№ | Сабақтың тақырыбы | Сабақтың мақсаты | Оқып үйренудің нәтижесі | Сабақта модулдардың кіріктірілуі | Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер | Қолданылатын бағалау түрі | Негізгі дерек көздер ресурстар | мерзімі |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
1 | Кіріспе. | XX ғасырдың басынан, қазіргі кезеңге дейінгі мемелекетіміздің тарихын меңгеру. | Тарих пәнінің басты мақсаты туралы, Отан тарихы мен танысу арқылы, тарихты өздерінше сын көзбен талдай білуге және тарихи деректермен өз бетінше жұмыс жасауға дағдылану. | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО. оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. Талантты және дарынды балаларды оқыту. | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында тиімді пайдалану. | Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды | Карта, дидактикалық материалдар кестелер мен сызбалар. | |
Қазақ халқының XVІІ-XVIІІ ғасырлардағы жоңғар шапқыншылығына қарсы азаттық күресі- 3 сағат |
2 | XVI-XVII ғасырлардағы қазақ-жоңғар қатынастары | XVI ғ. басы XVII ғ. қазақтардың ойраттарға қарсы соғыстары, Жоңғар хандығының құрылуы және XVII ғ. қазақ-жоңғар қатынастары туралы тақырыппен таныса отырып білімдерін толықтыру. | Топтық жұмыс жасау арқылы ынтымақтастық ахуалы қалыптасады. Жаңаша тәсілдер арқылы пәнге қызығушылығы мен оқу қабілеттері артады. | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО. оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. Талантты және дарынды балаларды оқыту. | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. ДЖИГСО стратегиясын пайдалану. | Форматтивті бағалау, ынталандыру, топтық, өзін-өзі бағалау әдісі | Қазақстан тарихы оқулығы. Карталар. Флипчарт, Маркерлер. | |
3 | Қазақтардың жоңғарларға қарсы жүргізген соғыстары. | Жоңғарлардың қазақ жерiне басып кiруi, Отан соғысы туралы қосымша деректермен таныса отырып соғыстардың нәтижесі мен тарихы маңызы туралы білетін болады. | Алған білімдерін,сыни тұрғыдан талдай отырып, қорытынды жасауға үйренеді. | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, АКТ,Талантты және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау, | Топтық жұмыс және жұптық, жеке жұмыстар орындау, СТО технологиясын, диолог әдісін сабақта тиімді пайдалану. | Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды | Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар | |
4 | Қазақ хандары, батырлары.Қазақтардың жоңғар шапқыншылығына қарсы күресінің тарихы маңызы | Азаттық соғыстың жеңіспен аяқталуына үлес қосқан ұйымдастырушылар туралы, қазақтардың жоңғар шапқыншылығына қарсы азаттық күресінің тарихи маңызы туралы өз ойын ашық жеткізе алады. | Алған білімдерін,сыни тұрғыдан талдай отырып, қорытынды жасауға, оқиғаларды талдай білуге үйренеді. | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО. оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. Талантты және дарынды балаларды оқыту. | Топтық жұмыс және жұптық, жеке жұмыстар СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. | Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. Рефлексия | Оқулық, карта, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар | |
Қазақ халқының XVIIІ ғасырдың екінші жартысындағы Ресейдің отаршылдық үстемдігіне қарсы ұлт-азаттық қозғалысы – 2 сағат |
5 | Сырым Датұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыстың басталуы. | Сырым Датұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыстың келіп шығу себептері, барысы туралы біледі. | Алған білімдерін,сыни тұрғыдан талдай отырып, қорытынды жасауға, оқиғаларды талдай білуге үйренеді. | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО. оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. Талантты және дарынды балаларды оқыту. | Жұптық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. | Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды | Оқулық, карта, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар | |
6 | Көтерілістің барысы, жеңілу себептері тарихы маңызы | Көтерiлiстiң себептерi және әлеуметтік негізі, көтерiлiстiң негiзгi кезеңдері жеңілу себептері, тарихы маңызы туралы білетін болады. | Жаңаша әдіс- тәсілдерді қолдану барысында оқушылардың пәнге деген қызығушылығы мен оқу қабілеттері артады. | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, АКТ,Талантты және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау, | Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану Кластер | Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. | Оқулық, суреттер, электронды оқулықтар, интернет материалдары және кеспе қағаздар | |
XІX ғасырдың бірінші жартысындағы ұлт-азаттық қозғалыстар-3 сағат |
7 | Жоламан Тіленшіұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс | Кіші жүзде Жоламан Тіленшіұлы жетекшілігімен болған қозғалыс, көтерiлiстiң себептерi және әлеуметтік негізі, және басқа да көтерілістер мен салыстыра алады. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады және тарихи деректермен өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады. | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО. оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. Талантты және дарынды балаларды оқыту. | Топтық жұмыс және жұптық, жеке жұмыстар орындау, СТО технологиясын, диолог әдісін сабақта тиімді пайдалану. Кластер. | Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды. | Оқулық, карта, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар | |
