Сабақтың басы 20 мин Сабақтың ортасы: 7мин |
ЖБ алу Дискриптор: өткен тақырыптар бойынша өз ойларын жинақтайды. «Бір минут» әдісі Оқушылар жәшіктен бір сөзді алады да сол бойынша бір минут бойынша жарнамалайды. ( қазақша койлек, бөрік, қамзол т.б) Дескриптор: өз ойларын еркін жеткізе алады. «Үштік» әдісі 2 оқушы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді қолданып диалог құрастырады. бақылаушы бақылап отырады. Дескриптор:даярлықсыз диалогқа түседі. |
Жәшік
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі). |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Қорытынды Осы сабақты өткізу барысында белсенді әдіс-тәсілдер «Пазл» әдісі, «Үштік» әдіс, «Жылдам дебат» әдістері арқылы сабақтың мақсатына жетемін деп ойлаймын. Мұнда оқушылар иллюстрациялар мен тірек сөздер арқылы сабақты болжайды. «Үштік» әдісі арқылы қаратпа, қыстырма, одағай сөздерді қатыстырып даярлықсыз диолог құрастырады. Бейнероллик, «Жылдам дебат» әдісі арқылы өз пікірлерін білдіреді. Оқушылар тірек сөздер мен иллюстрациялар арқылы сабақты қорытуды, диалогқа даярлықсыз түсе білуге, өз пікірлерін еркін жеткізе білуге, қаратпа, одағай, қыстырма сөздерді орынды қолдана білуге үйренеді деп ойлаймын. Осы аталған әдістер арқылы сабағым жоғары деңгейде өтеді деп ойлаймын. Сабақ жоспарларына құрылған саралау жоспарлары тапсырмаларға сәйкес болады деп ойлаймын. Тиімді, ұтымды қолданамын деп ойлаймын. Жаңартылған оқу бағдарламасына сай өзгеріс енгіздім деп ойлаймын. |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе 1: «Пазл» әдісі өте жақсы өтеді деп ойлаймын. себебі, барлық оқушылар белсене қатысып, сабақты болжайды. 2: «Үштік» әдісі де өте жақсы өтеді деген ойдамын. себебі, оқушылар оқу мақсатына сай даярлықсыз диалогке түсе алады. Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: топпен жұмыс орындау барысында білім деңгейі төмен оқушылар сабаққа белсене қатысты. |