жұмыс»

, деңгейлік тапсырмалар.

Қолдау аз қажет ететін оқушыларға: Деңгейлік тапсырмалар, «Сезімді ояту»әдістері



«Бағдаршам »әдісі, қолдау , мадақтау сөздері




«Бас бармақ» әдісі ,

Партада отыру тәртібімен таныстырып өту

Сабақ бойынша рефлексия


-Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?




-Бүгін оқушылар не білді?




-кластағы ахуал не болды?




-Мен жоспарлаған саралау жоспарлары тиімді болды ма?


-мен берілген уақыт ішінде үлгердім ба?


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз?)1: Қалыптастырушы бағалау .қошеметтеу.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз?)

1:

2:









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Қажымұқан балуан

Автор: Саймаганбетова Ботакоз Сериковна

Дата: 23.09.2019

Номер свидетельства: 520649