8-9 | Бөкей Ордасында Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлы басшылығымен болған көтеріліс | Бөкей Ордасында Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлы басшылығымен болған көтеріліс, көтерiлiстiң себептерi және әлеуметтік негізі, жеңілу себептерін ашып көрсете білу. | Алған білімдерін,сыни тұрғыдан талдай отырып, қорытынды жасауға, оқиғаларды талдай білуге үйренеді. | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО. оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. Талантты және дарынды балаларды оқыту. | Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. ДЖИГСО стратегиясын пайдалану | Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау | Оқулық, тақырыптық карталар, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар | |
10-11 | Кенесары Қасымұлы басшылығымен болған халық-азаттық қозғалыс | Халық-азаттық қозғалыстың алғышарттары және себептерi, қозғалыстың жеңiлу себептерi, тарихи маңызы туралы білу. | Жаңаша әдіс- тәсілдерді қолдану барысында оқушылардың пәнге деген қызығушылығы мен оқу қабілеттері артады. | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, АКТ,Талантты және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау, | Сабақ барысында жаңа әдіс тәсілдерді тиімді пайдалану.СТО. Кластер | Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды | Оқулық, суреттер, электронды оқулықтар, интернет материалдары және кеспе қағаздар | |
ХIХ ғасырдың екінші жартысындағы ұлт-азаттық қозғалыстар -2 сағат |
12 | Жанқожа Нұрмухамедұлы бастаған Сырдария қазақтарының көтерілісі | Жанқожа Нұрмұхамедұлы бастаған Сырдария қазақтарының көтерiлiстің келіп щығу себептеріне тоқтала отырып тарихы маңызы нақты деректермен таныса отырып, тақырыпты меңгеру. | Алған білімдерін,сыни тұрғыдан талдай отырып, қорытынды жасауға үйренеді | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО. оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. Талантты және дарынды балаларды оқыту. | Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. ДЖИГСО стратегиясын пайдалану | Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. Рефлексия | Оқулық, карта, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар | |
13 | 1867-1868 ж. Орал және Торғай облысындағы, 1870 жылдағы Маңғыстаудағы адайлар көтерілісі | 1867-1868 жылдардағы Орал және Торғай облыстарындағы көтерiлiстер, 1870 жылғы Маңғыстаудағы көтерiлiстің тарихы маңызы туралы білу. | Жаңаша әдіс- тәсілдерді қолдану барысында оқушылардың пәнге деген қызығушылығы мен оқу қабілеттері артады. | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО. АКТ,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. Талантты және дарынды балаларды оқыту. | Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану | Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. | Тақырыптық карталар, оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар | |
14-15 | «XX ғасыр басындағы ұлттық-демократиялық қозғалыс» | ХХ ғасыр басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси қозғалыстардың келіп келіп шығуы, тақырыптағы мәселелерге талдау жасай білуге дағдыландыру. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады және тарихи деректермен өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады. | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО. оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. Талантты және дарынды балаларды оқыту. | Топтық жұмыс және жұптық, жеке жұмыстар орындау, СТО технологиясын, диолог әдісін сабақта тиімді пайдалану. | Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды | Оқулық, карта, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар | |
16-17 | 1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыс, көтерілістің басталуы, барысы. | 1916 жылғы көтерiлiстiң алғышарттары, себептерi. Көтерiлiстiң қозғаушы күштерi, сипаты, кезеңдері, көрнектi басшылары туралы қосымша мәліметтермен таныса отырып, өз көзқарастарын дәлелдей білуге дағдыландыру. | Алған білімдерін,сыни тұрғыдан талдай отырып, қорытынды жасауға үйренеді | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО. АКТ,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. Талантты және дарынды балаларды оқыту. | Топтық жұмыс және жұптық, жеке жұмыстар орындау, СТО технологиясын, диолог әдісін сабақта тиімді пайдалану. | Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. Рефлексия | Оқулық, суреттер, электронды оқулықтар, интернет материалдары және кеспе қағаздар | |
18 | Көтерілістің негізгі ошақтары, көтерілістің жеңілу себептері, тарихи маңызы | Көтерiлiстiң барысы, негiзгi ошақтары, көтерiлiстiң жеңiлу себептерi, жеңiлiстiң зардаптары ұлт-азаттық соғысқа ұласу себептерін нақты деректермен аша білу. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады және тарихи деректермен өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады. | Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, АКТ,Талантты және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау | Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану Кластер | Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды | Оқулық, суреттер, электронды оқулықтар, интернет материалдары және кеспе қағаздар | |