kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Адам және жыртқыш аң

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мақсаты: 

Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстративті суреттер арқылы тақырыпты болжау. 

Көп мағыналы сөздерді омоним, синоним, антонимді тапсырмалар арқылы анықтау.

Міндеті: 

Табиғатты қорғай білу, адамдардың бір-біріне деген сүйіспеншіліктерін арттыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Адам және жыртқыш аң»



САБАҚ: Қазақ тілі 5-сынып

Бөлім атауы

Жануарлар мен өсімдіктер дүниесі

Сабақтың тақырыбы

Адам және жыртқыш аң

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ

Жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т/А1. Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау.

5.ӘТН3. Көп мағыналы сөздерді, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: бағыттаушы сұрақтар арқылы тақырып бойынша жұмыс жасау, болжау, әңгіме құрастыру

Көптеген оқушылар: Оқушылардың көбі ақпараттар бойынша ойларын айту, салыстыру, сәйкестендіру, бағалау.

Кейбір оқушылар: Қабілеті жоғары оқушылар ұтымды ойлар айту, мәтін құрастыруда креативті идеялар жазу, астарлы мағынаны тану және бағалауда нақтылық көрсету

Бағалау критерийлері

  • Тақырыпты болжай алады.

  • Ақпараттар тізбегін ұғыммен байланыстыра алады.

  • Суреттер негізінде ұғымдарды байланыстыра отырып, әңгіме немесе мәтін құрастыра алады.

Дескрипторлар

  1. Тірек сөздер арқылы тақырыпты болжай алады

  2. Сөздердің мағынасын түсіндіре алады

  3. Ақпараттарды мағынасына қарай сәйкестендіре алады.

  4. Суреттер бойынша:

- тақырып қоя алады.

- омоним, синонимді таба алады.

- құндылықпен байланыстыра алады.

- астарлы ойды мақалмен тұжырымдай алады

- мәтін құрастыра алады.

Тілдік мақсаттар

Табиғат, жануарлар, қасқыр, арыстан, жыртқыш


Осыған дейінгі меңгерілген білім

Тірек сөздерді таба алады. Жетекші сұрақтар қоя алады.

Құндылықтар

  • Адами қасиет, тәлім-тәрбие, мейірім;табиғатқа деген жанашырлық

Пәнаралық байланыс

жаратылыстану, әдебиет, биология

АКТ дағдыларын дамыту

Үйге берілген тапсырма бойынша акт дағдыларын дамыту («Жануарлардың жылға таласуы)


Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс - әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут





Үй тапсырмасы: Омоним, синоним, антонимдерді пайдаланып, өздерің білетін хайуанаттар бағына жарнама жасаңдар

Әр топ көшбасшысы өз тобындағы мүшелердің үй тапсырмасын қалай жазғандығын сараптап, жақсы жазған бір үміткерден ұсынады.

«Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалау.

Оқушылардың қызығушылықтарын ояту. Сабақтың тақырыбын анықтау.

Видео көрсету

Оқу мақсаты және бағалау критерийлерімен танысады.


«Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалау

Слайд 1

Сабақтың ортасы



8 мин



















10 мин





















10 мин

1-тапсырма Ой қозғау Бұл туралы не білеміз? 3 жаттығу

Оқылым мәтініндегі қою қаріппен берілген сөздерді мәндес сөздермен жазыңдар

Берілген сөз

1

естен кетпейді

2

маңына

3

өргізеді

4

бейбіт қатар

5

маңайлатпайды

6

ашулы

7

жақындатпай

8

оқиға

9

абайсызда

10

бөтен

11

ұялаған

Мәтінмен жұмыс

1 топ: «Қасқыр мен кірпі» ертегісі

2 топ: «Арыстан мен тышқан» ертегісі. Омоним, синоним, антонимді ертегіден тауып, жазу

Ертегі мазмұнына сай келетін мақал-мәтел айту

Бағалау: Мұғалімнің кері байланысы, оқушы жауаптарын бірлесе талқылау



Тест орындату

5-жаттығу

ЖЖ (жұптық жұмыс)

.5 жаттығу. Қасқыр, арыстан сөзіне қатысты мақал-мәтелдер


Мақал-мәтелдер

Түсіндірме (комментарий)



Бағалау: жұптар өзара бір-бірі тексеріп бағалайды.



Кестелер


Слайд 2










Тараптпа материалдар




















Суреттер

Ф4 форматы

Маркерлер


Бағалау

3 минут

Жалпы жұмысты қорытындылай келе, оқушылардың мақсатқа жетуі бағалау кри Қалыптастырушы бағалау

Жарайсың!

Сенен мықты жазушы, (ақын, суретші, әзілқой т.б) шығады....

Сен мына жерде мынаған ерекше тоқталыпсың...критерийлері негізінде бағаланады.

Ұсынылған бағалау критерийлері

Кері байланыс

3 минут





Үйге тапсырма:

«Мозаика» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасалады.

  1. Маған ұнаған кезең

  2. Маған қиындық тудырғаны

  3. Ұсынысым бар

  4. Менің көңіл-күйім



М.Әуеззовтың “Көксерек” әңгімесі бойынша түсірілген фильмді көріңдер.

Көксерек жауыздығының себебі неде?” деген тақырыпта достарыңа хат

жазыңдар.

Кері байланыс парағы











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Адам және жыртқыш аң

Автор: Нурмуханбетова Алмагул Канафиевна

Дата: 27.11.2017

Номер свидетельства: 441000
