kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Табиғат көрінісі (Күзгі пейзаж)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы мен идеясын біледі. Тапсырмалар орындау арқылы оқушылар өз ойын түйінді сөздер арқылы жеткізе алады.

    Проблемалық сұрақтар арқылы өмірмен байланыс жасай алады.

    Шығармашылық тапсырмалар орындайды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Табиғат көрінісі (Күзгі пейзаж)»

Сабақ: Табиғат көрінісі (Күзгі пейзаж)

Мектеп: «Қаныш Сатпаев атындағы орта мектеп» КММ


Күні:

Мұғалім: Тилегенова Г.О


Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Оқу мақсаттары:

Сабақ мақсаттары

Сабақтың тақырыбы мен идеясын біледі. Тапсырмалар орындау арқылы оқушылар өз ойын түйінді сөздер арқылы жеткізе алады.

Проблемалық сұрақтар арқылы өмірмен байланыс жасай алады.

Шығармашылық тапсырмалар орындайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар бірлесіп және жеке жұмыс жасай алады.

Алдыңғы оқу

Кескіндеме жанрлары


Жоспар


Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы: 17.50-17.57

Ұйымдастыру. Топқа бөлу. Үй тапсырмасы. Сұрақ-жауап.

Стикерлер

Ортасы 17.58-18.27

1.Сын тұрғысынан ойлау.

А) «6 неліктен» стратегиясы

Б) Проблемалық сұрақтар

2. Топтық жұмыс

3. Пракикалық жұмыс орындау.

Сабақта қолданылатын жаңа әдіс-тәсілдер

А) «Синквейн» әдісі

Смайликтер

Флипчарт

Түрлі-түсті бояулар,

қылқаламдар, қағаздар,

су, Ф.Шопеннің «Күзгі вальс» музыкасы, суретшілер шығармалары,т.б.


Аяқталуы 18.28-18.35

Кері байланыс.

Б) «Синквейн» әдісі











Саралау

Бағалау

Пән аралық байланыс

Оқушыларды пейзаж түрлері бойынша топқа бөлу.

1-топ « Ауыл», 2-топ « Саябақ»,

3-топ «Теңіз».


Сұрақ-жауап

1. Графика дегеніміз не?

2. Түрлерін ата?

3. Графиканың қолданылатын жері?


Бүгінгі өтілетін тақырып туралы үйде оқып,біліп келуге тапсырылған болатын, кім қаншалықты дайындалып келді?

«6 неліктен» стратегиясы бойынша тапсырма мазмұнын сұрап шығамын.

1.Неліктен ауыл пейзажы мен қала пейзажының арасында айырмашылық бар?

2.Неліктен сәулет пейзажы мен қала пейзажында ұқсастық бар?

3.Неліктен суретшілер табиғат көрінісін бейнелейді?

4.Неліктен теңіз пейзажы деп аталады?

5. Неліктен индустриялық пейзаж деп аталады?

6. Неліктен саябақ пейзажы деп аталады?

Осы тақырып мазмұнына сүйене отырып түйін шығарып көрейік.

Проблемалы сұрақ: Неліктен бейнелеген шығарма дұрыс шықпауы мүмкін, 3-4 себебін түсіндір?

Топтық жұмыс.(Музыка тыңдап отырып жұмыс жасау).

Әр топ өздеріне берілген пейзаж түріне байланысты жұмыс жасап, өз жұмыстарын қорғап шығу.

«Балық қаңқасы» әдісі.

Балықтың басы-проблема. Пейзаж.

Ортаңғы сүйектері- шешу жолдары. Пейзаж түрлері, түрлі құралдарды пайдалану.

Құйрығы- түйін. Орындалған жұмыстары.

Қорытындылау: Кері байланыс алу. «Синквейн» әдісі.

1.1-зат есім. Пейзаж.

2.2-сын есім.Мыс: Қазақстанның табиғаты өте көркем. Пейзаж- табиғаттың сұлу көріністерін бейнелеу,т.б

3.3-етістік. Мыс: Сәулет пейзажында суретші сәулет ескерткіштерін табиғат аясында бейнелейді,т.б

4.Сөйлем құрау.Мен табиғат аясында серуендеуді ұнатамын,т.б

5. Зат есімнің синонимі.Табиғат.

Үй тапсырмасы: Аула көрінісін бейнелеу.

Табыс критерилері:

1.Сұраққа жауап беруі.

2. Топтық жұмыстағы белсенділігі.

3Практикалық жұмысты орындауы.

4. «Синквейн» әдісі бойынша жауаптары.

5.Сабақ барысындағы белсенділігі



Смайлик арқылы топты, топтың мүшесін бағалайды.


Шапалақ соғу арқылы бағалайды.











Топтық қорытынды бағалау




















Қазақ тілі






Өмірмен байланысы








Музыка











Рефлексия

Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Қорытынды бағамдау

Сабақта қандай нәрсе табысты болды.

Қандай нәрсе сабақты жақсарта алады?


Шынайы

Жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды

Уақытты тиімді пайдалану керек

«Синквейн» әдісі оқушылардың тіл байлығын арттыруда табысты болды.

Әдіс-тәсілдер





Қосымша мәліметтер

Пейзаж- француз сөзі, бұл ландшафты, табиғатты бейнелеу.Пейзаж дербес жанр ретінде Қытайда, Жапонияда және басқа шығыс елдерінде, сондай-ақ Еуропада дамыған.Пейзаж өнері әр алуан. Кейбір пейзаждар табиғаттың өмірде бір нақты көрінісін бейнелесе, енді біреулері суретшінің қиялынан туады. Ондай шығармалардың бәрінде де суретшілер табиғаттың мінез-құлқын айнытпай беруге тырысады.

XVII ғасырдан бастап суретшілер бірыңғай табиғат көрінісін бейнелейтін картиналар жазуды бастады. Әсіресе XVII ғасырдың басында орыс суретшілері пейзаж жанрында көркем шығармалар орындауда зор табысқа жетті.

И.Шишкин «Қыс көрінісі», «Шыршалар».

И.Левитан «Көктем», «Күздігүні», Ф.Васильев «Жаңбыр алдында».

Ү.Әжиев «Асы жайлауы», В.Батурин «Ясная полянадағы гүлдер», К.Моне «Сен-Лазад вокзалы», Ә.Қастеев «Биік таудағы мұз айдыны», «Менің Отаным», И.Айвазовский «Тоғызыншы балл», т.б


































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Табиғат көрінісі (Күзгі пейзаж)

Автор: Тилегенова Гульнара Оралбаевна

Дата: 31.10.2016

Номер свидетельства: 353831
