Ұзақ мерзімді жоспарда қаратырылған бөлім: 3.2В: Компьютерлік суреттер | Мектеп: Ө.Қанахин атындағы ЖББ орта мектебі Мұғалім аты-жөні: Хамитов Қуанышбек |
Күні:18-25.12.2018 жыл | Қатысқан оқушылар саны: 3 |
Сынып: 3 | Қатыспағандар: 3 | |
Сабақтың тақырыбы | Суретті өңдеу (1сабақ 2 нұсқа) |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.2.2.1 қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану; 3.1.2.2 компьютерлік программаларда файлдарды ашу мен сақтау командаларын пайдалану; 3.1.2.4 компьютерлік программаларда командалар мәзірін қолдану |
Сабақтың мақсаттары | Оқушылар: суреттерді салып және өңдеу үшін графикалық редактордың құралдарын қолданады; компьютерлік суреттерді өңдейді; суреттерді ашып және сақтайды. |
Бағалау критерийлері | - суретті арнайы құрылғылар арқылы салады - бояу үшін «Құю» құрылғысын қолданады; - соңғы іс-әрекетті болдырмауына «Болдырмау» командасын қолданады - суретте қайталанатын бөлшектерге Көшіру командасын қолданады - суретке мәтін енгізеді - мәтінді пішімдейді |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар... Пәндік лексика және терминалогия: Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер: |
Құндылықтарды дарыту | Серіктестік: - Оқу мақсатына мұғалім мен оқушылар бірге жетіп, өзара әрекеттестігін талқылайды. Үздіксіз оқу: - Оқушыларға мәселенің шешімін табуыға мүмкіндік береді. - Оқу бағдарламасының, бөлімнің, тақырыптың оқу бірізділігің сақтайды. Құрметтеу: - Мұғаліммен оқушылар бір-біріне қолдау көрсетіп, өзара көмектеседі |
Пәнаралық байланыс | Өнер. |
АКТ қолдану дағдылары | Қалыптастыру бағалау өткізу мақсатында онлайн ресурстарды қолдану ұйымдастырады. |
Бастапқы білім | Оқушылар мәзір арқылы ашу және сақтау командаларын қолдану дағдыларына ие. |
Жоспар |
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер |
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезені Оқушылармен амандасып олардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Білімді жүйелеу Миға шабуыл. Оқушыларға екі үйдің жобасын көрсетіп олардың қайсысы ақпаратты толығырақ беріп тұр? Не себепті? Деп сұрақ қою қажет Оқушылар талқылап жауаптар ұсынады (Қосымша 1) Оқушыларға кеспе қағазында үйдің жобасымен бөлме атауларын үлестіріңіз Оқушылар жұптасып бөлмейлердің атауларын орналастырып шығады. Мақсатты тұжырымдау Сабақтың тақырыбын анықтатуыңызға болады. Оқу мақсатын талқылау. Оқушылармен оқыту мақсаты мен күтілетін нәтижелер туралы талқылау ұйымдастырыңыз. | Презентация |
Сабақтың ортасы | Жаңа тақырыпты алғашқы меңгеру. Мұғалім көрсете отырып оқушыларға графикалық редакторда мәтін теру алгоритімін түсіндіреді. Практикалық жұмыс. Тапсырма «Жазу» және Көшіру құралдарын қолданып сурет сал. Оған жазба енгіз. Жазбаға Times New Roman қарпін, Ж(полужирный) стилін қолдан. Әр әріпті, әр түсте орында. Файлды сақтап қой Тапсырманы тексеру критерийлер Оқушылар тексеру критерийлеріне дескрипторлар құруға ат салысады. Критерий | Дескриптор | мәтін қарпін, түсін, өлшемін өзгертті; | Жазбаға Times New Roman қарпін қолданды | Ж(полужирный) стилін қолданды | Әріптерді әр түсте жазды | | Суреттін элементтерін салу үшін Көшіру командасын қолданды | Өзін-өзі бағалау Оқушылар құрылған критерийлер бойынша өзінің жұмысын бағалайды. Қажет жағдайда оқушыларға қолдау көрсету. ** «Үй жобасы» файлын ашыңыз. Бөлме атауларын қиып алып бөлмелерге орналастырыңыз Сабақтын қорытыңдысы Қабырғаға графикалық редактордың құрал жабдықтарын іліп қою. Оқушылар топтасып құрал жабдықтарға жақындап олардың атқаратын міндеттерін бір біріне айтады | Презентация Сілтемелер: http://bilimland.kz/ 5 сынып Графикалық ақпаратты өңдеу: масштабтау және суреттің орның ауыстыру |
Сабақтың соңы 35-40 минут | Рефлексия | Қосымша 3 |
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенің қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
Дифференциация: Практикалық тапсырмада өз таңдауларың (қаріп түрі немес түсі) безеңдіруде қолдану арқылы даралау. Өзара көмек ұйымдастыру. | Жұптық жұмыс нәтижесін бағалауды ұйымдастыру. | Информатика кабинетінде сақталу ережелерін естеріне салып отыру. Көзге жаттығу жасату. |