Күні | |
Сыныбы | 6 сынып |
Пәні | Қазақ тілі |
Тақырыбы | Деректі және дерексіз зат есімдер |
Сілтеме | Оқулық, интернеттен қосымша мәлімет |
Мақсаты | Деректі және дерексіз зат есімдер туралы білім алады |
Күтілетін нәтиже | Деректі және дерексіз зат есімдер туралы біледі. |
Түйінді идеялар | Деректі, дерексіз туралы біледі |
Дереккөздер | Акт, оқулық , суретті топтамалар |
Сабақ барысы: | |
Тапсырмалар | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Модуль |
Кіріспе | Оқушылармен амандасу Психологиялық ахуал орнату. Шаттық шеңбері Топ құру Түстерді таңдау арқылы топқа бөліну | Сабаққа назарын аударып,зейін қойып,дайындалады. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруға ынталанады | Оқытумен оқудағы жаңа тәсілдер Сыни тұрғыдан ойлау Оқытудағы басқару |
Білу Үй тапсырмасын сұрау | Туынды зат есімдер «Көршіңді тексер» әдісі | Осы тақырыпқа байланысты әрқайсысы жеке-жеке туынды зат есімдерді оқиды | СТО |
Жаңа тақырыпқа дайындық | Ой қозғау кезеңі «Топтастыру» әдісі | Әр топтан орындаған тапсырмаларын орындайды.өз болжам мысалдарын айтады. | Сыни тұрғысынан ойлау Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер |
Түсіну Жаңа т ақырып | Оқулықпен жұмыс «Жигсо»- «Бөлшекте,жинақта!»әдісі Топ тапсырмалары Сурет бойынша деректі және дерексіз зат есімдерді табу Дәптермен жұмыс 78-жаттығу 1-тапсырма Деректі және дерексіз зат есімдерді қолдану 79-жаттығу Бурабай суреті | Сыныпта талқылау жасау арқылы ,топтарда жаңа тақырыпты бойынша тапсырмалар беріледі Мәтінге ат қою,зат есімді табады Суреттегі балаларға мінездеме беру Деректі зат есімдерді табады | Оқытудағы көшбасшылық |
Қолдану Бекіту тапсырмалары | Жинаған білімдеріңді тексеріп көру. «Фишбон» әдісі | Топтық жұмыс арқылы тексеру | |
Талдау | Сұрақтарға жауап алу | Қорытынды шығарып ,жауаптарын ұсынады. | |
Жинақтау | Ерекше айрықша тапсырма әдісі | Өз түсініктерін дәптерге жазады. | |
Бағалау | Деректі және дерексіз зат есімдердің құндылығын бағалау | Оқушылар бірін-бірі өзара бағалайды. | |
Рефлексия | Кері байланыстар | Оқушылардың кері байланыстары Тілек ағашы | |
Оқушылардың білімін тексеру | Топ басшыларының бағалауы | | |